Şimdi Ara

12000 Lümen Led Kısa Uzun olarak taktım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
1
Favori
26.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar led ampul konusunda bircok kişi hata yaptığını anlayıp xenon ampule dönüş yapıyor.

Led ampuller tek noktadan ışık verdiği için normal far reflektoru ve merceklerle uyumsuzdur. Özellikle mercek siz kullanımda önünüzü göremezsiniz. Mercekte ise xenon ampule göre oldukça başarısız aydınlatmaya sahipler.

Burada lumen değeri önemsizdir. Ne kadar yüksek ışık şiddeti olsada homojen ışık dağılımı olmadığı için sağlıklı aydinlatma olmuyor. Yukarıda takan arkadaş aydinlatma örneklerini paylaşmış, gayet açık biçimde çok kötü bir aydinlatma mevcut. Otopark çekiminde ışığın birçok noktaya dağıldığı görülebilir. Duvar fotolarında da olması gereken homojenlik yok.

Aracınızda mercek mevcutsa 100 liralık xenon ampulle bile daha iyi aydinlatma sağlarsınız. Burada altın nokta ampulün 4300k olmasıdır. 6000 8000k ampuller kesinlikle tercih etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rahat adam

Bende uzunlarım için H15 8000 lümen led almıştım. Selektörde performans çok iyi ama menzil halojene göre daha düşük. Sisler için aynısından sipariş ettim daha kargoda gelmedi. Gelince sislere takıcam vagcom ile sis ve selektörü senkronize edicem. Çok daha iyi selektör performansım olacak. Kıslarada takmayı düşündüm ancak göz alır diye almadım.

Bi arkadaşım kısalarına led taktı aynı araçtan var onda da, hiç göz almıyor ve aydınlatması çok iyiydi. Acaba ledler xenon gibi göz almıyor mu ?

araç hunday accent mi hocam?

selek-tör

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Ben tamamiyle unuttum. Kaç ay olmuş farkında değilim. G8 modeli idi herhalde

konu güzel takip..
    bende aracıma aydınlatma problemi yaşıyorum.bendeki farlar merceksiz.xenon da kullanmak istemiyorum
    karşıdan gelenın gözlerini belliyor..
    olur mu olmaz mı derken rus sitelerinde ledlerin reflektörlü farlarda kullanıldıgını gördüm.
    ruslar gayet de olumlu şeyler yazmışlar.
    fakat uyumlu olması için 360c ışık vermesi gerektiğini öğrendim.
    bu üründen sipariş ettim.
    aliexpress.com
    US $10.92 58% OFF|Otomobiller ve Motosikletler'ten Araba Far Ampulleri (LED)'de Oslamp H7 H11 H1 H3 9005 9006 cob araba ledi kafa lambası ampulleri H4 Hi Lo işın 72W 8000LM 6500 K/ 4300K otomatik far Led araba ışık 12V AliExpress'da
    https://tr.aliexpress.com/item/Oslamp-H4-LED-Car-Headlight-Bulb-Hi-Lo-Beam-Auto-Headlamp-72W-8000LM-COB-Led-Headlights/32698331999.html?spm=2114.13010608.0.0.ynLXvi

reflektörlü farlarda kullananlar memunmuş.bizde deneyerek göreceğiz.

2ci konu ise arabanın ön camındaki kılcal çizikler.
    karşıdan gelen aracın farları benim cama vurdugunda kılcal çizikler çok parlayıp ışığı dağıtıyor.
    ön camı değiştirmekten başka alternatif var mıdır?

• falken34 kullanıcısına yanıt
    Aldığınız ürün merceksiz fara çok uygun.

Cam çizikleri için oto camcıya gidin belki yardımcı olur
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam araç Golf.

• Arkadaşlar bende’de clio 4 touch 2018 model aracım var
    Kısa , uzun ve sis farı olarak odaklı led almayı düşünüyorum.
    Hangi markayı tercih etmeliyim. 3 ay oldu aracı. Aracın sadece led far kiti eksik kaldı. Muayene 2021 de ondan bu süre içinde takmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.