Şimdi Ara

18-20 BİN CİVARINA EN İYi SEÇENEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aralık ayında max. 20.000 tl ye araç almam gerekli.

3 kişilik aileyiz, araç tamamen şehir içinde kullanılacak, bayramdan bayrama bi 100 km köye gidilir en fazla
    o yüzden hatchback kasa düşünüyorum.

opel corsa 1.3 cdti
    ford fiesta 1.4 tdci
    hyundai getz 1.3 - 1.5 crdi
    mitsubishi colt 1.3
    skoda fabia 1.4
    fiat punto 1.3 mutijet

Yakıt , parça fiyatı ve sorunsuzluk olarak 20.000 tl ye bu araçlardan en mantıklısı hangisidir.

• quote:

opel corsa 1.3 cdti
    ford fiesta 1.4 tdci
    hyundai getz 1.3 - 1.5 crdi
    mitsubishi colt 1.3
    skoda fabia 1.4
    fiat punto 1.3 mutijet

Yol tutuşu ve 2.el piyasası olarak fiesta daha iyidir.
  • YÜKSEK km dizel almaktansa yüksek km li tüplü araç tercihimdir.

1- getz 1.3
    2- fabia 1.4
    3- Colt 1.3

sırasıyla tercihlerim olur. ben de 15-18 bin arası bir şeyler aralacğım 3 kişilik aileyiz, gözüm Getz (tüplü 1,3) ' de.
  • en mantıklı seçenekler colt fabia ve ibiza bu üçü arasından temiz olanı seçin
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.
    yakıt olarak en az hangisidir. çok fazla km yapılmayacak lakin gözümde sürekli yakıt göstergesinde olsun istemem.
  • Colt'un az yaktığını biliyorum benzinlilerde. Dediğim gibi yüksek km 'li dizele hiç bulaşmam ben , ancak çok yakın tanıdğım ve temiz bir araç var ise dizel alırım. Tabi en az yakan dizel. Aynı şekilde tüp taktırdıktan sonra hepsi az yakar benzinlilerin de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anyhill -- 5 Haziran 2014; 11:58:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Colt'un az yaktığını biliyorum benzinlilerde. Dediğim gibi yüksek km 'li dizele hiç bulaşmam ben , ancak çok yakın tanıdğım ve temiz bir araç var ise dizel alırım. Tabi en az yakan dizel. Aynı şekilde tüp taktırdıktan sonra hepsi az yakar benzinlilerin de.

yüksek km dizellerden niye kaçınılmalı acaba 1.3 dizel taksilerin çok yüksek kmler yaptığı söylenmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.CN

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Colt'un az yaktığını biliyorum benzinlilerde. Dediğim gibi yüksek km 'li dizele hiç bulaşmam ben , ancak çok yakın tanıdğım ve temiz bir araç var ise dizel alırım. Tabi en az yakan dizel. Aynı şekilde tüp taktırdıktan sonra hepsi az yakar benzinlilerin de.

yüksek km dizellerden niye kaçınılmalı acaba 1.3 dizel taksilerin çok yüksek kmler yaptığı söylenmekte.

dizel araç kullanımı özen ve dikkat gerektirdiğinden, ülkemizde bu özen ve dikkati gösteren fazla sürücü bulunmamasıdan , özellikle 2. el araçların kaç el değiştirdğinin bilinmemesi sebebiyle kullanmayı bilmeyen birine denk gelme olasılığının yüksek olduğundan, dizel araç almak şans işi bence. Tanıdıktan olmadığı müddetçe ben tüplü benzinli araç alacağım hep.

• Ben de uzun zamandır bu fiyat aralığını araştırıyorum. Colt aslında en iyi seçenek. Ancak Colt'ta yokuşlarda kalkarken geri kaydırma sorunu olduğu ve belli bir devirden sonra motor sesini içeri çok aldığı söyleniyor. Ha ikisi de alışılacak şeyler bence. Benim derdim, paraya ihtiyacım olduğunda hemen satabileceğim bir araba olsun istiyorum. O yüzden Colt'ta tereddüt ediyorum. Ama açıkçası en iyi seçenek de Colt. Ben içini, dışını, tipini, kaşını, gözünü de çok beğeniyorum Colt'un.

