Şimdi Ara

15-2013 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX (SUZUKA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    # Yarış09:00

12 Ekim 2013, Cumartesi
    # Sıralamalar08:00# 3. antrenman05:00

11 Ekim 2013, Cuma
    # 2. antrenman08:00# 1. antrenman04:00

Formula 1'in en keyif veren pistlerinden birisi olan Suzuka pisti 1962 yılında Honda tarafından bir test pisti olarak inşa edildi. Zamanın en büyük pist mimarlarından birisi olan Hollandalı John Hugenholz tarafından tasarlandı.

1987'de başarıyla birkaç spor otomobil ve F2 yarışına ev sahipliği yaptıktan sonra Honda'nın da etkisiyle Formula 1'e girmeye hak kazandı. O günden bu yana pist hala Japonya GP'sine ev sahipliği yapıyor. Suzuka, Ayrton Senna ve Alain Prost'un kazaları ile büyük bir şöhret sahibi oldu. Genelde heyecanlı sezon finallleri Suzuka'da yaşandı.

Suzuka takvimdeki en zorlu virajları barındırır. Pilotların favorisi olan virajlar 130R ve kaşık virajlarıdır. Ayrıca pistin '8' şeklinde olması benzersiz bir özelliğidir.

• Spa ile beraber favori pistlerimden birisi, merakla bekliyorum.
  • vettel yine 1 sn fark açıp devam ederse yarış 2 turda biter
  • İzlemeye bile gerek yok
  • Vettel Traction Control ile alıp götürür.

SkySports yok ki bütün yarışı Vettel'in arabadan izleyelim iyice fikir sahibi olalım. Arada az az gelen araç içi görüntülerden pek bir şey anlaşılmıyor ama diğer pilotlar(Alonso, Hamilton) hızlı tur atmak isterken kontra üzerine kontra yaparken Vettel beyefendi sanki düz yolda traktör sürüyormuş gibi gidiyor hiç kasmadan. Var bir bit yeniği ama bakalım.
  • http://www.radikal.com.tr/spor/hamiltondan_vettel_aciklamasi-1154634
    (AA) - Lewis Hamilton, Güney Kore Grand Prix'sinde bu sezonki 8. yarış zaferini kazanan Red Bull- Renault 'un şampiyona lideri sürücüsü Sebastian Vettel ile ilgili düşüncelerinin yanlış anlaşılmasının istemediğini ifade etti.

Büyük Britanyalı pilot, sosyal paylaşım sitesi Twitter 'daki hesabından şunları yazdı:
    "Seb (Sebastian Vettel) hakkındaki yorumlarıma ilişkin haberlerin bazılarını okudum ve düşüncelerimi, aydınlığa kavuşturmam gerektiğini hissediyorum. Seb büyük bir şampiyon. Ayrıca komik ve mütevazı kişiliğiyle harika bir insan. Sahip olduğu tüm başarıyı hak ediyor. İstikrarlı ve hatasız performans göstermesini sağlayan kendini adamışlığı ve yeteneğine hayranım. Bu, onun gerçek bir şampiyon olduğunun göstergesi."

Vettel gibi önemli sürücülerle yarıştığı için minnettar olduğunu belirten Hamilton, "Kullandığı otomobil hakkında düşündüklerimi dikkate almazsak, günün sonunda mükemmel bir iş çıkarıyor" diye ekledi.

2008 şampiyonu Hamilton, Vettel'in bu sezon üst üste 4. yarışını kazandığı Güney Kore Grand Prix'sinin ardından Alman pilot ile rakipleri arasındaki giderek artan farkın, Formula 1 severleri sıkabileceğini belirtmişti. Vettel ile 2000-2004 sezonlarında üst üste 5 şampiyonluk yaşayan Michael Schumacher'in yarıştığı yılları karşılaştıran Hamilton, şunları kaydetmişti:
    "Yarışın başını izlemek için uyandığımı ve sonrasında uyuduğumu hatırlıyorum. Yarışın sonunda tekrar uyanırdım, çünkü sonunda ne olacağını bilirdim. Bugün birçok kişinin aynı şeyi yaptığına eminim."

• bu sefer antrenman turlarına aldanıp sabah erken kalkmayacağım. sıralama ve yarışı seyretmeyeceğim.
  •  15-2013 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX (SUZUKA)
  • Bütün cezalar dikkate alındıktan sonra sıralama :

15-2013 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX (SUZUKA)
  • Start özürlü Webber ilk viraja gelmeden kaptırır yerini Vettel'e. Grosjean'ı da tebrik etmek lazım. Sıralama turlarında bayağı hızlı.
  • Vettel'in aracı gene yarışın ortasında "mucizevi" bir şekilde birden hızlandı ve Grosjean'ı geçecek birazdan. Tur başına 1 sn alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Vettel'in aracı gene yarışın ortasında "mucizevi" bir şekilde birden hızlandı ve Grosjean'ı geçecek birazdan. Tur başına 1 sn alıyor.

hiç riske girmeden drs sayesinde de mücadele bile olmadan kılçıkları alınmış bir şekilde balığı yedi

bu nedir yani

böyle yarış birinciliği olur mu?
  • alonso sauberi geçti (önemli)

bu arada webber grosjean a yaklaştı az sonra geçer (drs)
  • vettel1
    webber2
    grosjean3 olur

bu sezondan fazla bie şey çıkmaz artık
  • HAm'a noldu ?
  • F1 artık o kadar sıkıcı olmuş ki Suzuka gibi bir yarışın konusunda yazan bile olmamış.
    Eskiden yarış bitmeden 3-4 sayfa olurdu bu konular şimdi 10-12 mesaj ancak.
    Yarışı aslında izlemeyecektim, ama sabah arkadaş çağrı atınca kalkayım bari dedim, yoksa yatacaktım.

Yine Webber'in elinde 1. liği alıp parmak çocuğa verdiler. Sanki 3 pit şarttı Webber için.
  • Redbull bambaşka bi klasmanda yarışıyor Reno'da bi nebze zorluyor sadece.Seneye de Ferrari'den bu yeteneksiz teknik kadrosuyla Redbull'a rakip olmasını beklemiyorum bi umut Mercedes belki..Reno'da zayıfladı teknik anlamda,Mclaren Allah'a emanet zaten.
  • Alakasız olacak ama podyumda soruları soran adamın ismi neydi? Kafayı yiyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

F1 artık o kadar sıkıcı olmuş ki Suzuka gibi bir yarışın konusunda yazan bile olmamış.
    Eskiden yarış bitmeden 3-4 sayfa olurdu bu konular şimdi 10-12 mesaj ancak.
    Yarışı aslında izlemeyecektim, ama sabah arkadaş çağrı atınca kalkayım bari dedim, yoksa yatacaktım.

Yine Webber'in elinde 1. liği alıp parmak çocuğa verdiler. Sanki 3 pit şarttı Webber için.

Malesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kim ne derse desin redbull stratejiyi çok iyi çiziyor çok ama çok iyi bi ekipleri var diğerleri bundan ders çıkarmalı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.