Şimdi Ara

110 kiloyum kinect almayı düşünüyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evde koşu bandım var ama bir köşede duruyor kullanamıyorum işten güçten :(

kinecti tavsiye eder misiniz ?

• Hiçbir şey spor salonunun yerini tutmaz Diyetle kilo verilir sporla sıkılaşılır hocam bunu unutmayın. Spor salonuna gitme vaktiniz yoksa elbette Kinect edinin. Koşu bandını düzenli olarak kullanın. Bunlar kalori yakmanızı sağlar. Ama sizi sıkılaştıracak şey mekik , twist benzeri karın hareketleridir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koşu bandına çıkmaya vakit yoksa boşuna para vermeyin. yok vakit ayırabilecekseniz xbox fitness candır.
  • xbox fitness antrenman olarak koşu bandından daha iyi bence ancak geniş bir mekan lazım hoplayıp zıplayınca lambaya felan değmemek gerek. mekan yoksa almayın derim.
  • kesinlikle tavsiye ederim. insanı spora bağlıyor. alt katta kıl komşular varsa sıkıntı olabilir çünkü gerçekten kendini kaptırıp oynamanı sağlıyor. istediklerini yapman için evi yıkman gerekebilir. zıplamadan hareketi yapmak için bacaklarını kasa kasa ağrıtırsın benim gibi

kinect mükemmel bir alet ve oyun dünyasının geleceği bu. hassasiyet çok iyi, hatasız olmasa da... xbox fitness uygulaması ücretsiz, 2-3 ay götürür. uygulama içinden p90x, insanity gibi bir sürü dünyaca ünlü program satın alabiliyorsun. spor salonuna gitmekten farkı yok. hatta çok daha iyi. spor salonunda bu adamları bulamazsın. TONY HORTON gibi adamlar evine geliyor, kinect yaptığın hareketlerin doğruluğunu, hangi kaslarını ne kadar çalıştırdığını dahi görüp seni uyarıyor.

sporlu oyunlar da başarılı. kinect sports rivals, ubisoft'un Shape Up'ı gerçekten güzel.

termal kamera, kızılötesi vs bir sürü fonksiyonu var. o nedenle ışıktan bağımsız şekilde çok detaylı algılayabiliyor. ben çok beğendim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• teşekkürler cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

kesinlikle tavsiye ederim. insanı spora bağlıyor. alt katta kıl komşular varsa sıkıntı olabilir çünkü gerçekten kendini kaptırıp oynamanı sağlıyor. istediklerini yapman için evi yıkman gerekebilir. zıplamadan hareketi yapmak için bacaklarını kasa kasa ağrıtırsın benim gibi

kinect mükemmel bir alet ve oyun dünyasının geleceği bu. hassasiyet çok iyi, hatasız olmasa da... xbox fitness uygulaması ücretsiz, 2-3 ay götürür. uygulama içinden p90x, insanity gibi bir sürü dünyaca ünlü program satın alabiliyorsun. spor salonuna gitmekten farkı yok. hatta çok daha iyi. spor salonunda bu adamları bulamazsın. TONY HORTON gibi adamlar evine geliyor, kinect yaptığın hareketlerin doğruluğunu, hangi kaslarını ne kadar çalıştırdığını dahi görüp seni uyarıyor.

sporlu oyunlar da başarılı. kinect sports rivals, ubisoft'un Shape Up'ı gerçekten güzel.

termal kamera, kızılötesi vs bir sürü fonksiyonu var. o nedenle ışıktan bağımsız şekilde çok detaylı algılayabiliyor. ben çok beğendim.

illa bir tv gerekli değil dimi hocam benim odamda projeksiyon var ona bağlayacam alırsam

• jetressive kullanıcısına yanıt
    Olur ancak düşük lümense odaya biraz ışık verdiğinizde görüntü kötüleşir. Kinect'in sizi görmesi lazım. Projeksiyona da karanlık lazım?

Normal oyunlarda zaten proj. çok daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Olur ancak düşük lümense odaya biraz ışık verdiğinizde görüntü kötüleşir. Kinect'in sizi görmesi lazım. Projeksiyona da karanlık lazım?

