Şimdi Ara

15 Gün Evli Kalıp 4 Yıldır Süresiz Nafaka Ödemek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • adamda aynı acıklamayı yapsaydı yine nafaka ödermiydi mahkememi uzardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eldarion

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

Eğer ortada bir çocuk yok ise nafaka bağlanmamalı diye düşünüyorum çocuk var ise nafaka anaya değil çocuğa bağlanmalı

Kadın gitsin çalışsın sonuçta Anayasaya göre her kez eşit her kez bir birey

Avukatım, hukuki bir yorum yapayım dedim. Şu mesajı okudum gidiyorum. Kör oldum kör. Yeni bir akım yaratmışsın imla hatalarında. Tebrik ediyorum her babayiğide nasip olmaz.

Harbiden o nasıl bir yazım yanlışı ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark is the Sunlight

quote:

quote:

Eğer ortada bir çocuk yok ise nafaka bağlanmamalı diye düşünüyorum çocuk var ise nafaka anaya değil çocuğa bağlanmalı

Avukatım, hukuki bir yorum yapayım dedim. Şu mesajı okudum gidiyorum. Kör oldum kör. Yeni bir akım yaratmışsın imla hatalarında. Tebrik ediyorum her babayiğide nasip olmaz.

Harbiden o nasıl bir yazım yanlışı ya

''Her kez'' yani her defa demek istemiştir.Yoksa öyle yazım yanlışı mı olur yani çok şey yapmayın

Yorumunuzu merak ettim bu arada. Kadının bu kadar kolay nafaka alabilmesi normal mi?

Çocuksuz ve çalışan kadına bile talep gelirse nafaka bağlıyor imiş mahkeme, sebeb ise asgari ücretin geçim için yetersiz kalması.Ortada erkeğin kusurlu olduğu bir durum da yok tamamen keyfi boşanma. Bu durumda mahkeme ne yapmak nereye varmak istemektedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 22 Ocak 2018; 5:45:12 >

• X_S!nS! kullanıcısına yanıt
    Yasak olan bilgelik agaciydi. Cennette kalacaksiniz degil aslinda. Tanrinin bilgisine eriseceksiniz. Ciplakliktan utanip cinsel yerlerini orttuler. Adem toprakti(camurdan yaratildi) havva ise onun gogsunden fiskiran tabiat. Belki ilk akilli insanla beraber "cennetten kovulma" gerceklesti. Dogada dogaya aykiri olarak kotuluk yapan biz akilli canlilariz. Bedeninden utanan bozgunculuk yapan vs. Seytanin bize verdigi elma belki de buydu. Akil, iyi kotu kavrami vs. Yani is isten gecti artik. Bir kere bunun tadini aldik. Ve asil cenneti kucumsuyoruz goremiyoruz. Cennetin dibimizde olmasina ragmen. Ama bunun surekli boyle olmasi gerekmiyor. Dogaya ne kadar adapte olursak o kadar iyiyizdir. Soyleki aslan ceylani olduruyor insan da insani olduruyor. Ama arada fark var. Belki bunun farkina variriz. Tum insanlik olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Boşver avukat takma kafana böyle ufak tefek şeyleri sen metinde anlatılmak istenen şeyin anafikrini kavra yeter bizim senden istediğimiz bu fazlası değil

sonuçta manifesto yazmıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 22 Ocak 2018; 10:12:40 >

• Olaya evli olarak bakan adam soyle dusunur once şahsi taniyacaksin anadoluda eger kiz alacaksan mahaledeki bakkala kadar sorarsin uckur derdinden atlamistir birde bu evlenmeden once kizsa ve artik bosanmis olarak gozukuyorsa her zaman son tercihtir birde dul kadına cogu toplumda seks objesi olarak bakarlar insanlar onun icin bence gayet mantikli

• simerazzı kullanıcısına yanıt
    Süresiz nafakanın kaldırılması gündemde. Lakin mevcut durumda sadece kadın değil erkek lehine de nafakaya hükmedilebilir. Kanun cinsiyet ayrımı yapmamış. Nafaka konusunda esas alınan; evlilik birliği içindeyken mevcut maddi halin asgari düzeyde sağlanması ve devam ettirilmesidir.

Yani örnek vereyim; 5.000 TL maaş alan bir kadın 50.000 TL kazanan eşiyle ayrılırsa ve boşanmaya sebep olan ağır kusuru yoksa nafakaya hak kazanır.

Mevcut olayınızda, mevcut kanunlarla eşiniz evlenesiye dek veya işe giresiye dek nafaka ödemekle yükümlüsünüz. Pek tabii nafakanın kaldırılması veya azaltılması için dava açma hakkına sahipsiniz.

İyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kızda zaten direk dolandırıcı tipi var, elemanda saf tuzağa düşmüş 200 gram için
  • tamam böyle bir yasa var. ben kadını da anlamiyorum ya kardeşim sen ayrılıp bıraktığın belki nefret ettiğin bi adamdan nasıl para alirsin? hiç mi grurun yok?

bu nafaka yasası tekrar düzenlenmeli.
  • İyi olmuş. Körmü gözü evlenmeseydi. Bu yasaları bile bile evlenen hiç bir erkeğe acınmamalı. Resmen idam fermanlarını imzalıyorlar.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 19:24:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.