Şimdi Ara

12 Volt DC motor, Volt - Amper ilişkisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
110
Cevap
0
Favori
49.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tek bir motor o kadar işi nası yapıcak? Özellikle de dekobaj?
    Küçük çaplarda delme yapabilir. Ama parlatma için takılan ucu metali zımparalayarak dönderemeyebilir.

Elinizdeki motoru bi işe yaratim diyorsanız özgürsünüz. Ama iş görmek istiyorsanız uygun motor seçmelisiniz. Dremel vb parmak taş tipi hobi uğraşlarının aletleri var. İster alırsınız bi tane iterse de güç vb elektriksel bilgileri öğrenip o bilgilere göre hareket edersiniz.

Başarılar...
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Motor gerçekten kuvvetli genellikle biblo saat vb. parlatma işleri için kullanıcam (işini iyi yapıyor)çeşitli mandren uçlar aldım bana toplam maliyeti hoby amaçlı en basit dremelin yarısından daha az oldu. Ek olarak hoby amaçlı dremelde kullanılan motor çok daha zayıftı o dremeli elimle durdurabildim bu arada motor ve mandren uçları karaköy pasajında bir tanıdığımdan aldım. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 25 Mayıs 2017; 0:5:36 >
  • Tamam. Ama 230Voltluk motorlar da oluyor, mini mini.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Bu watt hesapları saatlik mi dk'lık mı?
    saatte mi 80Watt.
    dakikada mı 80Watt.
  • Watt güç birimidir saati olmaz. Joule enerji birimidir onun için düşünülebilir. Mesela kilowattsaat. Wattı saatle çarpınca enerji birimi oluyor.
    Watt saniye ile çarpılırsa Jolue çıkar.
  • Merhaba arkadaşlar. 12v 150 watt dc motor aldım. Matkap bataryası ve araba akusuyle çalışıyor ama adaptorle calistiramadim. Nasıl bir adaptör kullanmalıyız.

Şimdiden teşekkürler.

12 Volt DC motor, Volt - Amper ilişkisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amper ihtiyaç olan Fazlasının zararı dokunmayacağı.(besleme olarak)
    Voltaj Limit olan, fazlasının yakacağı bir değerdir kısaca..

12v bir cihaza ister motor ister devre, hesaplananın üzerinde Voltaj verirseniz, arıza çıkar sarımları yanar
  • Konuyu hortlatmis olacağım ama bir sorum olacak akülü arabada yer alan iki tane 12 volt 35 watt motor mevcut 1 adet de 12 volt 7 amper akü var bu aküden bir tane daha alsam seri baglasam motorlara bir zararı olur mu 24 volt 14 amper olacak yani
     12 Volt DC motor, Volt - Amper ilişkisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan IRMAK -- 18 Mart 2018; 16:24:52 >
  • s.a. bende şu motordan var 2. el almıştım ufak ahşap tonası yapmak için adam yeter dedi ama bilemedim 12v ve 24v kaç amper vermem gerek anlayamadım mekanikçi olduğum için bilgileri linkte bana yardım edebilcek biri varmı ?

https://logismarketpt.cdnwm.com/ip/elmeq-motor-brochura-motor-de-transmissao-de-potencia-buehler-113018-574816.pdf
  • Manyakmuz M kullanıcısına yanıt
    12V için 3200mA vermeniz gerek.
    24V için 1700mA vermeniz gerek.
  • bobst02 B kullanıcısına yanıt
    Dostum çalışır ancak kısa surede cok ısinir yanar ancak 6 volt yada 8 voltta cok bir sey olmaz ama o motora 6 volt ver ve 1 motor daha ekle bence ben dc 775 motordan hız teknesi icin 2 tane kullandım 16 v 6 amper cok yüksek hız yapabiliyor ölcmedim ama baya baya hızlı

• Merhaba 12 dc motoru elektrikli scootera bağlasam dinamo görevi görüp giderken şarj edebilir mi ederse 12 v 1.5 amper üretim için kaç watlık almam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzyy01 -- 17 Eylül 2021; 10:2:34 >
  • 12 volt dc motor pervane ile birlikte kaç amper çeker 12 volt 7 amper akü ile

• Umıtguclu U kullanıcısına yanıt

pervanenin çapına göre değişir ama 12x12 'lik kare fanlar bile 1 ampere yaklaşamaz. tabi pervanenin düzgün ve dengeli üretildiğini varsayarak, bunu söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 1 Mart 2023; 23:43:32 >
  • Benhur14 B kullanıcısına yanıt
    12volt dc motor pervane ile birlikte kaç amper çeker 12 volt 7 amper akü den güç alarak ben 15a sigorta fişiyle denedim biraz motor çalıştı sonra durdu motor çakmaklık fişinin amperimi çok geldi ondan durdu motor fiş için kaç amper sigorta gereklidir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    Pervane tam çapı 10cm

15cm liğide var pervanenin

Motosiklet aküsü 12volt 7 amper çakmaklık fişinin sigortasıda 7 ampermi olması gerekiyor

• Umıtguclu U kullanıcısına yanıt

aküyü korumak istiyorsan 7 amperlik sigorta kullanırsın ama motoru korumaz. tam yükte 7 amper çeken, 12v dc motorlar çok fazla değildir. motoru görmeden birşey söyleyemem ama tahminen tam yükte 2-3 amperi geçeceğini sanmıyorum.

• Motor öyle uzun olanlardan değil kısa 12 voltluk matkap motoru pervaneli şekilde motosiklet çakmaklık girişinden kullanmak için hobby amaçlı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.