Şimdi Ara

14 Soruda NetLimitsiz; Merak Edilenler...::Güncel::... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
34.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben geçen ay netlimitsiz tarifesine geçtim. Hızım 6500 - 8000 arası değişiyor. Son 3 günde 100 gb indirdim. Hızda herhangi bir düşme falan olmadı. Eğer bizim santralde son 3-4 günde 15gb sınırının geçilip geçilmediği kontrol edilmiyorsa bu tarife benim için süper. 2 günlük netload üyeliği alıp 2 günde 100-120 gb indiririm. Kalan günler da hızlı internetin keyfini yaşarım. Eğer hız düşerse de eski tarifeme geçerim.
  • Ankara Etlik'te oturuyorum. 1 mb limitsiz tarifem vardı 112kb/s ile sabit hızda indirme yapabiliyordum. Netlimitsize bugün geçtim modemimim sayfasında 8192 kbps / 797 kbps hızı görmekteyim. Fakat şu nada 127-132 kb/s hızla indirme yapabiliyorum. Çok sayıda server ve hız testi sitesi denedim (telekomun kendi sitesi de dahil) sonuç hep aynı. Yani 2 mbit'e bile çıkamadım. Yakın çevremde bu tarifeye geçmiş birçok kişi var yani hattım hız destekliyor olmalı. Başına aynı durum gelen var mı, bu durum düzelir mi?
  • bilgilendirmeler mükemmel sağolun arkadaşlar
  • bende geçmeyi düşünüyordum 2mb sınırsız baglantım var ama bun 15gb sonrası bana göre degil bende hep film mp3 oyun indiriyorum imkanı yok 2 güne 15 gb olur :)
  • Netlimitsize geçişte ilk ay ne kadar ödediniz? İnternette 60 TL felan ödedim diyenler varda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: armodillo

Netlimitsize geçişte ilk ay ne kadar ödediniz? İnternette 60 TL felan ödedim diyenler varda?

Bu tamamen sizin bir önceki tarifenize ve ayın hangi gününde Net Limitsize geçtiğinize bağlı.

Mesela Net4 kullanan birisi, ayın 10'unda NetLimitsize geçse, bir sonraki ay:

49/30 x 20 - 29/30x20 + 49 = 63 TL gibi bir fatura gelir.
  • Peki ben internet aboneliğimi iptal ettirip. 3 4 gün sonra netlimitsize abone olsam(Yeni bir abone olarak) nasıl olur.Yine kapattığım günle alakası felan olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

quote:

Netlimitsize geçişte ilk ay ne kadar ödediniz? İnternette 60 TL felan ödedim diyenler varda?

Bu tamamen sizin bir önceki tarifenize ve ayın hangi gününde Net Limitsize geçtiğinize bağlı.

Hesapta yanlışlık var 29/30x10 + 49/30x20 = 40 TL fatura gelir.

Yüksek miktarda faturası olanlar kotalı pakette kota aşımı yapıp, daha sonra Limitsize geçip "İşte Limitsiz fazla para ödemem" diye düşünenlerdir...

quote:

Peki ben internet aboneliğimi iptal ettirip. 3 4 gün sonra netlimitsize abone olsam(Yeni bir abone olarak) nasıl olur.Yine kapattığım günle alakası felan olurmu?

Tahattüt yoksa iptal ettirmek sorun olmaz.Varsa kampanya indirimi ve modem parası peşin olarak alınır.Yeni hattı bağlatırken de 25 yada 30 TL bağlantı ücreti faturaya yansır...

• quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

quote:

Tarife ücreti 49 TL iken, bir sonraki ayın ücreti nasıl normal tarifeden bile düşük; yani 40 TL gelebilir? Tarife değiştirenlere üstüne para mı veriyor TTNET?

Ayın 10'unda tarif değiştiren birisi demişiz, neden 20 günlük NetLimitsiz ücreti ile 10 günlük Net4 ücretini topluyorsunuz? Adam zaten ayın 1'inde kesilen fatura ile ay sonuna kadarki günlerin ücretini Net4 üzerinden ödemiş oldu, ama ayın 10'unda yapacağı tarife değişikliğinden kaynaklanan farkı, son 20 günlük Netlimitsiz'den son 20 günlük net4 ücretini düşüp buluruz.

