Şimdi Ara

1500TL ye kurgu montaj öncelikli kasa tavsiyesi(limit yükseldi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1500-1700tlye 16gb ram i7 işlemci demişsin ramlerin fiyatı zaten 550-600tl yapıyor
  • 12gorkem12 kullanıcısına yanıt
    Hocam snn dediğin sisteme ssd bide hdd koymak lasım 16 gb 2400 mhz ram gtx760 i5 4590 corsair 200 R koysan 2500 dan aşağı tutmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 13 Ekim 2014; 16:34:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Hocam snn dediğin sisteme ssd bide hdd koymak lasım 16 gb 2400 mhz ram gtx760 i5 4590 corsair 200 R koysan 2500 dan aşağı tutmaz

Haklisiniz ister istemez o butcelere cikmak durumunda kalacagim ztn
    Onun icin siz bir sistem yazabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12gorkem12 -- 13 Ekim 2014; 17:10:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3Bir

1500-1700tlye 16gb ram i7 işlemci demişsin ramlerin fiyatı zaten 550-600tl yapıyor

i7 islemci yada 16gb seklinde bir talebim olmadi
    Konuyu yanlis okumussunuz
    Arkadaslar o yonde onerilerde bulunduysa dusunebilirim demistim
    Ki bu sebeple konuyuda guncelleyerek limit yukseldi yazdim

• quote:

Orijinalden alıntı: 12gorkem12

quote:

1500TL ye kurgu montaj öncelikli kasa tavsiyesi(limit yükseldi)

Şöle birşey çıkıyor. Ekran kartı olarak çok geniş bir fikrim yok tabi yaptığınız işlerle alakalı değilim fakat forumda genelde gtx760 ın yettiği hatta bu işi benden daha iyi bilenler üyelerde gtx760 önerdiğini gördüm ondan daha fazlasını koymadım. Fakat nvidia quadro veya ati firepro serisine bakmanızı öneririm belki 400-500 tllik bu kartlar sizin yaptığınız uygulamalarda gtx760 ekran kartını rahatça geçebilir.Hdd ihtiyacınızı duruma göre 2 Tb yapabilirsiniz.İşlemci konusunda i5 4590 koymak durumunda kaldım fiyat fazla uçmasın diye ( i7 4790 konulursa daha iyi olur fakat ona renderde bence işlemci soğutucu almak şart gibi bişey)i5 4590 ile render aldığınızda işlemciye yüklendiğinden dolayı işlemci stok fanı çok sesli çalışabilir yada sıcaklık sorunu olursa işlemci soğutucusu alabilirsiniz. Kasada yeterli iç hacmi kablo yönetimi havalandırması ve içindeki psunun bu sistemi rahatça çekmesi bakımından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 13 Ekim 2014; 17:19:30 >

• quote:

quote:

quote:

1500TL ye kurgu montaj öncelikli kasa tavsiyesi(limit yükseldi)

Şöle birşey çıkıyor. Ekran kartı olarak çok geniş bir fikrim yok tabi yaptığınız işlerle alakalı değilim fakat forumda genelde gtx760 ın yettiği hatta bu işi benden daha iyi bilenler üyelerde gtx760 önerdiğini gördüm ondan daha fazlasını koymadım. Fakat nvidia quadro veya ati firepro serisine bakmanızı öneririm belki 400-500 tllik bu kartlar sizin yaptığınız uygulamalarda gtx760 ekran kartını rahatça geçebilir.Hdd ihtiyacınızı duruma göre 2 Tb yapabilirsiniz.İşlemci konusunda i5 4590 koymak durumunda kaldım fiyat fazla uçmasın diye ( i7 4790 konulursa daha iyi olur fakat ona renderde bence işlemci soğutucu almak şart gibi bişey)i5 4590 ile render aldığınızda işlemciye yüklendiğinden dolayı işlemci stok fanı çok sesli çalışabilir yada sıcaklık sorunu olursa işlemci soğutucusu alabilirsiniz. Kasada yeterli iç hacmi kablo yönetimi havalandırması ve içindeki psunun bu sistemi rahatça çekmesi bakımından.

