Şimdi Ara

12V yuksek amperli (amfi icin) adaptor nasil yapilir?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
55.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar 2 tane 1000 Lik JbL bas var ve 2000 watt da amfi 18 amper bi adaptörüm var buna bi 18 amper daha ek yapsam verim aLabiLİrmiym yada 1000 watt bi JbL Le 1000 watt bi amfiye 18 amper adaptör gidermi??
  • Selam arkadaşlar. ..
    Benim kajiwa mRka 2000 wat mono bas anfim var göbegi gri 30 cm bashnann piramit kasada bas ım var...
    Evde ise sony rx99 kral müzik setim var. ..buna ek olarak bass baglamak istiyorum anfi adaptör sorunu var...sanayide bir trafo şirketi ile konustum bana 13.8 volt 5oo wat 60 amper trafo yapacak 260 tl tutarinda...fakat hem biraz tuzlu hemde cok kaba bişey olscak...
    Fofumda arastirma yaptim anfinin swicmod iptal edin okadar yuksek ampere ihtiyac guymasin die biseyler dikkatimi cekti...bu konu hakkinda bana bilgi verirmisiniz anfiyi elektronikciye versem halledermi yada ben yapabilirmiyim...elektrik konusunda profesyonelim ama elektronik apayri...lakin elim havye tutar
    ..stk amfi kitleri ile cok ugrastim cok söktüm taktım cok guzel oldu uzun yillsr kullandim...su anda elimdede var stk 4172 stereo kit fakat kajiwa gibi ses vermiyor...yada ben bu anfiyi nasil beslerim rica etsem fikir verir yardımcı olurumusunuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 sene önce yaptığım sistem halen çalışıyor ve evimde kullanıyorum.. 2 adet kaliteli bilgisayar psu sunu alıp 12 V çıkışlarını diodla birleştir.. al sana uygun fiyata canavar gibi güç kaynağı.. o kadar para verdikten sonra smd adaptör kullan daha iyi.. ama uygun fiyata halletmek istiyorsan psu işini görecektir... diodun kodunu sorma hiç hatırlamıyorum.. ama bu tarz parçalar satan yerler sana yardımcı olurlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhdrctr

7 sene önce yaptığım sistem halen çalışıyor ve evimde kullanıyorum.. 2 adet kaliteli bilgisayar psu sunu alıp 12 V çıkışlarını diodla birleştir.. al sana uygun fiyata canavar gibi güç kaynağı.. o kadar para verdikten sonra smd adaptör kullan daha iyi.. ama uygun fiyata halletmek istiyorsan psu işini görecektir... diodun kodunu sorma hiç hatırlamıyorum.. ama bu tarz parçalar satan yerler sana yardımcı olurlar..

7 yıl sonra tekrar cevap yazıyım ben de, MBR3045 veya MBR4045 diyotlar iş görecektir.
  • Buda benden psu 12 kanalından tam güç almak için 5 volt ve3.3 volt çıkışlara dirençle yük oluşturmak lazım konusu burda yazıyor,
    http://320volt.com/seri-baglanti-ile-guc-kaynagi-voltajini-yukseltme/

• quote:

Orijinalden alıntı: ercanercanercan

ARKADAŞLAR ADAPTÖR YAPMAKLA URAŞMANIZA HİÇ GEREK YOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ŞoOOkKkK 12 volt 29 amper adaptör & 12 volt 15 amper adaptör ARTI PİYASADAN UCUZ.!!!!

arkadaşlar kendim istanbulda elektronikci ve bilgisayarcıyım bu tür adaptörleri size her zaman temin edebilirim. Bu adaptörleri kendimde evde 9-10 aydır kullanıyorum hiç bir problem yok. 29 amper olan ile JBL 600 watt anfi anfiye bağlı sony xplod 38 cm lik bası BESLEDİM. 15 AMPER olan adaptör ile de SONY teyp; teybe bağlı 4*45 watt sony hoparlörü ve teybi besledim aynı şekilde canavar gibi besliyor açıkçası. Evde müziği en sona açtığımda camlardan ve kapılardan zangır zangır ses gelmekte BİLGİLERİNİZE...
    12 volt 29 amper adaptörün fiyatı : 60$ dolar
    12 volt 15 amper adaptörün fiyatı : 35$ dolar
    NOT : Foruma her zaman giremiyorum işlerden dolayı vaktim olmuyor. yine 3 - 4 günde bir bakmaya çalışırım sizler için. MSN adresim gün içinde sürekli online alıcı olan arkadaşlar eklesin görüşelim (eyavuz2005@hotmail.com) görüşmek üzere

12V yuksek amperli (amfi icin) adaptor nasil yapilir??