Kusura bakmayın ama buradaki herkes bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Neyin ne olduğunu bilmeden "hesap yanlış" gibi yorumlar yapmayın, gülünç duruma düşüyorsunuz sayın Yns.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkness -- 16 Haziran 2010; 12:35:39 >

• Taahhüt yok.Yeni bir abonelik yaptığımda yaptığım günden itirabaren kullanabilirim değilmi?
  • hızımı düşürmüşler :(( aradım 15 gb geçtiğiniz için hızınız 512 kbps düşmesi gerekli ama siz 1024 kbps siniz dedi... Yani adam akıllı ol dedi bana :))
  • quote:

Taahhüt yok.Yeni bir abonelik yaptığımda yaptığım günden itirabaren kullanabilirim değilmi?

Evet tabii ki yeni abonelik durumunda doğrudan Limitsiz ile başlarsın kullanmaya.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

quote:

Tarife ücreti 49 TL iken, bir sonraki ayın ücreti nasıl normal tarifeden bile düşük; yani 40 TL gelebilir? Tarife değiştirenlere üstüne para mı veriyor TTNET?

Ayın 10'unda tarif değiştiren birisi demişiz, neden 20 günlük NetLimitsiz ücreti ile 10 günlük Net4 ücretini topluyorsunuz? Adam zaten ayın 1'inde kesilen fatura ile ay sonuna kadarki günlerin ücretini Net4 üzerinden ödemiş oldu, ama ayın 10'unda yapacağı tarife değişikliğinden kaynaklanan farkı, son 20 günlük Netlimitsiz'den son 20 günlük net4 ücretini düşüp buluruz.

Kusura bakmayın ama buradaki herkes bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Neyin ne olduğunu bilmeden "hesap yanlış" gibi yorumlar yapmayın, gülünç duruma düşüyorsunuz sayın Yns.

Bütün nisan ayında kullanmış olduğu internetin ücreti, Nisanın 1'inde kesilmiş olan fatura değildir.Mart ayında kullandığı internetin ücretidir.Nisan ayında kullandığı internet 30 Nisan 23.59.59 yada 00.00.00.'da hesaplanır 15-25 günde eve gönderilir.

Sizin dediğiniz gibi eve çift fatura ücreti gelmez.Tek fatura diyorsanız da geçtiği tarife ücreti zaten 49 TL, bunun üstüne çıkamaz kota aşımı yapmadıysa limitli paketlerde.(Abone başlangıç hesaplamalarını dahil etmiyorum)(Küçük bir not: ayın ortasında geçiş yaparsanız kota hakkı 2 GB'tır üstü kota aşımına girer ve faturaya yansır.Yani 4 GB kullanıp da ayın 15'inde geçerseniz 60 TL fatura gelecektir.)

Burda su dökme yarışı yapma gayretim olmadığımdan, son cümlenize karşılık vermiyoum.

Görüşürüz.

• Hesabınız yanlış.

Örnekteki gibi bir durumda, yani ayın 10'unda Net4'ten NetLimitsize geçen bir abonenin sonraki faturası, sizin dediğiniz şekilde 40 TL gelmez, gelemez. Sabit ücreti zaten 49 TL, daha yüksek ücretli bir tarifeye geçmiş adam, bu farkla birlikte sabit ücreti alınır. Ki bu da yaklaşık 63 TL'ye tekabül eder.

Bu arada madem ki ayın 1'inde kesilen fatura, bir önceki ayın kullanımına ait, bana Haziran 15'inde Net4'e abone olan müşterinin ilk faturasının ne kadar geleceğini de söyleyebilir misiniz? Sizin bu hesabınıza göre 29/30x15 TL gelir, ki bu da tamamen yanlış bir hesaplama olur yine.
  • quote:

Hesabınız yanlış.

