Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

18 MART ÇANAKKALE DESTANI !.TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ !

2
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 18 MART ÇANAKKALE DESTANI !.TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ !
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  736 Mesaj
  Gazi Mustafa Kemal’in önderliği ile, ülkemizin bağımsızlığına ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden kutlu yolda, uyanış ve dirilişin başlangıcı olan Çanakkale Zaferinin 103. Yılını kutlarken, eşsiz vatan toprağı için kan ve can veren şehitlerimizi minnet ve şükran ile anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz.

  Mustafa Kemâl o ruhu şöyle anlatmıştı:

  ‘Karşı siperler arasında mesafe 8 metre, yani ölüm muhakkak… Muhakkak. Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına tümüyle düşüyor, ikincidekiler onların yerine gidiyor… Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, en ufak bir tereddüt bile göstermiyor… Okuma bilenler ellerinde Kuran-ı Kerim cennete girmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler Kelime-i Şahadet çekerek yürüyorlar.. Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur!’  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  5 Not


  Çanakkale'den Dumlupınar'a, Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'ndan Afrin'e vatan için can veren tüm şehitlerimizi, Ebedi Başkomutanımız Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  703 Mesaj


  quote:


  Bu afişe Kabahatler Kanunu'ndan ceza kesildi
  Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da afişleme çalışması yapan, duraklara ve duvarlara afişlerini asan HKP üyelerine Kabahatler Kanunu'ndan ceza kesildi.

  Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Ankara'da afişleme çalışması yaptı. Ancak, duraklara, duvarlara ve boş dükkan camlarına afişlerini asan HKP üyelerine, Kabahatler Kanunu'ndan ceza kesildi.

  Afişlerde, Çanakkale Savaşı'nın yıl dönümü için, "Çanakkale Zaferi, tüm mazlum ulusların, emperyalizme karşı ilk zaferidir" ifadeleri kullanılmıştı.

  İşte o afiş:  HKP'DEN AÇIKLAMA

  Konuyla ilgili olarak HKP bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Yerli satılmışlar, HKP’lileri gözaltına alarak, biber gazıyla müdahale ederek, para cezası keserek, korkutmaya, sindirmeye çalışanlara karşı asla yılmayacağız" diye belirtildi.

  HKP tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

  "Çanakkale Zaferi’nin 103.yıl dönümündeyiz. Çanakkale Zaferi’ni Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın dediği gibi 'Çanakkale Zaferi Tüm Mazlum Ulusların Emperyalizme Karşı İlk Zaferi’dir' Sözünü içeren ve Mustafa Kemal’in Kuvayimillliyeci ruhunu yansıtan fotoğrafının da bulunduğu afişimizi yurdun dört bir yanından asıyoruz. Ankara’da bu afişleri asmamız engellendi.

  17 Mart tarihinde Ankara Batıkent’te HKP’li Gençler Çanakkale Zaferi temalı afiş çalışması yaparken, Valilik tarafından izin alınarak asılabileceğini söyledi, güvenlik güçleri tarafından. Daha sonrasında HKP’li Gençler’e Kabahatler Kanuna göre para cezası yazıldı.

  Neydi rahatsız eden?

  HKP’nin Anti-Emperyalist söylemleri, AKP’gillere karşı kararlı mücadeleleri, Ortaçağcı gericiliğe karşı mücadeleleri. Vatan aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmeyi yeğlemeleri. Onun için saldırıyorlar, para cezası kesiyorlar. Ama bu böyle sürgit gitmeyecektir.

  Şunu hiçbir zaman unutmasınlar, yerli satılmışlar. HKP’lileri gözaltına alarak, biber gazıyla müdahale ederek, para cezası keserek, korkutmaya, sindirmeye çalışanlara karşı asla yılmayacağız. AB-D emperyalistlerini ve yerli uşaklarına karşı mücadelemizi zafere ulaştırana kadar mücadele edeceğiz.

  Yaşasın Çanakkale Zaferimiz!"

  https://odatv.com/bu-afise-kabahatler-kanunundan-ceza-kesildi-18031805.html
  |
  |
  _____________________________
  "En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. HZ. MUHAMMED"
  "Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o gerçekleri o kadar az görmeye başlar. HEYWOOD BRAUN"
  “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesin altına pisletmiştir.” Hindistan Atasözü"
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,201
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.