Şimdi Ara

16f877 max232 veri iletişimi yalnış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 16f877 ile max232 aracılıgıyla matlab'a bilgi gonderıyorum ancak verileri yalnıs gonderıyor mesala bende 25 tane giriş var ancak ver bilgi gönder dedigimde (yazılımı ona gore yazdım button aracılıgıyla bilgi gonderıyorum) malesef farklı farklı bilgiler gidiyor butun portlar 0 olması gerekırken

A063B255C000D001E007 bu sekilde bilgi alıyorum ancak picin pinlerine hiç birşey baglı degilken böyle olmasının nedeni anlayamadım

A063B235C007D001E007 bazende bu sekilde veriyor donanımsal hiçbir degişiklik yapmama ragmen art art (peşi peşine degil ama 10 sn sonra )alınan bilgiler farklı olabiliyor

yardımcı olursanız sevınırım

pic programını ccsc yazdım
    haberleşmeyi matlab ile saglıyorum

• Veriyi gönderirken hangi değişken tipinde gönderiyorsunuz ?Matlab kullanmadım ama, hex gönderip veriyi alırken, dec yada string almaya kalkışınca, hata ile tabi alakasız veri görüyordum.Picten gelen veriyi doğru çevirmiyor olabilirsiniz.Veri hızlarınıda kontrol edin belki pic 9600 baudrate iken terminal başka hızda dır ,buda verinin farklı görülmesine sebep olabilir.Bağlantı hatası olabilir.Max232 bazen kelekkik yapabiliyor.Butonun bağlı olduğu pin'i 10 k direnc ile şayese bağlayın,Parazitleri engeleyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakaro

Veriyi gönderirken hangi değişken tipinde gönderiyorsunuz ?Matlab kullanmadım ama, hex gönderip veriyi alırken, dec yada string almaya kalkışınca, hata ile tabi alakasız veri görüyordum.Picten gelen veriyi doğru çevirmiyor olabilirsiniz.Veri hızlarınıda kontrol edin belki pic 9600 baudrate iken terminal başka hızda dır ,buda verinin farklı görülmesine sebep olabilir.Bağlantı hatası olabilir.Max232 bazen kelekkik yapabiliyor.Butonun bağlı olduğu pin'i 10 k direnc ile şayese bağlayın,Parazitleri engeleyecektir.

hocam teşekkurler hallettım sorunu cok saolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.