Şimdi Ara

17 Aralık: Darbe mi yoksa Yolsuzluk mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rte ile madem bagi yok rtenin etekleri niye bu kadar tutustu. Adam damdan dusmus gibi oldu beti benzi akti olay oldugunda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Akpnin bakanlarına, adamın oğluna operasyon çekiliyor oğlum; sen olsan eteklerin tutuşmaz mıydı?
    Siyasi hayatıni bile bitirebilirdi cemaat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dar-ül Harb

O kadar yazmissin da yolsuzluk operasyonlarının ben hala RTE ile alakasını cozemedim? Dolayisi ile sorduğun soruların içine sürekli RTE'yi katmanı anlamlandıramadım?
    Yolsuzluk fezlekelerini hiç okudun mu acaba? Ben büyük kısmını okudum. RTE'yi "paraları sıfırlayın" tapesi ile yargılamaya kalksan olacak olan sonuç "delil yetersizliği sebebiyle beraat" kararı çıkmasıdır.
    Bakan-İmar-Reza olaylarını yazsan anlarım,oralarda komisyon ve rant işleri dönüyor da "yolsuzluk yapan rte" imajı tamamen algıya yönelik dezenformasyon.

ben bunu hep söyledim hocam.suçlu bile olsa bakın suçlu bile olsa diyorum,bu delillerle hakimin karşısına çıkarsan kovalar seni.maksat algı yaratmaktı başarılı da oldular.erdoğan yargılanmış hüküm giymiş onunla ilgilenmiyor aslında hiçbiri onlarda biliyor bunun olmayacağını.

• Yolsuzluk apaçık, bunu inkar edenlerin de içten içe yolsuzluk olduğunun farkında olduğuna inanıyorum muhtemelen bir fayda görüyorlar ki inkar ediyorlar, kendilerini kandırırlar sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

O kadar yazmissin da yolsuzluk operasyonlarının ben hala RTE ile alakasını cozemedim? Dolayisi ile sorduğun soruların içine sürekli RTE'yi katmanı anlamlandıramadım?
    Yolsuzluk fezlekelerini hiç okudun mu acaba? Ben büyük kısmını okudum. RTE'yi "paraları sıfırlayın" tapesi ile yargılamaya kalksan olacak olan sonuç "delil yetersizliği sebebiyle beraat" kararı çıkmasıdır.
    Bakan-İmar-Reza olaylarını yazsan anlarım,oralarda komisyon ve rant işleri dönüyor da "yolsuzluk yapan rte" imajı tamamen algıya yönelik dezenformasyon.

ben bunu hep söyledim hocam.suçlu bile olsa bakın suçlu bile olsa diyorum,bu delillerle hakimin karşısına çıkarsan kovalar seni.maksat algı yaratmaktı başarılı da oldular.erdoğan yargılanmış hüküm giymiş onunla ilgilenmiyor aslında hiçbiri onlarda biliyor bunun olmayacağını.

Sen ciddi ciddi bu adamların sütten çıkmış ak kaşık olduklarına mı inanıyorsun

• Dar-ül Harb D kullanıcısına yanıt
    Bu arada zerrabin ortagi iranda tutuklandi devleti zarara ugratmaktan 1000 sayfalik iddiananesi var ya idam ya omur boyu hapis cezasi alacakmis. Laralari zimmetine gecirmis.

Adi zencani adamin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 6 Eylül 2015; 21:26:01 >
  • ben bu gemilerin alınmasına neden bu kadar tepki gösterildi anlayamadım?

İlk bu gözüme ilişti sonra yazılanları okumaya bile değmez dedim okumadım. Bu zihniyetle, bu at gözlüğü ile çok daha diplere gider bu Ülke. Afganistan olacak deniyor bazı yerler de, insan inanmak istemiyor ama bu kafa kandırılmaya o kadar müsait ki insan ümitsizliğe kapılıyor.
  • Bağımsız bir mahkemede sadece sıfırlama tapesi ile yargılansa devleti dolandırmaktan, makamını kişisel çıkarları için kullanmaktan en az 30 yıl yer. Erdoğan hala dışarıda geziyor oluşu bu ülkede gram adalet olmadığının en açık ispatıdır.

