Şimdi Ara

1080P görüntü aktaramayan hdmi kablo olurmu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
6.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elimde toshiba nın 42xv550p televizyonu var ve tv full hd.

sorun şu 1080p yi işaretlememe rağmen yazılarda falan bir küçülme olmuyor,720p den hiçbirfarkı yok bunun sebebi nedir?

edit: arkadaşlar 1080p görüntü aktaramayan hdmi kablo olurmu?

hdmi kablonun 1.3 olduğunu nasıl anlarız?

philips marka tv de şuanda kullandığım hdmi kablo 1080i vermişti..fakat 42xv500 de 1080i alamıyorum yukarda azıyor sorunum..

kullandığım kablo 10ytl lik hama kablo.

gidip 50-60 ytl versem kesin 1080p alırmıyım?ve kullandığım kablodan çok farklı görüntü kalitesine ulaşırmıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_of_sLy -- 15 Kasım 2008; 8:59:02 >

• bende de toshiba var ama böyle bir sorun yok..42x3030 benim ki ve görüntü hem çok iyi hemde 1080p..ben ayarlayınca 1080p gibi gösteriyor..senin tv nin 1080p olduğuna eminmisin?
  • eminim hocam.display settingste 1080p diyor ama 720p den farkı yok görütünün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Spirit_of_sLy

eminim hocam.display settingste 1080p diyor ama 720p den farkı yok görütünün.

FULL HD Panel kullanıyosun O konuda sıkıntın yok Bu modeli az önce baktım Bu arada full hd ler den tam verim alabilmek İçin

HDMI Kablonun 1.3 versiyon olması lazım ne kablo kullanıyosun dostum
  • hocam 10 ytl lik bir hama kablo kullanıyorum sorun bumu yani bir çözünürlüğü değiiştirecek kadar kalitesi yokmu?
  • quote:

hocam 10 ytl lik bir hama kablo kullanıyorum sorun bumu yani bir çözünürlüğü değiiştirecek kadar kalitesi yokmu?

sEN o Kabloyla 720p Aldığınıda Bile şükret 1080p Sinyalini Tam olarak 1.3 HDMI Kablo ile tam sağlarsın HAMADA Ne en Çöp HDMI Kablodur bende ilk zamanlar Ondan kullanıyodum SONY Servisinden 1.3 HDMI Kablo aldım gözlerim açıldı Değiştir Kablonu sen ..

http://www.4electronicwarehouse.com/learn/monster/hdmi-dealers-whitepaper.html

• hocam şimdi bayılacam 50-60 ytl peki 1080p almamı garantiliyomusun ?eve gelince yine 720p de kalmıyım..tv yi inceledin zaten full hd.ama bana saçma gelen şu renk farkkı olur vs ıvır zıvır olur anlarımda ,1080p çözünürlüğü veremeyen hdmi kablo olurmu hiç yahu?
  • ben bu kablo işini anlamıyorum valla,
    kocaaa tv alıyosun ama iki kuruşluk kablo yüzünden adam gibi görüntü alamıyosun.
    enteresan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacelen -- 14 Kasım 2008; 23:49:23 >
  • ilk mesajımı editledim arkadaşlar bi okursanız sevinirim...
  • modlar dahıl herkes yazmıyormuydu 3kurusluk kabloyla 50lıralık kabloda aynı goruntuyu verıyor gıdıp bosuna fazla para vermeyın dıye ?
  • ya yazanın mod olup olmaması önemli değil..mod lar ilahmı?mod yazınca tamam mod yazdı doğrudurmu dicez

önemli olan tecrübe etmiş kişilerdir.

yukarda gogomez arkadaşımız bana o kablo ile dua et 720p almışsın dedi.bu laf çok iddalı bir laf..hala aklım almıyor bu lafın çerçevesini

benim bildiğim hdmi kablolar arasında görüntüde kalite farkı olmamasıdır..bir hdmi kablo ya çalışır ya çalışmaz!!çalışıpta kötü görüntü verme gibi bi sonuç söz konusu değildir.ya çalışır yada hiç çalışmaz!

altın uçlu vs fiber kablo falanı filanı sadece uzun ömürlü olmasını sağlar diye düşünüyorum ve hala da pahalı kabloya para vermemeyi düşünüyorum.biri derseki bende 10ytl lik kablo kullanırken 50ytl bayıldım ama 1080p aldım ozaman gider alırımki böle bişey olduğunu sanmıyorum..

