Şimdi Ara

120 GB SSD TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Dell Optiplex 380 bilgisayarıma upgrade yapıyorum ve ssd almam gerek.

120gb bana yeterlidir.

Marka olarak önerileriniz nelerdir ? Ufak araştırmalarım sonucu herkes samsung demiş. Neden bu kadar samsungcu var ne özelligi var bu evoların ?

• Bende EVO kullanıcısıyım ancak önemli olan diğerlerinden farklı ne özelliği olduğu. Ben diğerlerini bilmediğimden bu soruna cevap veremicem. Samsung'u önerir misin diye sorarsan gözüm kapalı öneririm. Tabi elektronik ürün bunlar şansına hasarlı, performans sorunu olan üründe denk gelebilir. Bütçe sorunu varsa eğer en uygun olanı alın işinizi görücektir kullandığınız sistemde.
  • Hazır fiyatı uygun iken bunu alabilirsiniz;

CRUCIAL 275 GB MX300 Serisi 2.5 inç Sata 6 Gb/s Internal SSD - 315 TL. :http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_cruc%C4%B1al-275-gb-mx300-serisi-2-5-in%C3%A7-sata-6-gb-s-%C4%B1nternal-ssd-disk-1167851.html

Yok ben illâ 120Gb alacağım diyorsanız da, şuan bunun fiyatı uygun;

Corsair 120GB Force Serisi LE SSD - 208,24 TL. :https://www.webdenal.com/corsair-cssd-f120gbleb_845962.html

--------

Not : Samsung 850 Evo 120Gb'a vereceğiniz parayı; yukarıdaki Crucial Mx300 275Gb Ssd'yi alın çok daha iyi olur. Arada pek fark yok performans bakımından ve yaz/okuma ömrü bakımından. Hem 120 değil 275Gb depolama alanınız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 15 Mart 2017; 12:58:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung 750Evo 120GB SSD
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam forumda hemen hemen herkes samsung diyor. Neden samsung merak ettim ne farkı var cogu markadan ? Ekstra özellik vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Samsung'un kalite, marka ve ufak bir performans farkı var. Rastgele yazma/okuma hızlarına ve toplam yazma ömrüne bakmanız gerek. Bir de gidip adi marka almayın yeterlidir. Kaldı ki Crucial olsun, Corsair olsun adi markalar değil zaten. 120Gb parasına 275Gb Ssd alınabiliyor iken gidip 120Gb almam ben şahsen. 850 Evo 120Gb sata olarak zaten pek piyasada yok. Var olanlar da 300 TL. civarı. Bir de m.2 versiyonları var onlar da 300 TL. civarı.

Samsung 850 Evo 120Gb Rastgele Okuma/Yazma Hızları ve Toplam Yazılabilir Byte(yazma kapasitesi);
    4KB Random Read (QD32)
    Max. 94,000 IOPS (120GB)
    4KB Random Write (QD32)
    Max. 88,000 IOPS (120GB/250GB)
    TBW
    120/250GB : 75 TBW

Crucial MX300 275Gb Rastgele Okuma/Yazma Hızları ve Toplam Yazılabilir Byte(yazma kapasitesi);
    4KB Random Read (QD32)
    55.000 IOPS
    4KB Random Write (QD32)
    83.000 IOPS
    TBW : 80 TBW

Okuma hızlarında fark var ama 120 Gb Ssd de çok az. Samsung 840 Evo 250Gb kullanıyorum bana yetmiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 15 Mart 2017; 23:03:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş 120GB ssd için tonlarca para ödeme. Bende Teamgroup'un Team Evo L3 120GB SSD'si vardı 130tl ye almıştım. 150TL ye birine sattım. Şimdi Team Evo L7 480GB için para biriktiriyorum. Çok performanslı. Arkadaşın kuzeni amazondan samsung evo 120gb aldı. Onda toshiba laptop var bende dell onunki daha iyi (işlemci,ram,ekran kartı vs.) Ashampoo, hdd tune, hdsentinel gibi testlerde daha iyi okuma ve yazma hızında Team daha iyi performans verdi. Açılış ve kapanış hızı gözle farkedilir. Güzel bir parçadır. Tavsiye ederim.
  • yorumlarınız için teşekkür ederim..

diğer arkadaşlarında görüşlerini almak isterim
  • Samsung önermelerinin sebebi bellek yongaları daha kaliteli olduğundan diye biliyorum.