Ha eldeki tek delil o kayıt mı? Tabiki hayır. Erdoğan rant için o koltukta oturduğunun bir sürü belgesi var. Yahu adam toki başkanına fırça atıyor, "kupon arazileri satarken benden okey alacaksın" diyor. Yani ben ihaleyi istediğime veririm diyor. Diğer bir kayıtta Ali Ağaoğlu arazi alımı için Topbaşı ikna edemediğini, araya başbakanı soktuğunu, işinin hallolduğunu fakat canını çok yaktığını (anlarsın ya) söylüyor. Böyle bir kişinin ülke hayrına çalıştığını nasıl düşünürsünüz aklım almıyor.
  • Periah kullanıcısına yanıt
    O irandaki eleman.bunlar yasal olmayan yollardan yapılan işlerden çok para kaldırdılar.boşuna bakanlar bu herifin altın yatarım demezler.neler olduysa,kimin ayağına bastılarsa ikisine de operasyon çekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dar-ül Harb -- 6 Eylül 2015; 21:34:34 >
  • Dar-ül Harb D kullanıcısına yanıt
    Iki ulkede dolandirildi sadece iranda isin ucu basbakana kadar gitmiyordu diye dusunuyorum. O nedenle irandaki alindi. Bizim ulkede ise yonetim girtlagina kadar isin icine battigi icin mahkemeyi dagitip zorla cikardilar.

• Hala yolsuzluk rüyaları görenler var iftira atmak bu kadar kolay demek. cemaatin yalanlarına inanın bakalım.
    2 polis 1 savcı ve iftiralar ile bu ülkede hükümet değiştirmeyi meşru gören zihniyete hiçbirşey anlatamazsınız.

• Peşin hükme bak;
    "Devleti dolandırmaktan"
    Sen yargılayacak delili buldun da bir de işin içine devlet dolandırıcılığı kattın.Hukukçu kimliğim yok ama bir sanığı "paraları sıfırlayın" diye ses kaydından ötürü ceza kesecek mahkeme daha anasının karnından doğmadığını bilecek kadar hukuk bilgim var.o bağımsız mahkemelerin en temel 2 hukuki olgusu şudur;
    -Hukukta şüphe, sanık lehinedir.
    -Ceza hukukunda ses kayıtları tek başına delil kabul edilemez.Altını doldurmalısın.

Yahu senin anlattıkların vakalar tamamen yandaşlarına pay atmaya yönelik hareketler.
    Ama ses kaydı var,işte bu suçlu demenin hukukta pek bir yeri yok.RTE o ses kayıtlarını çok kolay çökertebilirdi.Adamın savunması alınmadan suçlu ilan ediyorsun. Neden çökertmedi?çünkü etrafındaki bakanlar suçlu olduğu delillerden anlaşılıyordu; hükmü yerdi bakanları.
    Pekçok ülkede böyle rant işleri döner. Dönmeyecek kadar şerefli ülke nadir bulunur.Sen BB iken en yakın akraban sana "bana bir torpil geç ya" dediğinde "olmaz öyle şey" diyecek siyasetçi yok bu ülkede.

Ha,devletin hayrı meselesine gelirsek;
    Tr'nin dış ticaret açığı malum. O açığı bir nebze olsun, İran'dan Reza aracılığıyla gelen sıcak para kapatıyordu.Reza da o sıcak paradan %5-%10 komisyon koparıyordu.Bizim gibi incecik bir ipte hareket eden ekonomiye sahip olan devletler,bunun gibi yeraltı işlerinden ekonomilerine çeki düzen verirler. Tr'ye son 12 yılda giren nasıl girdiği belli olmayan paraların haddi hesabı yok.
    Şimdi o sıcak para musluğu kesildi,son 2 yıldır ülke ekonomisinin ne kadar kepazeleştiği ortada.sadece ufak bir örnek.

• Omurgasızlığınız mide bulandırıyor artık.

Düne kadar ses kayıtları ile Ergenekon - Balyon - Odatv vb. bir dünya davada insanları cezaevine atarken veya gatakulli diye insanları ölüme terk ederken herşey güllük gülüstanlıktı.
    Şimdi ses kayıtları tu kaka mı oldu.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Yazdığım mesajdan o anlamı çıkarabilmek icin saf zekaya sahip olmak gerekiyor, tebrik ediyorum seni.

