Şimdi Ara

18 yasindan kucukler bilisimden hapis yatarmi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
9.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buyuk vakalqr olmasa, hirsizlik gibi dolandiricilik gibi.. Birine sozlu satasma yaptii vakit sikayet ederse cezasi ne olur. Arkadasima yardirdim da baya tirstim simdi ya

• 13 diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OBAMA ONII CHAN -- 13 Aralık 2013; 21:35:46 >
  • Bişi olmaz takma :) dava bile açmaz avukat tutması gerek onun parasını verir mi sence ?
  • Beyler konu ciddi alay edecekler baska kapiya lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sea Sparrow

Beyler konu ciddi alay edecekler baska kapiya lutfen
    Anladığım kadarıyla sen arkadaşına hakaret etmişsin bunun bilişim ile alakası ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leo Minor

Anladığım kadarıyla sen arkadaşına hakaret etmişsin bunun bilişim ile alakası ne?

Alıntıları Göster
    Hiççççç takma kafana bişeycik olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boykaaa

Buyuk vakalqr olmasa, hirsizlik gibi dolandiricilik gibi.. Birine sozlu satasma yaptii vakit sikayet ederse cezasi ne olur. Arkadasima yardirdim da baya tirstim simdi ya

Konuya bilişim bakmıyor

Sulh ceza veya nöbetçi sulh ceza mahkemesine yönlendirilir. konu

ceza yaşı şöyledir. Türk Ceza Kanunu ve Çocuk Mahkemelerinin Kuruluşu, Görev ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanuna göre; Fiili işlediği zaman 11 yaşını bitirmemiş olanlar hakkında kovuşturma yapılamaz ve ceza verilemez, fiili işlediğinde 11 yaşını bitirmiş olup da 15 yaşını doldurmamış olanlarda farik-i mümeyyizlik (İşlediği suçun anlam ve sonuçlarını kavrayabilme yeteneği) araştırılır. 15 yaşını bitirmiş, 18 yaşını bitirmemiş olanlarda ise dürtü kontrolünün yetersiz olması nedeniyle verilecek ceza 1/3 oranında indirilerek verilir.

Büyük ihtimal TCK 125 Maddeden 6 ay ile 3 yıl arası hapis cezası açılacak hakaret ettin kişi kamu yetkilisi ise ceza da artırım yapılır alenen işlenen suç ise yine cezada artırım yapılır. sicilin temiz ise para cezasına çevirirler.

• quote:

quote:

Birader afedersin ama kafada hicmi zeka yok. İnternette olfu

İnternet üzerinden hakaret edince bilişim suçuna mı giriyor senin yaptığın hakaret suçudur TCK 125 de belirtilmiştir bu

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html 125. maddeye bak

Sen daha çocuksun sana bir şey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leo Minor -- 13 Aralık 2013; 21:54:27 >

• quote:

quote:

quote:

Birader afedersin ama kafada hicmi zeka yok. İnternette olfu

İnternet üzerinden hakaret edince bilişim suçuna mı giriyor senin yaptığın hakaret suçudur TCK 125 de belirtilmiştir bu

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html 125. maddeye bak

Sen daha çocuksun sana bir şey olmaz

Alıntıları Göster
    Hırsızlık olduğu halde 1 yıl 8 ay ertelenmiş hapis cezası aldım çocuk mahkemesi.
    Detay vermeye gerek yok karışık iş.Hakaretten para cezası vs alırsın ancak

• Kusura bakma ama arkadaşına küfrettin diye sana dava mı açacak?

Dava masrafı minimum 300 lira. Kim uğraşır onla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

Kusura bakma ama arkadaşına küfrettin diye sana dava mı açacak?

Dava masrafı minimum 300 lira. Kim uğraşır onla?
    Arkadaşın 18 yaşından küçük yüksek ihtimalle, mahkeme açmanın da bir tutarı var, zaman da lazım vs. vs. o iş yaş.
  • Zamanında Knight Online da beni 120 TL kadar dolandıran birisi vardı.Destek ile iletişime geçmiştim ve IP adresini almıştım.Oyun yöneticilerinden geçmiş kayıtlarını da alıp babamın avukatı ve babama iletmiştim.6000 tl gibi bir para cezası ödediler sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olaf17

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hakaretten twitterdakiler savcıya ifade veriyor savcıda bir daha 5 yıl içinde aynı suçu işlememek şartıyla dava açmıyor.
  • korktugu veya tırstıgın işi
    klavye ile yapmasan sıkıntı olmaz.
  • Hicbir sey olmaz evlat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Hicbir sey olmaz evlat
    TCK 125.maddesine göre 3 yıla kadar hapis cezası ile dava açabilirler. Artık hakimin insafın kalmış, dua et para cezasına çevirirler kurtulursun. Tabi baban 10-15bin TL öderse

Bir daha kimseye hakaret etmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

TCK 125.maddesine göre 3 yıla kadar hapis cezası ile dava açabilirler. Artık hakimin insafın kalmış, dua et para cezasına çevirirler kurtulursun. Tabi baban 10-15bin TL öderse

Bir daha kimseye hakaret etmezsin.

Alıntıları Göster
    Dava açılabilir hakaretten ama tabi hat sahibine açılır pc başındakine değil. Face falan varsa belki face sahibine açılabilir. Para cezası olur büyük ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

korktugu veya tırstıgın işi

uzaklaş burdan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

korktugu veya tırstıgın işi

uzaklaş burdan

la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim
  • quote:

Orijinalden alıntı: myth.

13 diyorum

çok demişsin bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.