Yüzbaşı
18 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bir yakınım için sadece oyun odaklı bir sistem toplanacak. Güncel oyunları orta ve üst ayarlarda ortalama ve üstünde fps değerleri ile akıcı oynatacak bir fiyat performans sistemi tavsiyesine ihtiyacım var. Sistem ileride işlemci ram vb takviyelerin yapılıp bir süre daha kullanıma izin verecek bir alt yapıya sahip olsa çok iyi olur. Bildiğim kadarı ile CS GO GTA V ve PES benzeri oyunları oynuyor. Daha fazlasını öğrendikce buraya eklerim. Bu tarz ve güncel diğer oyunları bir kaç sene daha oynatabilecek bir sistem tavsiyesi rica ediyorum sizlerden. Aşağıda benim araştırmalarım doğrultusunda bulduğum bir sistem şöyledir.

Intel Kaby Lake Pentium G4600 3.6GHz 3MB Cache LGA 1151 İşlemci
Asrock H110M-DGS R3.0 Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart
Galax GeForce GTX1050 EX OC 2GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 Masaüstü Disk
Team DDR4 8GB 2666MHz T-Force Dark Gaming Soğutuculu Ram Bellek
TX K3S 400W 1xUSB3.0, 2xUSB 2.0 ATX Bilgisayar Kasası

Bu sistem 1800 ila 1900 arasında bir fiyat tutuyor.

1-Ram kasa ve ekran kartından emin değilim. Ram biraz pahalı geldi ve daha önce hiç duymadığım bir marka acaba nasıldır?

2-Ekran kartı olaraksa 3gb 1060 2.el olarak 800tl civarına bulunabiliyor. Sistemdeki kart 600tl. Sizce 2.el 1060 mı yoksa 600tl' ye 1050 mi? Birde 1050 nin 860tl ye 4gb bir modeli var. Bunlar arasında çok büyük fps farkları olur mu? Yada 1050ti mı önerirsiniz ki bu hepsinden pahalı.

3-Son olarak kasa ve içindeki psu hakkında fikirleriniz neler? Alternatif ısı yalıtımı iyi ve şeklen hoş bir kasa önerebilir misiniz?

Teşekkürler.
Merhabalar

İşim gereği kullandığım programları aşağıda sıralıyorum.Bilgisayar bu amaçlar için kullanılacak.

After effects. (ram önizlemesi yaptığı için ramlar minimum 16 gb olmalı.Cuda destekli nvidia kartlarla uyumlu bu sebeple ekran kartıda uyumlu olmalı.)
Photoshop
Lightroom
Edius
Adobe premiere pro vb

Hep işlemci ve ram ve hdd performansı isteyen programlar olduğu için stabilite hız ve uyumluluk çok önemli.
Bu sebeple muhakkak ssd istiyorum

Render da ve arkaplanda çalışan sayıca çok program varken akıcı bir kullanımı olmalı.

(Bu bakımdan birçok kişi xeon işlemci diyor ama fiyatlar çok yüksek.)

Bu amaçlar doğrultusuna ben şöyle bir sistem topladım.Eksik yanlış veya gereksiz parçalar var mıdır? Yada farklı öneriler.

Asus GTX980 ROG STRIX OC GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı Yada 970
Intel Core i7 6700K
MSI Z170A GAMING PRO Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
Kingston 32GB (4x8GB) HyperX FURY Black DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram
Samsung 500GB 850 EVO SATA 3.0
Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
Corsair CX v2 600 Watt 80+Bronze
Cooler Master MasterCase Pro 5
Merhabalar

İşim gereği kullandığım programları aşağıda sıralıyorum.Bilgisayar bu amaçlar için kullanılacak.

After effects. ram önizlemesi yaptığı için ramlar minimum 16 gb olmalı.Cuda destekli nvidia kartlarla uyumlu bu sebeple ekran kartıda uyumlu olmalı.
Photoshop
Lightroom
Edius
Adobe premiere pro vb

Hep işlemci ve ram ve hdd performansı isteyen programlar olduğu için stabilite hız ve uyumluluk çok önemli.

Render da ve arkaplanda çalışan sayıca çok program varken akıcı bir kullanımı olmalı.

(Bu bakımdan birçok kişi xeon işlemci diyor ama fiyatlar çok yüksek.)

Bu amaçlar doğrultusuna ben şöyle bir sistem topladım.Eksik yanlış veya gereksiz parçalar var mıdır? Yada farklı öneriler.

