Şimdi Ara

13.500 TL civarında 55” TV tavsiyesi ve kaşılaştırması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aile - günlük kullanım için alttaki 2 model arasında kaldım. Birbirlerine göre güçlü ve zayıf yönleri nelerdir? Hangisini tercih etmeliyim?

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/701671-705971/samsung-55q70a_lg-55nano866pa/

Samsung 55Q70A ve LG 55NANO866PA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran kaliteli olsun derseniz LG oled öneririm.Sizin seçtiğiniz lg kenar aydınlatmalı.ışık patlaması olabilir düşük ışık karanlık sahnelerde.
    Oled almayacaksanız full aray direk aydınlatma 10 bit 100hz panel tavsiye ederim.
    Normal kullanırım çok detaya takılmam derseniz 8-9kya alacağınız vestel işinizi görür

• Belirttiğim bütçede 55” OLED televizyon bulunmuyor. Bu bütçeyle bulunabilecek en iyi seçenekler şu anda bu 2 model gibi gözüküyor. Bu yüzden özellikle bu 2 model karşılaştırmasını sormuştum.

• https://www.epey.com/televizyon/sony-xr-55x90j.html
    Hocam 2 bin daha çıkarsanız düşünebilirsiniz

• Teşekkürler. Güzel bir TV ancak kullanımımda bu fiyatlara çıkmanın bir faydasını görmeyeceğim.
    Hatta Vatan’da XR-55X93J modeli de 1 günlüğüne 14bin altına düştü. O zaman almayı düşündüm. Ancak kaçırdım.Sonra 16-17 bine çıktı.

Bu iki modelin temel farkları neler? Bir bilginiz var mı?
    İkisi de edge LED mi? LG, resmî sitesinde slim direct diye belirtmiş. Samsung’da göremedim. LG, IPS bir ekran anladığım kadarıyla. Samsung sadece geniş açılı demiş. Lisanslama ile ilgili bir şey olabilir mi? 🤔 Bir de ikisi de 10 bit yazıyor ama 8 bit+FRC mi gerçek 10 bit mi onu da bulamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.