Şimdi Ara

12 yaşında kuzenim ve araba konusunda beni zorlamaları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İş arkadaşımın 15 yaşındaki oğlu arabayı kaçırıp arkadaşıyla birlikte yol kenarındaki kanala arabayı yuvarlamışlar.
    Çocuklar iyi , araba sanayide hiç yoktan baş ağrısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superstreet

quote:

Orijinalden alıntı: endum126

Çocuk benim kafadan.

Araç Bmw ise ayvayı yediniz.

O yaştaki çocuğun altına bisiklet verseniz onu da kasap gibi kullanır.

Abimi mercedesini sürdü, enistemin 520dsinin aynasını kırdı, tamponunu sürttü kac kere canı sağolsun dediler. iphone 4 telefonu var ipadı var dikkatiniz cekerim 12 yasında henüz. arkadaslarında telefon yok daha müsade versek okula arabayla gidip gelecek

Dsc'yi kapatın da yanlamayı da öğrensin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de 10 yaşında öğrendim kullanmasını ancak bu kadar araba ve trafik yoktu bizim zamanımızda. şu an 38 yaşındayım. 28 sene önceden bahsediyorum. siz bence vermeyin arabayı. yoksa geri dönülemez bir olay gelebilir başına. üzülen taraf olmayın. boşverin ağlasın sızlasın.
  • milletin ne çok zengin çocuğu dövesi varmış arkadaş.

sürdürtme olsun bitsin dövmene gerek yok
  • 10 yaşında traktöre başladım 14te otomobil e başladım 17 yaşındayım daha 1 kere köy arası yola ciktim onun haricinde sürekli köy içinde kullandım ve benim tavsiyem istediği zaman verin ama TRAFİĞE KAPALI ALANDA VERİN

• superstreet kullanıcısına yanıt
    Bak şunu unutma her durumda den madur olursun arabayı verirsin veya kaçırır arabana bir şey olursa vermeseydin dikkat etseydin o yaştaki çocuk olur hele ona bir şey olur veya birine birşey yaparsa gene aynı bahane ile senin üzerine gelirler sen ağlayacağına onu ağlat azının üzerine vur oturt
  • quote:

Halamın oğlu 12 yaşına bastı o yaşlarda hepimizin arabalara karşı hevesi vardı dün gece bize geldiler çocuk rahat durmuyor beyler. Arabamın anahtarına el koydu bende duracak dedi sesimi çıkarmadım çocuktur diye sabah bana emanet edip mobilya alışverişine gittiler aile büyükleri odamda wechate dalmışım ortalıktan kayboldu aşağı indim ne göreyim arabayı ileri geri hareket ettiriyor hoplatıyor falan.

Bizde o yaşlardaki çocuklara sonsuz izin vardır ama ne yapacağımı bilemedim, kucağımda sür diyorum sen gel benim kucağıma otur diyor boyuda uzun pedallara yetişiyor internetten videolar izleye izleye öğrenmiş araba sürmeyi. 1 hafta bu çocukla işim var, keratanın bu yaşta sevgilisi var ayrıca abi anahtarı ver kızla buluscam ayağına saka yapıyor anahtarı geri istediğim zaman çığlık atıp saldırıyor ağlıyor kıyamıyorum.

Hepimiz geçtik o yaşlardan ama ben böylesini ilk kez görüyorum
    Çığlık atıp saldırıp ağladığında, çocuğun istediğini yapıyorsanız;

"bak bunları yaptığımda istediğimi elde edebiliyorum.. Başka şey istediğimde de çığlık atıp, saldırıp bağırarak istediğimi elde edebilirim" algısı oluşacaktır.

O ağladığında değil, farklı bir zaman sizin kontrolünüzde tamamen araçsız/insansız bir yerde sizin veya başka bir yetişkinin kontrolünde binsin derim.

Öbür türlü işin önüne geçemezsiniz, 3-5 sene sonra "ehliyetsiz sürücü x can aldı" gibi haberlere konu olması kuvvetle muhtemel maalesef.

• Bir.cocukla direksiyona oturmak rus ruletidir,cok iyi takip edilmeli ve arabaya yaklastirilmamali,cocugu sevmek baska sey simartmak baska sey dikkatli olun.

• çığlık atıp saldırıyor ağlıyor

Yapıştır iki tane
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endum126

Çocuk benim kafadan.

Araç Bmw ise ayvayı yediniz.

O yaştaki çocuğun altına bisiklet verseniz onu da kasap gibi kullanır.

Abimi mercedesini sürdü, enistemin 520dsinin aynasını kırdı, tamponunu sürttü kac kere canı sağolsun dediler. iphone 4 telefonu var ipadı var dikkatiniz cekerim 12 yasında henüz. arkadaslarında telefon yok daha müsade versek okula arabayla gidip gelecek

Çocuğa yazık etmişler. Dayak lazım ona düzelmesi için

• quote:

Halamın oğlu 12 yaşına bastı o yaşlarda hepimizin arabalara karşı hevesi vardı dün gece bize geldiler çocuk rahat durmuyor beyler. Arabamın anahtarına el koydu bende duracak dedi sesimi çıkarmadım çocuktur diye sabah bana emanet edip mobilya alışverişine gittiler aile büyükleri odamda wechate dalmışım ortalıktan kayboldu aşağı indim ne göreyim arabayı ileri geri hareket ettiriyor hoplatıyor falan.

Bizde o yaşlardaki çocuklara sonsuz izin vardır ama ne yapacağımı bilemedim, kucağımda sür diyorum sen gel benim kucağıma otur diyor boyuda uzun pedallara yetişiyor internetten videolar izleye izleye öğrenmiş araba sürmeyi. 1 hafta bu çocukla işim var, keratanın bu yaşta sevgilisi var ayrıca abi anahtarı ver kızla buluscam ayağına saka yapıyor anahtarı geri istediğim zaman çığlık atıp saldırıyor ağlıyor kıyamıyorum.

Hepimiz geçtik o yaşlardan ama ben böylesini ilk kez görüyorum

Allah kolaylık versin.

Kardeşimden 1 yaş küçükmüş.İşiniz zor.

Bizim ailede de ehliyeti olmadan araç kullanan bir kuzen var,başka yok.
    Bana da takılıyorlar arada ama ''Yok,kalsın.Zamanından önce her şey zarar.'' diyerek kestirip atıyorum.

Tabi ki,boş alanda yanında ehliyet sahibi biri olduktan sonra pratik amaçlı sürülebilir fakat 12 yaş için araç hatta telefon,tablet vs. biraz erken.

Allah sabır versin.

Hayırlı akşamlar,
    Emre.

NOT: Sanırım BMW'yi görünce dayanamamış. Yalnız aracı nasıl ''hoplatıyor'' merak ettim.

@IslakFasulye

• Isiniz var onunla

• Hayatta vermeyin derim, ağlasın vursun çıldırsın. Acımayın, biz acıdıkda noldu gitti arabanın kaportasını duvara çarptı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.