• quote:

ya yazanın mod olup olmaması önemli değil..mod lar ilahmı?mod yazınca tamam mod yazdı doğrudurmu dicez

önemli olan tecrübe etmiş kişilerdir.

yukarda gogomez arkadaşımız bana o kablo ile dua et 720p almışsın dedi.bu laf çok iddalı bir laf..hala aklım almıyor bu lafın çerçevesini

benim bildiğim hdmi kablolar arasında görüntüde kalite farkı olmamasıdır..bir hdmi kablo ya çalışır ya çalışmaz!!çalışıpta kötü görüntü verme gibi bi sonuç söz konusu değildir.ya çalışır yada hiç çalışmaz!

altın uçlu vs fiber kablo falanı filanı sadece uzun ömürlü olmasını sağlar diye düşünüyorum ve hala da pahalı kabloya para vermemeyi düşünüyorum.biri derseki bende 10ytl lik kablo kullanırken 50ytl bayıldım ama 1080p aldım ozaman gider alırımki böle bişey olduğunu sanmıyorum..

Dediklerine harfi harfine katılıyorum. Hdmi kablodan görüntüyü ya alırsın ya almazsın. Bunlar dijital görüntü aktaran kablolardır. Digital görüntü de ya vardır ya hiç yoktur. Kötü görüntü, karlı görüntü yada 1080p ye çıkamama gibi durumlar söz konusu değildir.

• eyvallah hocam
  • elinde 1080p oyun varsa deneyebilirsin, önce 720p görüntüye sonra 1080p görüntüye bak örneğin gran turismo da belirgin fark oluyor
  • hiçbir fark olmuyor hocam
  • 1080P aktaramayan HDMI kablo var.
    Gecen hafta Emre yle aldık Eminönünden bir kablo.1080p yapınca sesler kesik kesik geldi.Görüntüde de garip beyaz çizgiler akıyordu.Orjinal sony component taktı daha sonra elinde varmış.Televizyon kendine geldi
  • bende de 1.3 olmayan ucuz bir kablo vardı ve bluray filmlerde takılma oluyordu, arkadaşın kaliteli kablosunu deneyince takılma olmadığını gördüm hatta PS3' ün bluray performansının iyi olmadığını düşünmüştüm meğer kablodanmış, yani pahalı kablolarda görüntü kalitesi farkediyor ama sendeki sorun daha farklı , tanıdık birinden alıp denemen gerek
  • ya bende göstersinde beyaz çizikler çıksın ama ben hiç alamıyorum 1080p..display settingste yazıyor 1080p diye ama görüntünün 720p den farkı yok.60ytl ye alsam iade şansım olurmu?hdmi kabloların kutusu bi garip çünkü açıldımı kutu çöpe gidicek şekilde oluyor..
  • Dostum ,
    peki ben sana gerçek kaliteli 720p ile 1080p arasında izleme mesafene ve ekran ebadına bağlı olmayan kalite farkı yok desem bana inanır mısın, benim hem 1080p ve hemde 720p görüntü cihazlarım
    var ve denedim.
    Yani ortalama kaliteli bir kablo ile alacağın maksimum görüntüyü alırsın,
    ama bazı kişileri dinleyip 100 dolar 150 dolarlık kablo alırsan aynı görüntüyü aldığında o kabloyu senden 3 te bir fiyatına alırım ne dersin ???

quote:

ya bende göstersinde beyaz çizikler çıksın ama ben hiç alamıyorum 1080p..display settingste yazıyor 1080p diye ama görüntünün 720p den farkı yok.60ytl ye alsam iade şansım olurmu?hdmi kabloların kutusu bi garip çünkü açıldımı kutu çöpe gidicek şekilde oluyor..

• Tv nde deep color özelliği yoksa 1.3 kabloya gerek yok. Yaptığım araştırmalar ise altın uçlu kabloların bizim gözümüzle fark edilecek kadar büyük getirisinin olmadığıdır. 5-10 yt lik kablo da alıp takmam ama ps3 e. Senin sorunun kablodan mı değil mi bilmiyorum ama. Bence en mantıklı kablo 22 ytl lik philips normal uçlu kablo. Ben de 2 tane tv var. Birisi eski hd diğeri full hd. Bu kablo ile full hd de 1080 p diğerinde 720 p alıyorum. Sorun olmuyor. (Bu bahsettiğim kablo da 1.3 zaten.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urthas -- 15 Kasım 2008; 13:00:49 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.