Örnekteki gibi bir durumda, yani ayın 10'unda Net4'ten NetLimitsize geçen bir abonenin sonraki faturası, sizin dediğiniz şekilde 40 TL gelmez, gelemez. Sabit ücreti zaten 49 TL, daha yüksek ücretli bir tarifeye geçmiş adam, bu farkla birlikte sabit ücreti alınır. Ki bu da yaklaşık 63 TL'ye tekabül eder.

Bu arada madem ki ayın 1'inde kesilen fatura, bir önceki ayın kullanımına ait, bana Haziran 15'inde Net4'e abone olan müşterinin ilk faturasının ne kadar geleceğini de söyleyebilir misiniz? Sizin bu hesabınıza göre 29/30x15 TL gelir, ki bu da tamamen yanlış bir hesaplama olur yine.

Net4 29 TL Netlimitsiz 49 TL değil mi.

Yukarıda dedim zaten ilk abone başlangıcını dahil etmiyorum diye.

Şimdi, 15 Haziranda ilk aboneliğini Net4'ten başlatan birinin faturası Ağustos'un ortalarında 29/30x15 + 29 = 44 TL gelir.Ayrıca fatura düzenlenmesi ile fatura gelmesi arasında en az 15 gün olur.

quote:

İlk ADSL faturanız, abonelik başlangıç tarihine bağlı olarak, bir sonraki ay düzenlenecektir. İlk faturanız ;

Abonelik başlangıç tarihinizden ilk faturalama dönemine kadar olan kullanım bedelini (yürürlükteki TTNET ADSL tarifesinden hesaplanır),
    Bir sonraki ayın kullanım bedelini (kampanyalı aboneliklerde, kampanya koşullarında belirtilen indirimli ücretler)
    Bir kereye mahsus olarak alınan aktivasyon ücretini
    Limitli paket abonesi iseniz ve kotanızı aşmışsanız, kota aşım ücretini
    İlgili yasal vergileri içerecektir.
    Abone olduğunuz tarihe bağlı olarak, faturanız bir aydan uzun bir dönemi kapsayabilir.

http://www.ttnet.com.tr/web/307-1237-1-1/tur/destek/destek_-_bilgi_bankasi_-_sikca_sorulan_sorular_-_baglanti_cesitleri/ttnet_adsl_

Yeni abonelik ile tarife değişikliği faklı şeyler.İnternette küçük bir araştırma yaparsanız gerekli bilgiye sahip olacaksınız...

• Arkadaşlar bende bir şey sorabilirmiyim. İnternetimi 23 temmuz cuma günü başvuru yaparak bağlattım ve 24 temmuz günü ögleden sonra bağlandı. net4 paketini almıştım yani 8mbps ye kadar 4gb kotalı. Sonra bu gün gördüm ki kotamı 500mb geçmişim ve hemen online işlemlerden netlimitsize geçtim. 15gb kota muhabbetini falan bilmiyordum tabi arkadaştan ögrendim ve inceledim simdi bir kaç sorum olucak

1. Hız düşümü şuan resmi olarak başladımı eğer öyle olucaksa önümüzdeki ay 1mbps limitsiz tarifeye gececeğim cünkü benim aylık downloadım 300 ü geçiyor :D
    2. Bu ay faturam gelirmi ay sonunda bağlattığım için neti bu ay fatura gelmez diye düsünüyorum...
    3. 500mb limitimi önceki tarifeden geçtiğim için ay sonundaki faturamı mı yansıycak ücret yani ay sonunda 49+5+2 ( yani aylık netlimitsiz+ kota asım ücreti ortalama 100mb a 1tl düşüyo+ bağlantı ücreti) bölemi olucak bana olucak şeyler hakkında bilgi verebilirmisiniz....

