Şimdi Ara

11. SINIF FİZİK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar okuldaki hangi fizik hocasına sorsam 11 fiziğinin zor ve ağır olduğunu söyledi

10. sınıfta fizik konularında zorlandığım söylenemez sadece optik biraz sıktı sanırım o da konunun uzun olmasından kaynaklandı.

Sizce söylendiği kadar 11. sınıf fizik zor mu?

• Zor maalesef ama halledersiniz. Ben zorlanmıştım en azından. Çözdüğüm kaynaklarda kaynaklarda uç sorular olmasından kaynaklı da olabilir. Sınavda çıkan sorular çok ağır olmuyor zaten, o yüzden gözünüzde çok büyütmeyin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bence zorluk kişiden kişiye değişir de ağır olduğu kesin. Benim konular tam bitmedi mesela manyetizma kısmı yetişmedi. (Biraz fazla kaynak çözmekten kaynaklı sanırım)

Bana zor gelmedi sadece ayrıntı noktalar var ve sorabilecekleri alan çok geniş bir sınırı yok.

Ama ÖSYM bunu yapmıyor zaten dediğim gibi çeldirici noktalara dikkat etmemizi istiyor.

Çalışırken mutlaka MEB kitabını da kullanın. Ben çok faydalandım meb kitabından.

Ayrıca konuyu çalışırken Talim Terbiye Kurulu'nun yayınladığı kazanımlara da bakın. Konuda en çok neresi vurgulanmış vs.

Bazı kaynaklarda ağır işlemli, uç sorular olabiliyor. Onları fazla takmayın siz konuyu kavrayın gerçek sınavda karşınıza öyle işlemli soru gelmeyecek. Temel yorum sadece.

• Yks22Hedef15K kullanıcısına yanıt

Anladım hocam sağolun tavsiyeniz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam forumda çok görüyorum meb kitabını kullanan fakat hocalar hiç meb kitabında işlemiyor bu tezatı hala anlayamadım

Tavsiyeniz icin teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiziğin zorluğu öğrenciden öğrenciye değişir, genel baktığında ise zor evet hafife alma. optik gibi değil ama mantığı var

• onunadıV kullanıcısına yanıt
    fizikte meb kitabı balon

• onunadıV kullanıcısına yanıt

Hocam meb kitabı dediğim kitap tutku, anka gibi saçma yayınlarını kitapları değil.

Eba da bulabilirsiniz.

11. SINIF FİZİK
  • Yanlış yönlendirme hangi meb kitabından bahsediyorsun?

Meb'in kendi kitaplarının hiçbiri balon değil matematiğini bile kullanabilirsin.

Ha okullara sırf birilerinin para kazanması için dağıtılan saçma yayıncılıkların kitaplarından bahsediyorsan aldığın gün geri dönüşüme verebilirsin. 11. SINIF FİZİK 

• kitapların içeriğinden bahsetmiyorum tabi bütün orijinal meb kitapları hoş, demek istediğim bence fizikte meb kitabı bi biyoloji gibi işlevsel değil, iyi bi hocadan dinleyip mantığını kavradığında meb kitabını okuyunca çok da bi şey kazandırmıyo

• Dostum bu bütün konular için geçerli. (mantığını kavradığında kitaba gerek kalmaması)

Git biyolojiyi barış hocadan dinle + biyoloji portalını didik didik et. Meb kitabına ekleme bile yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D3CD4FEE -- 26 Haziran 2022; 13:51:4 >
  • 11 fizikten ziyade 11 kimya daha zor olacak. Bence yanacaksan ona yan

• 11'in tüm fen dersleri ağır. 12. sınıfa geçtiğin yaz tatiline kadar hepsini bitirirsen AYT'nin zor kısmı bitmiş oluyor. 12. sınıfta beni biraz bitki zorlamıştı. Onun dışında 12 fen kolay geldi bana.

• quarterbat Q kullanıcısına yanıt
    +1

• 11 fiziği zor değil sadece ağır meb kitabının soruları ve anlatışı aşırı iyi meb+vıp fizik ile gayet halledilir gözünde büyütme ve fazla konu olduğu için hocalar hızlı gececek anlamadığın kısımlar üzerinde baya durman gerekiyor

• Hocam Anka yayınlarının meb kitabını kullandım soruları da güzeldi anlatışını da beğendim meb yayınlarından farkı nedir?

• Eastai kullanıcısına yanıt
    Meb yayınları bütün Türkiye'ye dağıtılması zorunlu olan tamamen devletin hazırlayıp bastığı kitap o yüzden yks gibi sınavlarda çıkabilecek tarza en yakın sunumu yine meb veriyor ben de sayisaldan eaya geçen biri olarak bile rahatça söyleyebilirim ki 11 meb biyoloji kitabını iyi kullan hocam ha anka ile belki pek fark yok evet ama ben yine de devlet kitabını bir tık daha önde görüyorum

• Fizik=matematik.

Fiziğin matematik kısmını halleden fiziği halleder. 11. SINIF FİZİK 

Üniden bakınca özellikle elektrik kısmında gereksiz ezber var.

4 pekinli mekinli formül ezberi yerine çaksaydık az gauss law maw 11. SINIF FİZİK 

ayt fizikte işlemli soru yok boşver. Yorumu kap yeter.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.