Benim şu an güncel sıralamam; Fiesta > Clio 3 > Punto > Fabia. Tabi araba alana kadar çok karar değiştiririm daha
  • Fiesta ların 2. Eli canlıdır rahatlıkla alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    o paraya punto ve clio 3 var mı şu anda temizi ? sanmıyorum açıkçası
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    4-5 ay önce vardı, şimdi maalesef yok. Clio 3'leri de galeriler satıyor. Ne hikmetse hepsinin kilometresi 90 binlerde

Punto'nun eski kasaları çok ama ben beğenmiyorum pek onları. Arkası falan çok tipsiz, zaten trafikte de hiç görmediğim bir araba.

Fiat Stilo o fiyatın en şık arabalarından bence. Cam tavan, sunroof, katlanabilir tavan vs. türlü türlü seksi şekilleri var. Elektronik aksamlarının çok olması dolayısıyla çok arıza çıkardığını okudum. Biraz da şans işi hani, ben Stilo denemek isterdim açıkçası. Donanımı müthiş. Ama yine elden çıkacak bir araba değil. Ben evlenme planı yaptığım için, kız istedikten sonra arabayı satmam gerekebilir. O yüzden Fiesta, Clio, Punto kovalıyorum. Yoksa Colt, Ibiza, Stilo, Swift vs. güzel modeller var. Swiftler özellikle 20 bin liralık Mini Cooper adeta.

• steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    ben de memur olduğum için symbol ve getz kovalıyorum, gerisi macera geliyor. ki öyle zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Ben de uzun zamandır bu fiyat aralığını araştırıyorum. Colt aslında en iyi seçenek. Ancak Colt'ta yokuşlarda kalkarken geri kaydırma sorunu olduğu ve belli bir devirden sonra motor sesini içeri çok aldığı söyleniyor. Ha ikisi de alışılacak şeyler bence. Benim derdim, paraya ihtiyacım olduğunda hemen satabileceğim bir araba olsun istiyorum. O yüzden Colt'ta tereddüt ediyorum. Ama açıkçası en iyi seçenek de Colt. Ben içini, dışını, tipini, kaşını, gözünü de çok beğeniyorum Colt'un.

Benim şu an güncel sıralamam; Fiesta > Clio 3 > Punto > Fabia. Tabi araba alana kadar çok karar değiştiririm daha

benim çabuk satılsn gibi bi düşüncem yok. ama dediğiniz gibi motor sesini içeriye çok aldığını söylüyorlar.yoksa ilk düşündüğüm model colt.
    cevaplardan anladığım kadarıyla bu modellerden birinin diğerine bariz bi üstünlüğü yok üç aşağı beş yukarı aynı.
    o dönem en temiz hangisini bulabilirsem ona bakmam en iyisi galiba

• T.CN kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Benim de kafamda net bir model yok. Sadece bana mantıklı gelen 4 model arasından en temizini bulduğumda almayı düşünüyorum. Ben çok bilgili değilim aslında. Son 7-8 aydır araştırıyorum sadece. İlk arabam olacak. Şirketin verdiği arabaları kullandım hep. 2011 Clio, 2007 Getz. Getz İstanbul trafiğinde çok yoruyordu beni ama Clio nispeten daha kullanışlı. Tabi daha yeni model olmasının da etkisi vardır.

Symbol çok çirkin bir araba bence. Hyundai Getz tercih ediliyorsa, Symbol yerine Accent de tercih edilebilir bence. Accent'in piyasası da var.
  • Hyundai getz benim ilk terciğim olurdu. Bu arada Peugeot 206 da bakabilirsin yakıt yönünden çok ekonomik olduğunu söylüyorlar.
  • T.CN kullanıcısına yanıt
    1.4 97 accent doğru tercih
  • quote:

Orijinalden alıntı: speed26

1.4 97 accent doğru tercih

arkadaş ciddi bir soru sormuş
  • dizel fiesta 1 yıl yolcu olarak bindim ne yolda bıraktı ne yakıtta arkadaşımı üzdü 2. elide iyiydi ki sattılar yol tutuş da arkadaşım kök gaz kullanırdı hep ağır bir arıza da çıkarmamıştı
  • bulabilirsen astra g, listenden ise corsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.