Şimdi Ara

12.sınıfta ilgi mi lazım Rekabet mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 9-10-11 de rekabetin çok fazla olduğu bir okulda okudum (hala aynı okuldayım gerçi) ama ortamdaki rekabete rağmen bir başarı gösteremedim son senemde rekabetin olmadığı ya da çok az olduğu bir okula geçip hocaların benimle sürekli ilgilendiği bir okula geçmek mantıklı olur mu

• up
  • İlgi daha önemli. Tabi bu kişiden kişiye göre de değişir ama rekabet beni olumsuz etkiliyor kendinle yarışmak en mantıklısı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En iyisi açık öğretim ama aile baskısı oluyor psikolojisi farklı oluyor. İmkanım olsa aöl geçerimxd

• cigerimsoldu kullanıcısına yanıt
    neden imkanınız yok hocam
  • Horny Saint kullanıcısına yanıt
    Ailem karşı çıkar

• cigerimsoldu kullanıcısına yanıt
    anladım hocam bende özele geçmek istiyorum ama ailem izin vermiyor
  • up
  • Up

• Son sene düzen değiştirmek iyi olmayabilir hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %70 rekabet %30 ilgi
    Tek başına ilgi şımartır, balon olmanı sağlar. Buna dair forumda konu açmışlardı YKS'den sonra, niye hocaların aşırı ilgilendiği çocuklar en iyi dereceleri yapanlar olmuyor diye (anormal bir destek gelmişti bu önermeye)
    Tek başına rekabet ise kafayı yedirttirir. Robot değilsin nasılsa. yok şu neti, yok bu neti yaptı. geçmem lazım. HELE HELE BU PARANOYAK REKABET İLE SINAVA GİRERSEN SINAV ANI BAMBAŞKA OLDUĞU İÇİN SINAVDA HİÇBİR ŞEY YAPAMAZSIN!
    O zehir gibi ve başarılı olup sınavda patlayan çocuklar aşırı rekabetten patlıyorlar sakın ha es geçmeyin.
    Ama ölçüsünce rekabet seni üniversite sınavına hazırlık sürecinde uzaya giden roket misali uçuşa geçirecektir.

Detaylı bilgi isterim canım benim diyenler şu yazıma bakabilirler:

https://forum.donanimhaber.com/2019-ve-ileri-tayfalara-muhtesem-uzun-taktik-yazisi--139251558

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanyaziyor -- 20 Eylül 2019; 4:46:23 >

• ilgi derken sen yaparsin kocum falansa %5 ilgi yeterli

• Son sene okul defistirdim gittigim okul gayet ilgiliudi ancak iyi ogrenci yoktu.Kendimi kıyaslayabilecegim bir rakibimde yoktu.Mezuna kaldım ,rakip olmadigi icin geliştiremedim kendimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fuow kullanıcısına yanıt
    Yok hocam mesela anlamadigim bir konuyu gelip bire bir anlatacak sorularini cozecek sana ozel program hazirlayacak bir rehberlik hocasi vs

• sınıftakilerle kendini kıyaslarsın ister istemez. ilgili dediğin okuldaki öğrenciler muhtemelen o kadar iyi değildir. onlara bakarak iyiyim dersin sonra sınava girdiğinde rakibinin 2 milyon kişi olduğunu hatırlarsın
  • her şey kişide bitiyor bence. okul ortamında rekabete gelebilen birisi değildim, mezuna kaldım ve hayatımda ilk defa hırslandım. sorgulayıp kendin bulmaya çalış, motivasyonunu yüksek tuttukça rekabet daha iyi gaz verir diye düşünüyorum.
  • kesinlikle ama kesinlikle rekabet. geçen sene 12ydim özel bir okuldaydım okul 1.siydim ve bana en yakın olan adam tyt de 50 60 net yapıyordu yani benim yaptığım netin yarısıydı resmen. Bu yüzden rekabet ortamı azaldı git gide ve en sonunda kalmadı. Hocalar bana karşı aşırı ilgiliydi çünkü herkes beni çok iyi yapar gözüyle bakıyordu. Fakat rekabet olmadığı için son zamanlar iyice saldım hatta okul 1.siyim diye gaza gelip çalışmadığım günlerde oldu şuan çok pişmanım kesinlikle en önemlisi rekabet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.