Şimdi Ara

16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Netspeed 0 metre yazıyor. Ama bariz şekilde hatalı gösteriyor. santrale kuş uçuşu 700 metre mesafedeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazinem33

Netspeed 0 metre yazıyor. Ama bariz şekilde hatalı gösteriyor. santrale kuş uçuşu 700 metre mesafedeyim.

Hız ne kadar?

Hocam sıfır metre olması için binada santral olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 6 Kasım 2020; 19:34:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kilecerme kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar arıza kaydı sonrası ekipler çözdü diye dönüş yaptılar ancak halen kopma sorunu çözülmüş değil. Neden kopuyor anlamıyorum. Normalde alabileceğim hız ile aldığım hız birbirine yakın değil. SNR değerleri de ideal (10 civarı) ancak modem penceresini sürekli açık tutuyorum ve kontrol ediyorum. bir anda SNR değerleri eksi değere düşüyor ve alınabilecek hız da 7mbit lere düşüyor ve o anda bağlantı kopuyor. Normalde alınabilecek hız kısmı 41-42 mbit aralığında dolaşıyor.

Sizce problem modemden kaynaklı olabilir mi? Aynı modemi kullanıyorum ADSL'deyken kopma sorunu yoktu ama şimdi neden koptuğunu anlayamadım. Kablolamada bir değişiklik yapmadım arada splitter falan da yok.

Ne yapmalıyım sizce?

Bu koptuğu andaki ekran görüntüsü:

16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ

• kilecerme kullanıcısına yanıt

Hocam hattınızda line attenuation (hat zayıflaması) yüksek yani kablonuzda sorun olabilir. tt ekip i binaya kadar sorunsuz geliyor vb. Bir açıklama yaptılarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GupoBS -- 6 Kasım 2020; 23:7:7 >
  • 16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ

adsl den vdsl ye geçsem bu değerlerle randıman alabilirmiyim acaba 50 mbps kaldırırmı bu değerler

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Ben ADSL maksimum download da 15mbps görüyorum. 0 metre olsa Max down da 24-22 mbps olması lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazinem33 H kullanıcısına yanıt

Ya santral bilgisi yanlış yada başka şeyler var. En iyisi bağlı olduğunuz ilçenin Telekom müdürlüğüne gidip sormanız

• hayırlı olsun reis.benide bu gün ttelekom aradı bayağı dilekçe vermiştim bana bulunduğun binaya yakın saha dolabı takılcak oradan hipernet altyapısı kullanabileceksin dedi ne kadar hız alabilirim dedim en az 50 mbps hız alabilirsin dedi yetkili yıl sonuna kadar takılcakmış dolap ama benim aklıma bir şey takıldı benim bağlı olduğum dolap 2 km uzakta şu an adsl kullanıyorum dolap geldiğimde sıkıntı çıkmadan benim portu yeni yapılan porta takacaklar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Arkadaşlar arıza kaydı sonrası ekipler çözdü diye dönüş yaptılar ancak halen kopma sorunu çözülmüş değil. Neden kopuyor anlamıyorum. Normalde alabileceğim hız ile aldığım hız birbirine yakın değil. SNR değerleri de ideal (10 civarı) ancak modem penceresini sürekli açık tutuyorum ve kontrol ediyorum. bir anda SNR değerleri eksi değere düşüyor ve alınabilecek hız da 7mbit lere düşüyor ve o anda bağlantı kopuyor. Normalde alınabilecek hız kısmı 41-42 mbit aralığında dolaşıyor.

Sizce problem modemden kaynaklı olabilir mi? Aynı modemi kullanıyorum ADSL'deyken kopma sorunu yoktu ama şimdi neden koptuğunu anlayamadım. Kablolamada bir değişiklik yapmadım arada splitter falan da yok.

Ne yapmalıyım sizce?

Bu koptuğu andaki ekran görüntüsü:

Arkadaşlar bilgi olması açısından paylaşıyorum. Sorunum modemden kaynaklanıyormuş. Modemin firmware yazılımını bir alt sürüme indirdim ve o saatten sonra herhangi bir kesinti yaşamadım. 1 haftadır kesinti yok. Arıza kaydını da kapattılar zaten.

Kullandığım modem: TP-LINK TD-W9970 V3

Şu anda kesinti olmayan sürüm: 16.09.30.01005

• Bu altyapı dorgulamasını nerden yapıyoruz, saha dolabına uzaklığı filan nasıl ölçüyoruz dostum

• Beckonn B kullanıcısına yanıt

Gıbır net altyapı sorgulaması üzerinden ve netspeed altyapı sorgulamasından ulaşabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.