dostum senin gibi bende evde sadece müziksetime bağlı anfiyi çalıştırmak icin 12 volt 15 amper smps kamera led adaptörü kullanıyordum.ve adaptördeki 12 voltluk çıkıştan sadece 1+ ve 1 - ile anfiye bağlıydı.(sony mhc 2x80 watt rms müzik seti ana ünüte olarak)sistem şu şekil mc cylone alman malı 2x300 + 2x150 vatlık 4 kanal bir anfi anfi ve ona bağlı 2x250 vatt pioner (eski japon) hoperlör 2x700 watt üniversal hoperlör,4x300 watt tvıtır bunların rms değerlerini bilmiyorum.ve 2x400 watt rms 30cm kenwood subvofer bağlı.ses gayet güçlü fakat son sesde bazı müziklerde basslarda bayılmalar oluyordu.ve ben bunun üzerine yaklaşık 7-8 ay bu şekilde kullandım geçenlerde 12 voltt 30 amper 360watt smps kamera led adaptörü aldım.sesde bir güç artımı oldu fakat son sesde sesde saniyelik kesilmeler oluyor.biliyorum anfi bu sistem için biraz zayıf kalıyor.fakat 12 volt 15 amperde ses kesme yoktu neden adaptörü büyütünce ses kesme sorunu oluştu gerçi o ses kesme seviyesinde zaten dinlenmez çünkü aşırı..ama yinede kafa karıştırıyor.aceba bu adaptörlerde voltajı yükseltme varmı varsa 13.8 volta çıkarsak ses kesme sorunu ortadan kalkarmı. yoksa bağladığım hoperlörleri anfi kaldırmadığı içinmi? birde ben adaptörün 12 volt çıkışından sadece 1 artı ve bir eksi kabloyla anfiye bağladım.seninki 5 kablo bağlı nedeni nedir aceba

• Diablo kullanıcısına yanıt
    Dostum yıllar sonra sana tekrar tesekkur etmek isterim.. Mesajını görünce anılarım canlandı.. Bi gariip oldum.. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ben olayi hallettim q
    12 vlt 40 amper led adaptoru aldim super oldu...
    Yanliz şöyle bir sıkıntı meydana geldi resimde gördünüz gibi seti dizdim anfiyi Çalıştırdığım zaman bas gelmeye başladığı an radyo anteni cekmiyor cok cizilti yapiyor kapatinca düzeliyor yani sokmussun gibi bunu neden yapar caresi nedir

• mosfet35 M kullanıcısına yanıt
    Anfi smps si veya guc kaynagi smps si yuksek frekanslarda calistigindan,, radyoyu etkiler..
    Anfiyi aku ile calistirinca radyo.kesmesse, guc kaynagindan. Akuyle calisinca keserse,, anfinin.smps sindendir

• quote:

Orijinalden alıntı: bhdrctr

Dostum yıllar sonra sana tekrar tesekkur etmek isterim.. Mesajını görünce anılarım canlandı.. Bi gariip oldum.. :)

Uzun zamandır ilgilenmiyordum ben de, rastgele gördüm konuyu meğer benim mesajlar varmış içinde.
  • Peki caresi nedir adaptörü ayiracakmiyim ozamanda cok kablo kirliligi olacak

• İnsan eski konuda cevabını görünce, çocukluk fotoğrafındaki halini görmüş gibi oluyor,bi anda anılar geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 1 Aralık 2014; 20:38:19 >
  • Evet arkadaslar radyo frekanslari nasıl duzeltcez sistem bu fakat bas I acinca radyo gidiyor kapatinca radyo geri geliyor çare nasıl olmali sistemi ve ywrlwri değiştirmeden???
     12V yuksek amperli (amfi icin) adaptor nasil yapilir?? 12V yuksek amperli (amfi icin) adaptor nasil yapilir?? 12V yuksek amperli (amfi icin) adaptor nasil yapilir?? 12V yuksek amperli (amfi icin) adaptor nasil yapilir??

• Bası radyodan uzak tut amfiyi de uzak tutarak dene.

• faraday kafesi yapılmalı. ama tek kat değil bir kaç kat.
    ve iyi şaselenmeli. tek bir şase değil. ayrıca özellikle smps kısmına yapılmalı.
    o zaman diğer radyoları etkilemez. ya da radyo anteni uzatılmalı.
    bu arada günümüzde hala radyo dinleyen mi kaldı:)
  • konu arada bir hortlatilmis gibi oluyor kusura bakmayin.. 4 hoparlor 1 bass 1 anfi 2 psu dan olusan kaliteli ses verip gumbur gumbur calan el emegi goz nuru sistemimi uzunca bir suredir kullanamadigim icin satiyorum.. buradan da bildirmek istedim..

ek olarak bu sistemi yapmamda fikirleri ve bilgileriyle bana destek veren su an burada ya da olmayan arkadaslara tesekkur ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhdrctr -- 7 Aralık 2015; 22:26:41 >
  • audiocu kullanıcısına yanıt

Köprü diyot nedir.. semada ki köprü ya da dört diyot ne olmalı

• Özgür koçak Ö kullanıcısına yanıt

4 adet diyot, köprü diyot denir.

trafodan gelen ac 50 hz yi, iki koldan + ve eksi olarak tek yön değişmeyen voltaja çevirir.

Ac yi DC ye çevirir yani 4 adet diyot.

Diyotların ne şekilde olacağı kullanılacaği devreye göre degisir.

smps devrelerinde hızlı diyot kullanılir

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.