Şimdi Ara

🔗12 ve Mezunlara Kritik YGS/LYS Önerileri🔗 (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
269
Favori
22.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tpdr01

Hayir degil ama sorulari kolay + orta .Hemen cozersin.Ama sinava yonelik sayilir.Ilk bunu cozun sonra fem beyazi cozun.Femden baslarsaniz moraliniz bozulur mesela ben gemden basladim sonra kaldirdim attim kitabi

konu anlatım için başer uygundur dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tıpstar

quote:

Hayir degil ama sorulari kolay + orta .Hemen cozersin.Ama sinava yonelik sayilir.Ilk bunu cozun sonra fem beyazi cozun.Femden baslarsaniz moraliniz bozulur mesela ben gemden basladim sonra kaldirdim attim kitabi

Evet cok iyidir anlatim.olarak feme bin ceker.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tıpstar

quote:

Evet cok iyidir anlatim.olarak feme bin ceker.

palme ,güvender ,final konu anlatım öneriliyor zaten genel de konu anlatım için ben de final seçtim :)
  • Hocam peki mf ci olarak ygs sosyal calismak gerekli mi yoksa denemelerdekiler yeterli mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalem99

Hocam peki mf ci olarak ygs sosyal calismak gerekli mi yoksa denemelerdekiler yeterli mi??

Kendimden ornek vereyim : Ben hic sosyali sevemedim ve calismadim.Denemedeki sosyallerle 21 net yaptim felsefeye ise zamanim yetmedi.4 5 soru bankasi bitirenler de 25 net yapti.Ama hedefin yuksekse calis derim.Benim mantigim mati ve feni saglam tutmakti.Iyiki sosyale ayoracagim vakti mata fene ayirmisim dedim.Zamanin varsa calis tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2A09B98E5 -- 5 Ağustos 2015; 19:59:12 >
  • Simdi hocam ben 11 e gectim ve 2. donem baslamak istiyordum ama 12 de ygs kalkabilir ve ayrica bizim mufredat degistigi icin ( degisti derken konularin yeri degisti ve ayrintilar azaltildi 10 da polinom gorduk mesela seneye taban artmetigi vs gorcez) ygs kitaplari da ona gore hazirlanir herhalde yani kitap bulamayabiliriz.sizce ne yapalim?

• Kimya yapmak isteyen bir tm ögrencisiyim, baslangıc icin fem simetri dısında öneriniz var mi, basarilar☺️

• Bekliyoruuz

• quote:

Orijinalden alıntı: onurr.611

Kimya yapmak isteyen bir tm ögrencisiyim, baslangıc icin fem simetri dısında öneriniz var mi, basarilar☺

Hocam fem simetri bitince denemelerdeki kimyaları çözün çözemediklerinizi mutlaka öğrenin tamamdır 10 net garanti.Bileşikler organik anorganik bileşikler kimyasal değişimler ve çözeltiler konularına ağırlık verin.Sadece bileşiklerden 4 tane geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalem99

Simdi hocam ben 11 e gectim ve 2. donem baslamak istiyordum ama 12 de ygs kalkabilir ve ayrica bizim mufredat degistigi icin ( degisti derken konularin yeri degisti ve ayrintilar azaltildi 10 da polinom gorduk mesela seneye taban artmetigi vs gorcez) ygs kitaplari da ona gore hazirlanir herhalde yani kitap bulamayabiliriz.sizce ne yapalim?

Dert etmeyin hocam piyasadaki yayıncılar sizi düşünür yoksa ne satacaklar Mutlaka olacaktır
  • şimdi yazmaya başlıyorum :)
  • Benim şahsi düsüncem olimpiyat tamamen farklı bi olay olimpiyat sorusu çıkmıyor mantıgı da ben olimpiyata falan gitmedim ygs de de lys de de kimyam full du yani o derse çalışmak onemli olan olimpiyata gitcem die pek kasmanıza gerek yok ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TDKmara

Benim şahsi düsüncem olimpiyat tamamen farklı bi olay olimpiyat sorusu çıkmıyor mantıgı da ben olimpiyata falan gitmedim ygs de de lys de de kimyam full du yani o derse çalışmak onemli olan olimpiyata gitcem die pek kasmanıza gerek yok ..

Hocam olimpiyatta zaten biz matematik hesaplamaları üzerinde durduk.Hatta sınava hesap makinası ile girmek serbestti.Olimpiyatın kazandırdıkları düşünce ufkunu çok ileri düzeye taşıyor buna ben şahidim.http://www.tubitak.gov.tr/tr/olimpiyatlar/ulusal-bilim-olimpiyatlari/icerik-kimya Bakın burdaki soruların çoğu matematik üzerine.Hem olimyata arkadaşların gitmesini isterim öyele gereksiz falan da değil.Sınav için çalışmak çok saçma zaten

• Dostum meraba kolay gelsin öncelikle,yazini butunuyle okudum,yaptıkların icin tebrik ederim seni(maşallah :))
    Benim sorum : her sene bu katsayı olayi degisiyormu,senin puanlardan yararlanarak birkac sitede hesapladim bazılari 2014 e gore hesapladigindan farkli sonuclar cikti..fakat bu seneki katsayilara baktim yine =
    Mf3=turkce 11/temel mat 11/sosyal 7/fen 11..mat 13/geo 5/fizik 13/kimya 14/biyoloji 15,seklinde
    Bu senelere göre puan farkı nedendir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbuurockk -- 6 Ağustos 2015; 8:59:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbuurockk

Dostum meraba kolay gelsin öncelikle,yazini butunuyle okudum,yaptıkların icin tebrik ederim seni(maşallah :))
    Benim sorum : her sene bu katsayı olayi degisiyormu,senin puanlardan yararlanarak birkac sitede hesapladim bazılari 2014 e gore hesapladigindan farkli sonuclar cikti..fakat bu seneki katsayilara baktim yine =
    Mf3=turkce 11/temel mat 11/sosyal 7/fen 11..mat 13/geo 5/fizik 13/kimya 14/biyoloji 15,seklinde
    Bu senelere göre puan farkı nedendir acaba ?