Hocam tesekkur ediyorum ayrintili mesajiniz icin
    Benimde aklimdaki sistem bu
    Belki ilk etapta butce icin ramler 8 e dusurulebilir yada ssd sonradan eklenebilir ama onlarda olmazsa olmaz parcalar
    Belki vatanin hafta Sonu indirdimiyle daha makul bir fiyata gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12gorkem12 -- 13 Ekim 2014; 19:39:35 >

• Guncel

• Guncel

• Render,photoshop,after effects yüksek boyutta ve ağırlıkta video montajı hep işlemciye yük bindireceği için işlemcinin i7 4790 olması işleri daha mı rahatlatır diye düşünüyorum.
    Bu anlamda i54690 dan çok fark olur mu?
    Yoksa 4690 yeter mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12gorkem12 -- 15 Ekim 2014; 23:24:38 >
  • quote:

Render,photoshop,after effects yüksek boyutta ve ağırlıkta video montajı hep işlemciye yük bindireceği için işlemcinin i7 4790 olması işleri daha mı rahatlatır diye düşünüyorum.
    Yoksa 4690 yeter mi?

Hocam o kadar incesini bilmiyorum i7 iyi olurda sen en iyisi Chris Brown hocayı konuya davet et sana daha kapsamlı bilgi vererek yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 16 Ekim 2014; 1:07:48 >
  • üniversitede bölüm için mi yoksa iş için mi kullanmak istiyorsun bunu öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreth

üniversitede bölüm için mi yoksa iş için mi kullanmak istiyorsun bunu öğrenebilir miyim?

is icin kullanilacak performans cihazi olacak hocam

• quote:

quote:

Render,photoshop,after effects yüksek boyutta ve ağırlıkta video montajı hep işlemciye yük bindireceği için işlemcinin i7 4790 olması işleri daha mı rahatlatır diye düşünüyorum.
    Yoksa 4690 yeter mi?

Hocam o kadar incesini bilmiyorum i7 iyi olurda sen en iyisi Chris Brown hocayı konuya davet et bu işleri iyi biliyor sana daha kapsamlı bilgi vererek yardımcı olur.

Tesekkur ediyorum Ve kendisini davet ediyorum

• quote:

Yoksa 4690 yeter mi?

render varsa 4790 iyi olur

geri kalanı 4690 rahat karşılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Yoksa 4690 yeter mi?

render varsa 4790 iyi olur

geri kalanı 4690 rahat karşılar.

Peki i7 tabanli nvidia bazli ekran kartli bir sistem önerisi sunabilir misiniz?

• quote:

hocam sadece anakart işlemci ekran kartı bütçeye eşit olur zaten intel nvidiada :)

3 kuruşa 100 köfte istiyorsunuz.
  • quote:

quote:

hocam sadece anakart işlemci ekran kartı bütçeye eşit olur zaten intel nvidiada :)

3 kuruşa 100 köfte istiyorsunuz.

Zaten butce aldi basini gitti
    Yine artacak gibi duruyor
    Siz kaale almayin basliktaki butceyi lutfen
    Bu dogrultuda Yeni bir sistem toplayabilirsiniz

• eğer iş içinse bu kartlardan birini seçmen uygun olacaktır ki bütçeyi genişletmen gerekir

High End 3D
    NVIDIA® Quadro® K5000

Mid-range 3D
    AMD FirePro™ W7000
    AMD FirePro™ W5000
    NVIDIA® Quadro® K4000
    NVIDIA Quadro K2000

Entry 3D
    AMD FirePro V4900
    NVIDIA Quadro K600

Professional 2D (not ISV certified)
    AMD FirePro 2270
    NVIDIA Quadro NVS™ 510
    NVIDIA Quadro NVS 310
  • quote:

nvidia ve ciddi oyun oynayacaksanız GTX 970 olacak 1243 TL.

yoksa orta seviyeyse 770 mi koyayım ?

• quote:

quote:

nvidia ve ciddi oyun oynayacaksanız GTX 970 olacak 1243 TL.

yoksa orta seviyeyse 770 mi koyayım ?

Oyun kesinlikle Ve kesinlikle oynanmayacak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.