Şimdi Ara

15.276 ile Hangi Tıplar Gelir? Yoksa Mezuna Kalınır Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
3.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam dostlar. 105 tyt, 71.25 ayt yaptım zannediyordum. 8-12k arası bir sıralama bekliyordum. Osmangazi veya OMÜ tıp istiyordum. Ama yanlış bakmışım, ayt 67.5 imiş. Dolayısıyla elde ettiğim sıralama 15k oldu.

İlk şok ile direkt olarak mezuna kalmayi düşündüm. Daha sonra uzman cerrah tanıdığım ile görüştüm. Bana okuduğum tıp fakültesinin cok önemi olmadığını, önemli olanın uzmanlık yapacağım yer olduğunu söyledi. Bu da benim kafama yattı, 1 sene daha neden kaybedeyim ki diye düşündüm.

Şimdi sizlere sorum, bu sıralama ile tıp okunur mu, yoksa mezuna mı kalınır? Okunur derseniz, hangi universiteler olabilir, tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mezuna kalmanı tavsiye etmem seneye ne olacağı belli değil çünkü. 1 sene stresi de cabası. Yine de ben küçük şehirde yapamam diyorsan düşünebilirsin. Ben 2017 girişliyim ve aynı sıralamayı yaptım şuan Zonguldak'ta 4. Sınıf öğrencisiyim. Düşünürsen müsait oldukça yardımcı olurum
  • Up

• Kal mezuna.

• Neden hocam yani pek altı dolu bir cevap gibi gelmedi. Sebeplerini söyleyebilir misiniz rica etsem?

• Mezuna kalma sakın. Sivas Cumhuriyet Tıp yaz.

• Atatürk Tıp da çok köklü ve harika bir tıptır. Bu sıralamayı harcamayın derim.

• Jerlamarel kullanıcısına yanıt
    İroni yaptım hocam. Emoji vardı.

Bence de uzman hekim haklı. Eninde sonunda oturup en az 6 ay tus çalışacaksınız. Herkes piyasadaki malum dershanelerin kitaplarından çalışıyor. Pek de bir fark yok anlayacağınız.

• Atatürk bu sıralamadan daha yüksek ve bu sene kontenjanı 30 kişi azalmış. Yine de yazmakta fayda var.

• Mezuna kalma kesinlikle. Bu gidişle seneye 3.5 - 4 milyon kişi girecek. Sistemi yenilemezlerse gittikçe yığılma olacak. Kazanmışsın git direk.
  • Hocam sivas, erzurum falan hiç iç açıcı gelmiyor.. Muğla, balıkesir hakkında neler düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerlamarel -- 27 Temmuz 2020; 17:35:33 >
  • Adıyamana git direkt hiç bırakma mezuna
  • Kal mezuna da seneye eczacılık mı diş mi diye konu aç

tıpı yaz. ihtisas yaptığın yer önemlidir okuduğun fakülte değil.
  • riseofstar kullanıcısına yanıt
    Herkes doğu şehirleri söylüyor hocam. Ben ise daha batı istiyorum. Muğla, balıkesir gibi universiteler olmaz mı mesela?

• Mezuna kalmanı tavsiye etmem seneye ne olacağı belli değil çünkü. 1 sene stresi de cabası. Yine de ben küçük şehirde yapamam diyorsan düşünebilirsin. Ben 2017 girişliyim ve aynı sıralamayı yaptım şuan Zonguldak'ta 4. Sınıf öğrencisiyim. Düşünürsen müsait oldukça yardımcı olurum

Pişman olabileceğin içine sinmeyen hiçbir yeri yazma listene

Hocam muğlanın türkçesi 13kydı yanlış hatırlamıyorsam ingilizcesi 16kydı ingilizcesi gelir büyük ihtimalle ingilizce yapabilirim diyorsan git
  • riseofstar kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sıralama ile 13k nın gelme ihtimali var mı peki? Bir de 13 değil de 14 civarıydı en son

• GeneralBeterali kullanıcısına yanıt
    Hocam bana özelden veya buradan, sizin için artı ve eksilerini yazabilir misiniz müsait olduğunuz bir zamanda? Buna şehir imkanlarını da dahil ederseniz çok sevinirim

Hocam türkçe 13k ingilizce 14k ile kapatmış. Bu sene bilgisayar mühendisliğine çok rağbet olacak gibi Türkçe gelebilir de İngilizcenin gelme ihtimali daha yüksek gibi duruyor.
    Bana da yazar mısınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.