Şimdi Ara

15000 km bakım corsa1.3 cdti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • corsa1.3 cdti 2011 haziran çıkışlı. 12700 km de . kontağı çeviğirdim de 10 sn . boyunca yol bilgisayarından "insp" yanıp sonüyor. ( ingilizcesi inspection; türkçesi kontrol , denetim) .aracın kullanma kılavuzuna baktığımda bu yazıyı görürseniz 500 km sonra rutin bakım için yakın servise götürün diyor. (ilk uyarıyı aracın 12.300 -400 km aralığında almıştım) benim bildiğim araç trafiğe çıktıktan sonra 1 sene yada ilk 15000 km de bakımı vardır.yağ seviyesine baktım.çubuğun 3-4. boğumunda yağ seviyesini buldum. bana göre az. 2500 kmyi beklemeden servise gideceğim. motor suyu normal. ama ben bu işten çekindim.artık yetkili servise götürmek istiyorum. istanbulda pendikte oturuyorum.

not: araçta hiçbir mekanik problem şuana kadar gözükmedi.

sorularım şunlar:

1) sizce hangi yetkili servise götürmeliyim. (bana en yakın opel atm var. corsa 1.3 cdti olan bir abim "oplatm iyidir " dedi)
    2) 15000km lik bakımda yukarıda bahsettiğim aracımda ne gibi rutin işler yapılacak ( değişen neler var ? yağ , filitre conta vs.?? ayrıca şasiye ve d,iğer mekanik sistemlere ne gibi kontroller yapılır?)
    3) bu bakıma ne kadar öderim?

beni aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayurdakok -- 15 Nisan 2012; 14:57:11 >

• arkadaşlar,

12.700 km de istanbul atm opel pendik servisine götürdüm. 15000 km na ödediği fiyat 404 tl idi. ayrıca 70 tlye motor koruma yaptırdım.

motor gıcır gıcır oldu. ilk sıfır aldığımdan daha güzel duruyor motor.

yol bilgisayarındaki "insp" yazısı kayboldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayurdakok -- 12 Mayıs 2012; 11:52:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayurdakok

arkadaşlar,

12.700 km de istanbul atm opel pendik servisine götürdüm. 15000 km na ödediği fiyat 404 tl idi. ayrıca 70 tlye motor koruma yaptırdım.

motor gıcır gıcır oldu. ilk sıfır aldığımdan daha güzel duruyor motor.

yol bilgisayarındaki "insp" yazısı kayboldu.

Selamın aleyküm , bende de combo var 1,3 75 hp ben de odak ta yaptırıodum bakımlarını ,çok para ya şimdi garantisi bitti.geçen gittim maslak oto sanayide mazot filtresi yağ polen hava değiştirttim 150 tl yalnız gm 5-30 yağ koydurdum ben çok farketti tavsiye ederim bu yağı petrol ofisi yağıymış bu orjinalmiş çok rahatladı arabam ...
  • 2012 model 1,3 corsam var bunlar yag degisim zamanı uyarı veriyormu yoksa eski duzen mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.