Asus GTX980 ROG STRIX OC GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı Yada 970
Intel Core i7 6700K
MSI Z170A GAMING PRO Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
Kingston 32GB (4x8GB) HyperX FURY Black DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram
Samsung 500GB 850 EVO SATA 3.0
Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
Corsair CX v2 600 Watt 80+Bronze
Cooler Master MasterCase Pro 5
Sadece iş amaçlı video edit yapılacak olan bir bilgisayar toplamak istiyorum.
After effects, premiere pro, photoshop ve bir takım çizim programları yoğun olarak kullanılacak.
İşlemci,ram ve ssd öncelikli bir kasaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.Yüksek çözünürlüklü ağır videolar işlenecek.
4000-4500tl gibi bir bütçe var.

Render sürelerini minimuma indirmek ve takılma donma yaşatmayan stabil ve hızlı bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Fiyata monitör dahil değildir.

Teşekkürler
Selamlar
İphone 5 te 6.1.2 jailbreak kullanıyorum.sürümümü 6 dan sonrasının arayüzünü begenmediğim için yükseltmedim.haliye birçok uygulama sürümümü desteklemiyor ve artık yükseltmem gerekiyor sanırım
6 dan 7 ye mı 8 e mı geçmem gerektiği konusunda şüpheliyim.8 in daha fazla şarj yediği ve iphone 5 te 7 ye göre biraz kastığını duydum.
Bu açıdan hangi yüksetlme daha mantıklı olur?7 de karar kılarsam sadece onu nasıl kurabilirim?
8 ve 7 arasında arayüz olarak çok fark var mı?
Son olarak suanki sürümümde aldığım backup ı 7 veya 8 e olduğu gibi kurabilir miyim?
Cevap hayırsa a dan z ye tüm verileri nasıl yedekleyebilirim?
merhaba
tamamen kurgu,after effect,photoshop için kullanılacak hızlı bir kasa toplamak istiyoruz.
Render gibi işlemler olacağı için ram,harddisk ve işlemci önemli diye düşünüyorum.
kasa ilerde upgrade de sıkıntı yaşatmaması için güncellenebilir olursa iyi olur.
+ - 200 tl oynayabilir herşeyin bir tık üst seviyesi olursa takılma atlama renderda çok uzun süre beklemek vb istemıyoruz
Elimde aşağıdaki özelliklerde bir kasa var.
Full hd görüntü montajı yapıyorum.
Premier pro,after effects,photoshop gibi işlemci,ram ve hdd hızı isteyen yazılımları kullanıyorum.
Kasayı en makul şekilde ne yönde yükseltebilirim?Öncelik ne olmalıdır?

Yine ıps panelli en uygun 19" üzeri monitör olarak ne önerirsiniz?

Sistem özellikleri:
İntel core 2 quad q6600 2.40ghz
4gb ram
500gb hdd
Nvdia geforce 8600 gt
Bir bayan ile birlikte izlenmek üzere karşılıksız/tek taraflı ama büyüleyici,dokunaklı bir aşk dram filmi arıyorum
Hikaye erkeğin gözünden anlatılırsa daha anlamlı olur.

Bundan ayrı olarak yine aşık bir erkeğin öznelinden eşi benzeri olmayan fedakar tutkulu bir aşk filmi de önerirseniz çok mutlu olurum.
Merhabalar

After effects. ram önizlemesi yaptığı için ramlar minimum 16 gb olmalı cuda destekli nvidia kartlarla uyumlu bu sebeple ekran kartıda uyumlu olmalı
Photoshop
Lightroom
Edius
Adobe premiere pro vb

Hep işlemci ve hdd performansı isteyen programlar olduğu için stabilite hız çok önemli

Render,3d efektler vs işlemler sırasında cihaz ısınacağı için soğutması ve malzeme kalitesi de önemli.

Yine görüntü üzerine çalıştığım için ekran ıps panel olursa doğru renkler için çok iyi olur.

15.6 inch tercihimdir

Bu amaçlar doğrultusuna benim bulduğum modeller bunlar siz neler önerirsiniz?

MSI GE60 2OE-252TR

Asus N550JV-CN127H

Lenovo IdeaPad Y510p
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
GALATASARAY
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 622
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 23.416 (Bu ay: 206)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 50 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Apple - iPhone - iPad
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.