Normal oyunlarda zaten proj. çok daha iyi.

hocam peki microsoftun kinecte olan yaklaşımı nasıl
    kinectin modası geçiyor mu ben aldıktan sonra microsoft güncelleme desteğini çekmesin cihazdan

son yıllarda kinecte oyunda fazla çıkmıyor herhalde
  • jetressive kullanıcısına yanıt
    kinect konsolun geleceği, öyle bir durum söz konusu bile olamaz. oyun fazla yok ama zaten fiziksel oyunlar-spor ağırlıklı olduğu için yıllarca oynanır. kinect sports rivals, xbox fitness, shape up!, dance central spotlight dörtlüsü bile 2 sene götürür. sonuçta spor yapıyorsunuz her gün 1 saat bile zor oynanır.

2-3 sene sonra yeni konsolla birlikte kinect'in yenisi çıkar o zaman hikayeli oyunlara entegre edilebilecek kaliteye ulaşır sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Hem 360 da hem One da kinect sahibiyim. Özellikle 360 ta büyük hevesle almıştım ama arkadaşlarla toplandığımız günler haricinde pek kullanmadım, o zamanlarda da gerçekten eğledik. One a alırken yurtdışında fiyat uygun paket bulduğum için aldım.

Microsoft kinectten vazgeçmedi ama verdiği önem azaldı diyebiliriz, geçen sene temmuz-ağustos gibi kinecti zorunlu olmaktan çıkardı ve paketten ayırdı.
    Kinect alıyorsanız ana oyunlar bildiğiniz üzere Dance Central, Sports Rivals, Fruit Ninja,Xbox Fitness veya Your shape fitness evolved benzeri fitness programları olacak, ana üreticiler bu oyunları yapanlar ve yılda 1 veya 2 oyun çıkartıyorlar. Kinectsiz oyunların sayısına baktığınızda kesinlikle önceliğin kinect olmadığı anlaşılıyor.

Eğer fitness amaçlı kullanacaksanız kesinlikle tavsiye ederim, Xbox Fitness'a alacağınız 1 veya 2 ücretli programla günlük / haftalık programınızı takip ederek form tutabilirsiniz. Ancak burada en önemli şey disiplin, egzersize düzenli olarak vakit ayırmayacaksanız kinect çok kısa sürede kullanılmayan bir alet haline gelecek.
    Burada kinectin size sağladığı yarar görsellik, hareketleri doğru yapıp yapmadığınız konusunda yönlendirmelerde bulunması yani kısmen kullanım kolaylığı ve programların daha derli toplu ve bir yerde olması.

Ana amacınız fitness ise önce P90x gibi programların DVD lerini edinip başlayabilirsiniz, TV nize bağlayacağınız bir laptop veya DVD/Bluray playerla kendinizi test edip bu işe ne kadar süre ayırabileceğinizi ve devam edip edemeyeceğinizi görebilirsiniz, daha sonra kinecte gerçekten ihtiyacınız varmı yeniden bakabilirsiniz.

Eğlence tarafında ise kinect sizin nasıl bir kullanıcı olduğunuza göre hoşunuza gidebilir. Eğer bir makineye sesli komut vermekten, elinizi kolunuzu sallayarak kullanmaktan, hoplamaktan zıplamaktan hoşlanıyorsanız gerçekten kullanışlı ve eğlenceli.

Daha çok first/third person shooter, yarış oyunları vb oynuyorsanız ve elinizde gamepad olmadan yapamıyorsanız kinectin sadece destekleyici fonksiyonlarını kullanacaksınız ve bundan zamanla vazgeçebilirsiniz. Kinect birçok oyunda sesli komuta destek veriyor, bazı oyunlarda kafa hareketinizi takip ederek bakma vb fonksiyonları var.

Xbox menülerinde sesli komut, arama fonksiyonunda ses desteği baya yararlı fonksiyonlar ama bu kısımlarsa İngilizce aksanı engel olabiliyor.

Ben genel olarak Kinect'i tavsiye ederim ama almadan önce nasıl bir alana ihtiyacınız var, kinecti nereye koyacaksınız bunları araştırmanızda yarar var.
    TV sehpanız çok alçaksa veya aksi durumda kinecti koyacağınız raf vs çok yüksekte ise kullanamayabilirsiniz.
    İnternette montaj aparatları vs bulabilirsiniz ama her TV ye uymayabiliyor.
    Ben tvnin arkasındaki VESA (http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Display_Mounting_Interface ) deliklerine raf aparatı takıp üstüne de raf kestirmiştim, tam tvnin üstünde duruyordu.

Oyunlar için 123kinect.com a bakabilirsiniz yararlı bir site.
    Kinectin alan ihtiyaçları vs için Microsoft'un sitesine bakmanızda yarar var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.