• abi bir sorum olacak

benim tarifem netlimitsiz ama hızım 2 mbps e sabitlendi sorun bende dğeil ttnetin hattında ama bu durumda 15 gb yi geçtiğim adil kullanım uygulanması çok saçma değilmi zaten onlar bana adilik yaparak hızımı tam olarak vermiyorlar birde adil kullanım adı altında hızımı dahadamı düşürecekler bu kesinmi böyle saçmalık olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejderhalordu

Arkadaşlar bende bir şey sorabilirmiyim. İnternetimi 23 temmuz cuma günü başvuru yaparak bağlattım ve 24 temmuz günü ögleden sonra bağlandı. net4 paketini almıştım yani 8mbps ye kadar 4gb kotalı. Sonra bu gün gördüm ki kotamı 500mb geçmişim ve hemen online işlemlerden netlimitsize geçtim. 15gb kota muhabbetini falan bilmiyordum tabi arkadaştan ögrendim ve inceledim simdi bir kaç sorum olucak

1. Hız düşümü şuan resmi olarak başladımı eğer öyle olucaksa önümüzdeki ay 1mbps limitsiz tarifeye gececeğim cünkü benim aylık downloadım 300 ü geçiyor :D
    2. Bu ay faturam gelirmi ay sonunda bağlattığım için neti bu ay fatura gelmez diye düsünüyorum...
    3. 500mb limitimi önceki tarifeden geçtiğim için ay sonundaki faturamı mı yansıycak ücret yani ay sonunda 49+5+2 ( yani aylık netlimitsiz+ kota asım ücreti ortalama 100mb a 1tl düşüyo+ bağlantı ücreti) bölemi olucak bana olucak şeyler hakkında bilgi verebilirmisiniz....

1. Hız düşümü resmi olarak başlamadı hala.
    2. Bir üst mesajda yazmıştım 25-31 Temmuz 5 günlük kullanım ücreti: 5 TL felan yapıyor bunun üstüne ağustos ayı 49 TL Netlimitsiz gelir.

Kota aşımına gelince 500 MB aştım dediniz yani 4,5 GB kullanım yaptınız 1 günde.5 günlük kullanım hakkınız 650 MB civarında olması gerekirken 3,9 GB aşım yaptınız bu da 39 TL yapar.Fatura stop 62 TL olduğu için 4 TL kârdasınız demektir.

Fatura hesabına gelince 62 TL(bu ay) + 49TL (diğer ay)+ 3 + 3 TL(bağlantı ücreti) = 117 TL Eylül ayında gelecektir...(Rakamların küsüratını hesaplamadım)

quote:

Orijinalden alıntı: waltran

abi bir sorum olacak

benim tarifem netlimitsiz ama hızım 2 mbps e sabitlendi sorun bende dğeil ttnetin hattında ama bu durumda 15 gb yi geçtiğim adil kullanım uygulanması çok saçma değilmi zaten onlar bana adilik yaparak hızımı tam olarak vermiyorlar birde adil kullanım adı altında hızımı dahadamı düşürecekler bu kesinmi böyle saçmalık olurmu

Evet kesin böyle yapacak bir şey yok anlaşma ortada.Hızlar düşmüyor zaten çoğunluğun.

2 Mbit limitsiz tarife 63 TL civarı ona geçebilirsin cazip gelirse.

Arkadaşlar bu arada Türk Telekom ile bütün ilişiğimi kesmiş bulunuyorum.Artık 11 TL telefon + 49 TL internet 60 TL ödemiyorum.

8 TL faturasız Vodem ile mutluyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 25 Temmuz 2010; 20:31:21 >

• Anlıyorum... ben düşünmüştüm ki, interneti bağlatalı sadece 2 gün olduğundan ve kotamı 500mb aştığımdan ağustos ayı sonunda ağustos ayının ücreti 49 lira+ 3 lira bağlantı ücreti+ 500mb lık kota aşım bedelide (temmuz ayından kalan) 5 lira = 57 lira gibi bir ücret geleceğini düşünmüstüm... eylüle yanıscağını tahmin etmemiştim.
  • o zaman bana 8 mbps e kadar hız vereceğiz deyip niye hızımı 2 mbps e sınırlıyorlar bu durumda hat kaldırsada 8 mbps e ulaşamaz hız buna hakları varmı yani birde hızımızı artırmak için ne yapabiliriz hatlara felan el atarlarmı arasak kabloların kötü olan yerlerine sinyal artırıcı felan takılıyor dediler böyle birşey yapıyormu ttnet
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.