• Çok kolay bir soru soruyorum. Madem bütün mahkemelerden beraat ederdi niye yargılanmadı? Bu kadar yahu niye yargılanmadı?

Yargılanmayı kabul etseydi ben tayyibe hırsız demezdim asla. Bırak kendisini, bakanların bile yargılanmasına izin verseydi yine hırsız damgası yemezdi. Ama hem yargılanmaktan kaçtığı için, hem de suçlu ortaklarını koruduğu için hırsızdır.

Dikkat ettim de ben bile artık bazı şeyleri kanıksamışım. Tayyibin sadece kendi isteğiyle mahkemeye çıkacağını, sıradan vatandaş için geçerli olan kuralların onun için bir hükmü olmadığını kabul etmişim artık. Sonra diktatör deyince kızıyorsunuz.
  • Adamlar aile şirketi kurmuşlar o şirketi zengin ediyorlar o gemiler falancanın değil ki falan kıvırıyorlar peki kardeşim maliyeti 1 milyon olan yolu 5 milyona yandaşa yaptırıp aradaki 4 milyon 2 milyon olarak bölüşülürse bu sence adil mi?srilankadan bahsediyorum bu kokuşmuş yöneticiler halkın cehaletinden faydalanıyorlar iq ortalaması 80 altı olan bi ülke srilanka masum gariban srilankalılardan toplanan bizim kurumlar vergisi gelir vergisi ötv kdv gibi gss primleri gibi kaynakları güzelim srilankaya duble yol yapıyoruz ayağına kendi aralarında pay etmeleri sizce etiğe ağlaka sığarmı? sonra veriyolar gazı yok efendim güneyasya lideriyiz ey malezya ayağını denk al yok endonezya sabrımızı taşırma filipinler ayık ol falan ama bunlar hep çinin hindistanın oyunu
  • quote:

Yazdığım mesajdan o anlamı çıkarabilmek icin saf zekaya sahip olmak gerekiyor, tebrik ediyorum seni.

Sağol sen takdir etmesen kendimi senin gibi zannedecektim az daha.
  • Cevabını yukarıda da yazdım esasen.
    Yargılansalardı kendisi aklansa bile -ki aklanırdı- çevresindekiler hüküm giyeceğinden yine mimlenecekti.
    Yani bunu şöyle düşün;
    Ben birileriyle ortak olup iş kuruyorum. Ortaklarım suçlanıyor ve hırsızlıktan hüküm giyiyor. Ben temiz olsam bile ortaklarının cezalandırılması sebebiyle işin ucu kesinlikle bana dokunacak, adım lekelenecek, itibarım sıfırlanacak,insanların bana olan itimadı sarsılacak.. Durumu bu pencereden değerlendiriyorum.
    Yoksa insanlar ne iddianamelerden,ne savcı iddialarından alnının akıyla çıkıyor yahu; o fezlekeler Tayyip'e sökmezdi.

Tayyip'e bu totaliter tavırlarından ötürü diktatör sıfatı yakıştırması yapanlara pek katılmasamda görüşüne saygı duyuyorum da; aynı adamların "diktatör tayyip" deyip Beşar savunuculuğu yapmasını aklım almıyor inan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dar-ül Harb -- 6 Eylül 2015; 22:40:38 >
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Yahu Türkiye ortalamasının altında kalan ıqun ile laf yetiştirmeye çalışmasana,kırıcı oluyorsun sonra :/

• quote:

Yahu Türkiye ortalamasının altında kalan ıqun ile laf yetiştirmeye çalışmasana,kırıcı oluyorsun sonra :/

Sizin gibi sabah akşam işleri AKP yandaşlığı yapmak olanlara laf yetiştirmek kolay ama ne yazıkki forum yönetiminin tuhaf uygulamaları var.
    ıqun diye bir ifadede olmaz bu arada IQ seviyen diye yazabilirsin tabii IQ seviyen yeterse.

Alttaki söz seni güzel özetliyor;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 6 Eylül 2015; 22:46:52 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.