Şimdi Ara

+-15k Amd sistem tavsiyesi❗️❗️

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , başlıkta gördüğünüz üzere sistem tavsiyesine ihtiyacım var.(amd)
    Kasa bütçem ort. 15k + monitör
    Sistemin 5 sene 1080p grafikte oynatması beni memnun eder.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y4Ş4R -- 24 Aralık 2020; 15:7:2 >

• Y4Ş4R kullanıcısına yanıt

merhabalar yaşar bey sistem hiç güzel olmamaıs büyük ihtimal vatan bilgisayardaki arkadaşlar bişiler yapmıs elde kalan mallalrı iteklemeye çalsımıslar eger dedigim gibi ise seneryo vatan pc den uzak durun fiyatları astronomik yüksek

@Y4Ş4R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Aralık 2020; 11:54:46 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Anladım
    Tavsiye edebileceğiniz sistem varmıdır ?
  • ryzen 5 5600x'i ve i7-10700k yı oyun açısından kıyaslarsan stok olarak ortalamaları genelde başa baş. birinin testinde biri birinin testinde biri öne geçiyor biri öne geçsede fark çok az. yanlız ryzenda ram'e ince ayar yaparsan kopabiliyor. ( ki ryzen dram calculator bu durumlarda avantaja dönüşebiliyor - ryzen 5000 destekli sürümüde gelecek ) hem intelli hem amd li konfigirasyon gör. ona göre karar ver.

• AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz-4.6GHz, 35MB, 65W, 6/12, AM4, Wraith Stealth İşlemci

MSI MAG B550M BAZOOKA AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

Kingston HyperX D4 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL17 HX436C17FB3K2/16 Ram

MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa

Western Digital Blue SN550 WDS500G2B0C M.2 PCI-Express 3.0 SSD

Pny RTX 3070 8GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Triple Fan VCG30708TFXPPB 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı

High Power 80Plus Bronze HPG-750BR-H12S 750 W Power Supply

Arctic LIQUID FREEZER II 240 Sıvı Soğutma

13875 TL. Bu konfigirasyonla PBO2 (msi'ın agesa 1.1.9.0 biosları çıktı yada yakında çıkacak ) açabilir, curve optimizerden faydalanabilir, rame ciddi ayar çekebilirsin. ramler anakartının uyumluluk listesinde olduğu gibi micron j-die ve güzel overclock yiyor. (e-die olmaması önemli değil. ramde 4200 mhz'in üstüne pek çıkmayacaksın. ek not:illa ryzen dram calculator kullanıcam diyorsan micron e-die chipsetli ramde seçebilirsin ) 15000 Tl ye daha boşluk var. Onlarıda daha kaliteli psu ve geniş bir m.2 ile doldurabilirsin. Tabi son karar senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 24 Aralık 2020; 15:41:24 >

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    tavsiyelerinizi dikkate alacağım

Birşey değil.

https://ibb.co/DWmDCJV

sistemin linki inceleyin

monitörde yüzde 10 bir indirim var

@Y4Ş4R

sistem sinerji gen tr adresinden toplanılmıstır

eger sistem toplamayı bilmiyorsanız toplama bedeli de ekleyebilrisiniz

https://www.sinerji.gen.tr/pc-toplama-montaj-ve-test-hizmeti-p-35439

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Aralık 2020; 17:3:25 >

• İntel 10700kf işlemci

Msı z490 Tomahawk anakart

2x8gb Patriot 3200 mhz bellek

RTX3070 ekran kartı (en ucuzu)

Kingston 1tb a2000 m2 ssd

Ranker cygnus v2 kasa

Corsair rm750 gold psu

Scythe Fuma 2 soğutucu

Akakçe

Belirtilen bütçeye bu sistemi toplayabilir 2k 144hz monitör ile destekleyebilirsin.

''Yok ben illa Amd olsun istiyorum dersen''

r5 5600x işlemci

Msı b550 tomahawk anakart

2x8gb Patriot 3200 mhz bellek

RTX3070 ekran kartı (en ucuzu)

Kingston 1tb a2000 m2 ssd

Ranker cygnus v2 kasa

Corsair rm750 gold psu

Scythe Fuma 2 soğutucu

Bu şekilde 300-400 TL daha aşağı bir fiyata sisteme sahip olabilirsin.

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Önerdiğiniz sistemdeki parçalar birbirleriyle uyumlu değil mi? Sürücüleri güncellerken sorun çıkarmaz veya darboğaz falan yapmaz umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y4Ş4R -- 24 Aralık 2020; 18:0:31 >

''Ana hatları belli olsun diye atmıştım. Bilgisayardan Fazla anladığım söylenemez. Sizlerin tavsiyesine tönelik ekleme çıkarma yapabilirim''

Belli bir alt yapıya sahip olmadığınız için size hak veriyorum siz en iyisi bugün forumda konu konu dolaşıp aşağı yukarı 15k seviyesine ne birimler öneriliyor kısaca bir araştırma yapıp göz aşinalığı edinin sonrasında size önerilen parçaların birbiri ile uyumlu mu darboğaz yapar mı ısınır mı kapanır mı vs gibi soruların cevaplarını kendiniz bulacaksınız.

• The Lost'un önerdiği sisteme ek olarak monitör tarafında 2K çözünürlüğe sahip VX2758-2KP modelini tavsiye ederim.

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-1ms-144hz-freesync-hdmi-dp-gaming-monitor.html

• takip

Soğutucu kısmında ben de aynı öneriyi yapacaktım.

Fuma 2 ses/soğutma kıstasında AIO 'lardan oldukça önde.

Aynı ses sevilerinde Fuma 2'nin sıcaklıkları testlerde daha düşük çıkıyor.

• eflatun45 E kullanıcısına yanıt

Sessizlikte haklısınız ama soğutma performansında her aio dan başarılı olması mümkün değil sıvının taşıdığı yoğunluğu hava nın taşıması mümkün değil 200 TL fark ile arctic liquid freezer ii 240mm bu fiyatta performans konusunda rakipsiz 5-10dba sesi umursamayan edinebilir.

Hocam aynı şeyleri söylüyoruz. Tabiki H150i Elite ile karşılaştırılamaz ben zaten her AIO'dan iyidir demedim, fakat örnek olarak verdiğiniz AIO ile karşılaştırınca, ki fiyatları birbirine yakın, iki sistemi de 35 db seviyesinde çalıştırdığımızda Fuma 2'nin sonucu 3-5 derece daha serin çıkar.

Bu arada fumanın son hızda sesi 37 dB.

Öte yandan çarpan kilidi açık, overclocked yapılmış bir işlemci soğutmaya gelince elbette su soğutma daha iyi performans verir fakat fan sesini duyarsınız. 5 10 dB fark odur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatun45 -- 27 Aralık 2020; 17:58:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.