Şimdi Ara

16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VDSL olunca mesafe arttıkça hız düşüyor.

• Bunlarda benden olsun;

12 mbps adslden 24 mbps vdsle geçiş yaptım.

T7 kabinden 286 metreden hizmet alıyorum.

16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ

• flurence F kullanıcısına yanıt
    Banada 79 diyor Max hız, ben 100 kullanıyorum. Hız testinde 94 görüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anladım maxsimum hızı 82mbps demesinin pek önemi yok o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flurence -- 3 Kasım 2020; 22:41:33 >
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt

modemin resimli hızından bi şey anlamadım hız testinde ne kadar hız ve upload alıyorsunuz mesela

Kullandığım paket 24 mbps download 6 mbps upload olan paket. Bu hızların tamamını kullanabiliyorum.

Atanabilir/ulaşılabilir hız o anki değerler ile kullanım yapabileceğim en yüksek hız değerini belirtiyor.

Bağlantı hızı ise servis sağlayıcı tarafından bize atanan hız anlamına geliyor.

Her modemde birebir bu ifadeler ile belirtilmiyor. Birbirine yakın kelimeler ilede ifade edilebilir.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt

bence çok iyi değerler upload ta 6 m olması yayın yapmak ve yükleme yapmak için yeterli benim de tahhütüm bitiyor adsl den vdsl ye geçiş yapacağım upload 0.60 larda geziyordu ödediğin pakete ekstrada erişim ücreti ödüyormusun 10 tl yoksa erişim ücretdide dahilmi içine

Bende 0.8 mbps uploaddan geçtim. Çağ atlamış gibi oldum resmen Müşteri temsilcisi telefonda ekstra bir ücret olmayacak dedi. Üstüne basa basa defalarca sordum olmayacak dedi. Zaten yeni abone sayılırım ben 5. aya girdim bu ay Türk Telekom ile.

Taahhüt yenilemelerde uygun fiyat teklif etmiyorlar artık, yani forumda gördüğüm kadarıyla öyle. Eğer Türk Telekom kullanacaksaniz taahhüt bitince aboneliğinizi kapatıp yeniden abonelik almak daha ucuza gelebilir. Türk Telekom sitesinden paket fiyatlarına bakınca anlarsıniz zaten demek istediğimi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SNR adslde iken kötüymüş VDSL'de 5 sayı artmış ondanda ping farkı olabiliyor

• Netspeed 16mbit ADSL kullanıyordum. 26 sında akşam üstü aradım 35mbit VDSL yükseltmesi talep ettim.

Santrale uzaklığım 320 metre maksimum hız 60mbit.
    Önceden 2kez daha başvurdum Telekom onaylamadi ama bu sefer kabul edildi 27 si akşam üstü 33 mbit net hız ile kullanıma basladım.

ADSL de iken degerler neredeyse sınırda idi çok sık kopma olurdu. Aman nazar değmesin şimdi çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 4 Kasım 2020; 2:47:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vaizerd4555 V kullanıcısına yanıt
    Ben Netspeed e hiç başvuru yapmadım. Evimin yakınlarında Turktelekom saha ekibi çalışma yapıyordu, onlarla konuştum siz santrale uzaksiniz VDSL baglamiyoruz dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16Mbit ADSL'den 35 Mbit VDSL'e geçiş tamamlandı. Tarife değişikliği talebi üzerinden 48 saat geçti ve SMS ile bilgisi geldi. Şuanda 35mbit alıyorum. Yalnız şöyle bir şey var talep vermeden önce sorgulama sitelerinden alınabilecek max. hız 73mbit falan çıkıyordu şuanda 42mbit çıkıyor. Ayrıca santrale mesafe değeri de yükselmiş. Sanırım farklı bir santrale bağladılar benim portu ondan böyle oldu.

Önceki ADSL:

Sonraki VDSL:

VDSL sonrası şebeke sorgulama:

• kilecerme kullanıcısına yanıt

Hocam 35 almışsınız ama 24mbps tanımlamışlar bir yanlışlık olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: GupoBS

Hocam 35 almışsınız ama 24mbps tanımlamışlar bir yanlışlık olmasın

35 hocam işte modemdeki değer. Speedtest'de de 33mbit falan çıkıyor. siz 24ü nerde gördünüz :)

16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ 16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ 16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ 16 ADSL'den 24 VDSL'e geçiş sonrası hat ve hız değerleri SS'Lİ  pardon hocam yanlış görmüşüm telefondan bakıyorumda ekran küçük o yüzden .

Hayırlı olsun bu arada .

• quote:

Orijinalden alıntı: GupoBS

Hayırlı olsun bu arada .

Teşekkürler hocam.

Taahhütüm aralık sonu bitiyor. Şimdi bu hat ile netspeed'e geçiş yapmak istiyorum bakalım. Herhalde kesintisiz yapılır. Orda fiyat 76 TL ve taahhütsüz. Telekomda bu fiyatlara yok malesef 35mbit.

• Merhaba benımde aralıkta bitiyor adsl ve tasımdığım adreste vdsl var 81 mbite kadar hız alabılıyrmusum kutuya yanı santale uzaklığım 88 metreymiş ttnet kullanıyorum uygun bildiğiniz paketler varmı ttnet yada süperonlınde

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazinem33

Ben Netspeed e hiç başvuru yapmadım. Evimin yakınlarında Turktelekom saha ekibi çalışma yapıyordu, onlarla konuştum siz santrale uzaksiniz VDSL baglamiyoruz dediler.

Altyapı kontrolü yapınca kaç metre çıkıyor

Alabileceğiniz maksimum upload değeri de yüksek.

Size yakın olan santralde yada kabinde yer yoksa başka bir yerden bağlantı yapılmış.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.