Onemli degil hocam saolun:) Hocam puan farki var hatta ben baktim en az 8 10 puan dusme var tipta ama siralamalar neredeyse ayni.Siralamalar cok fazla degismez.Puanlar su yuzden dustu : en zor ygs 2015 de en zor lys1 sinavi 2015 de oldu.Ornek vereyim ben 118.5 net ile 5046. oldum ama 71 net mat fen vardi .Lys 1 den ise 55 net yaptim 6 bindeyim sen dusun zorlugu bu kadar az netlerle 5 binde olabildik bu yil .Zor oldugu icin netler dustu haliyle puanlar da dustu ama siralamalar nerdeyse ayni kaldi ayni kalir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2A09B98E5 -- 7 Ağustos 2015; 7:08:01 >

• Yani bu sınavın kolay zor olmasina gore puan sistemi değişiyor mu,fakakt dedigim gibi yani gecen senede oranlar o sekildeymis bu senede öyle,yani bizim puan işini tahmin etme olasılığımız yok tamamen osym ye mi kaldık
    Birde yazmışken dostum,ekstremi hic duydun mu bilmem bende var ama nasildir diyce soracaktım,ayrica bende tıp istiyorum,fdd biyoloji de yeşil olan kitap degilde yine uc yazarli mavi bir kitap öneriyolar ona ne dersin
    Matematikte karekök lys cozmeden girmeyin diyenler var.
    Fizikte palme a b serisi kullaniyorum,cok test var ve %90 i yorum,bu kitaba ne dersin.
    Kimya deneyimin iyi olduğu icin soruyorum : lys icin simetri yeterlimidir

• quote:

Orijinalden alıntı: bbuurockk

Yani bu sınavın kolay zor olmasina gore puan sistemi değişiyor mu,fakakt dedigim gibi yani gecen senede oranlar o sekildeymis bu senede öyle,yani bizim puan işini tahmin etme olasılığımız yok tamamen osym ye mi kaldık
    Birde yazmışken dostum,ekstremi hic duydun mu bilmem bende var ama nasildir diyce soracaktım,ayrica bende tıp istiyorum,fdd biyoloji de yeşil olan kitap degilde yine uc yazarli mavi bir kitap öneriyolar ona ne dersin
    Matematikte karekök lys cozmeden girmeyin diyenler var.
    Fizikte palme a b serisi kullaniyorum,cok test var ve %90 i yorum,bu kitaba ne dersin.
    Kimya deneyimin iyi olduğu icin soruyorum : lys icin simetri yeterlimidir

Lys kimya icin yazmayi unutmusum esen 3 renk ara sinif kitaplariini zamaniniz varsa cozun mekemmel ben 9 10 11 12 kitaplarini cozdum kimya icin cok iyi ama siz 9u cozmeyin gereksiz.Mat icin evet karekok onemli mesela ben ygs de 39 mat yaparken lys de 37 nat yaptim cunku pek calisamadim tureve zaman yetmedi karekok cozemedim az biraz cizmustum mukemmeldi.Fizik icin iyidir palme ya sen begniyorsan iyidir .Final 3 yazarlk kesin al goreceksin ne denek isteddigimi.Kimyafan fem simetri konu anlatim icin yeterli fakat test icin o konumda onerdiklerimi al pisman olmazsin.Ekstrem hic cozmedim bilmiyorum ama bilindik yayin cozmekte fayda var.

Hocam puana pek takilmayin , calismaniza odaklanin.

• COK DUSUK NETIM VAR NASIL NETIMI ARTIRABILIRIM? (50 -80net arasi icin)

Arkadaslar oncelikle sizin net artirmaniz cok kolay.Dediklerimi aynen uygulamanizi istiyorum ciddi net artisiniz olacaktir.Her gun sure makul dure tutarak 40 siru paragraf cozmeniz ama duzenli olacak.1 2 ay icerisinde netlerinizde ciddi artislar olacaktir.Hele ki sinava kadar boyle yaparsaniz 120 130 nete kadar cikarsiniz ama tabii diger derslere de calisacakdiniz bu bir nevi parankima hucreleri gibi bosluklari dolduracak sizlerdeki.1 2 hafta cozuk birakmayin 1 2 ay deneyin netlerinizi en hizli bu sekilde artirirsiniz demedi demeyin :)

• En hizli net artirma yontemini ekledim.Deneyin ve gorun net artisiniz cok hizli olacakti ben kendimden biliyorum 1 ay denedim en az 40 50 netim artti

• "50-80 net yapan insanin net arttirma yontemi"yazisi saçma olmuş. Belki adam sadece türkçe yapiyor,matematik ve feni düşuk. Boyle 50-80 net yapan biri paragraf mi çözecek ?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.