Ancak Sandisk te fena sayılmaz F/P olarak iyiler yani. Özellikle SSD Plus serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. MacMillan -- 15 Mart 2017; 21:57:37 >
  • Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    Mesela 120 gb 750 evo 230-250 tl iken değişik markaların 250 gbları 300 tl civarında kafa karıştırdı açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

Mesela 120 gb 750 evo 230-250 tl iken değişik markaların 250 gbları 300 tl civarında kafa karıştırdı açıkçası

Dediğim gibi hocam yongaların daha kaliteli olduğu söyleniyor. Mesela bi çok ekran kartının VRAM lerini de samsung üretiyor tamamen tercih meselesi.
  • Samsung 750 EVO 120 GB kullanısıyım. Verdiğim parayı sonu kadar hakediyor fakat 750 EVO TLC Nand yongaları kullanıyor. Evo 850'de 75 TBW Yazma garantisi varken 750 Evo 35 TBW garanti veriyor. Eğer kullanım ömrü sizin için önemli ise kesinlikle 850 Evo öneriyorum. Ben alalı 6 ay falan oldu 2.82 TBW'ye ulaştım. 850 Almadığıma pişmanım ama performans yönünden kesinlikle memnunum. Tavsiyem 850 EVO
  • Want to kullanıcısına yanıt
    120gb 850 şuan hiç bi yerde bulamadım. 250gb den baslıyor ve fiyatı minumum 400 tl bu beni aşıyor.

alternatif öneriniz varmı yada 750 evo günde 5 saat kullanım ile tahminen kaç yıl götürür
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

120gb 850 şuan hiç bi yerde bulamadım. 250gb den baslıyor ve fiyatı minumum 400 tl bu beni aşıyor.

alternatif öneriniz varmı yada 750 evo günde 5 saat kullanım ile tahminen kaç yıl götürür

Yazıp silme döngüsü ile alakalı bir durum bu. Misal sık sık sistemi formatlamak ssd ömrünü azaltıyor. Dosya yazıp silme döngüsü ne kadar az olursa ömrü o kadar yüksek olur.
  • Want to kullanıcısına yanıt
    mantığı anladım. windows yüklü bir ssd sürekli aktif olarak çalışacak. bunun ömrüne bi zararı olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Samsung 750 EVO 120 GB kullanısıyım. Verdiğim parayı sonu kadar hakediyor fakat 750 EVO TLC Nand yongaları kullanıyor. Evo 850'de 75 TBW Yazma garantisi varken 750 Evo 35 TBW garanti veriyor. Eğer kullanım ömrü sizin için önemli ise kesinlikle 850 Evo öneriyorum. Ben alalı 6 ay falan oldu 2.82 TBW'ye ulaştım. 850 Almadığıma pişmanım ama performans yönünden kesinlikle memnunum. Tavsiyem 850 EVO

750 evonun yazma ömrü 850 evoya göre baya az dediğiniz gibi.Zamanında lana del rey diye forumdan kekonun birine bunu söyledim diye linç etmişti beni.Neymiş kullanmadan yorum yapmayacakmışım.

Adata 128gb ssd var uygun fiyata.3D nand kontrolcüye sahip.Ssdden pek anlamadığım için iyidir kötüdür diye yorum yapamam fakat kingston v300 tarzı sorunlu ssdlerden almadıkça ucuzlarını tercih etmekte fayda var diye düşünüyorum.Tabi arada ufak fiyat farkı varsa samsung tercih edilebilir.

• hp de sandisk ssdplus 240gb uygun şuan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.