Şimdi Ara

106 ekranda oyun oynama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam . bende 106 ekran led philips 100hz tv var ve pc yi ona bagladım. full hd monitor var bide 24". aynı ayarlarla 106 ekrana takınca oyunlarda takılma olşuyo. normal bi trakılma deil, ekrandan kaynaklı sanırasm. goruntuyu dusurunce fazla olmuyo ama oyununa göre deişiyo. mesela crysis 2 de hiç olmuyo, dirt 3 te cok az. cod mod 3 de cok fazla. tuşa basıyorum 3 sn sonra yürüyo ve maus oynatırken ekran da takılmalar oluşuyo. hani ekran kartının sürücüsünü yüklemezsnz de pencereleri sürüklerken bi takılma oluya, o şekil. ne yapmam gerek. ati hd6950 almak isityorm ama bu şekilde takılacaksa yani ekrandan kaynaklı ise hevesim kacıyo. 100hz yenileme hızı var. zaten 60 hz yi gecmiyo ekran kartı o yuzdenmi acaba. bilen arkadaşlar varsa yardım etsin. teşekkürler şimdiden

• ekran büyüdükçe ekran kartına yük biner takılması normal ekran kartın kaldırmıyor ekran kartını değiştirmen lazım 106 da kullanıcaksan 512 bit ekran kartı kullanman lazım hatta belki 2 ekran kartı bile gerekebilri 106 da hiç denemedim ama ekran büyüdükce performans düşer ona oranla güçlü ekran kartı lazım
  • ekran kartı için önemli olan çözünürlüktür ister 106ekran olsun ister 506 ekran ekran kartı bunu anlayamayaz sadece çözünürlük kısmıyla ilgilenir. 512bit ya da 2ekran kartı çook gereksiz olucaktır. Ben şu an bu yazıyı 106 ekrandan yazıyorum henüz 5850nin yetmediği bir oyunla karşılaşmadım. Bence senin sorunun tamamen yazılımsal ya da bağlantılarında hata var. 106 ekranı bağlarken diğer monitörü tamamen iptal ediyorsun değil mi?
  • iyi hoş demişsin de tam olarak ekran kaçdı hatırlamıyorum bir arkadaşımda böyle büyük bir ekrana bağladı 1080p film lerde takılıyordu normal monitörde takılmıyor ekran büyüdüğü için otomatik olarak piksel de artıyor buda ekran kartına yük bindiriyor yeterli gelmediği takdirde kasılmalar olur o yüzden 512 bit tavsiye ettim tam verim alması için büyük ekranlarda bit değerinin falza olması performans kazandırır 256 bit de çalıştırır ama 512 ye göre daha zorlanır ekran büyüdükçe ekran kartının modelinden çok bit daha önemlidir

tayfungun 128 bit kullanıyor senin ekran kartın 256 bit senin kasma yaşamaman daha muhtemel ama 128 bitle 106 ekranda ekran kartının yetmiyeceğini düşünüyorum ve kasmasını çok normal karşılıyorum
  • 1920*1080p(ixel) bir filmin takılmadan çalışmasının kullanılan monitörle pek bir alakası olduğunu düşünmüyorum.. Nasıl bir monitör kullanılırsa kullanılsın gpu'ya ya da cpu'ya (programa göre) düşen video işleme görevi aynı olacaktır. Yani monitörün büyüklüğü ekran kartına ya da diğer donanıma extra yük bindirmez. söylediğiniz ancak eyefinity sistemleri için geçerli o da çözünürlük arttığı için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursuz

ekran kartı için önemli olan çözünürlüktür ister 106ekran olsun ister 506 ekran ekran kartı bunu anlayamayaz sadece çözünürlük kısmıyla ilgilenir. 512bit ya da 2ekran kartı çook gereksiz olucaktır. Ben şu an bu yazıyı 106 ekrandan yazıyorum henüz 5850nin yetmediği bir oyunla karşılaşmadım. Bence senin sorunun tamamen yazılımsal ya da bağlantılarında hata var. 106 ekranı bağlarken diğer monitörü tamamen iptal ediyorsun değil mi?

ipral ediyorsun derken kardeşim _? diğer monitru cıkarıyorum, hdmı kablosu ile 106 ya baglıyorum. dediğim gibi bilgisayarda ram yetmezde donma yaparya hani, öyle bişey deil, ekran kartını yuklemezsınde pencereler dalgalanırya, onun gibi. ve tuşlarda gec algılama olayı oluyo. mesela pes oynuyorum, pasa basar basmaz almıyo, 50 sadise falan gec algılıyo. 24" monitorde böyle bi sorun yaşamıyorum ama aynı cozunurlukle 106 ekranda yaşıyorum. pixeller aynı oldugu için sorunun ekrandan kaynaklandıgını düşünüyorum. AA yı düşürünce takılma azalıyo baya.

• donmlar takılmalar konusunda pc parçalarından ekran kartı rem ve işlmeci önemlidir işlemciniz yeterli görüküyor remlerinizde yeterli fakat remleriniz cl kaç yani gecikme süreleri ne?ekran kartınız gayet yeterli akıcı ve hızlı bir şekilde oyun ynarsınız fakat o ekran kartı 128 bit fazla netlik ve görüntü kalitesi beklemeyin ama o plazmayı uçurur o kart yeterli aslında herşeyiniz hiç bir şeyi değirmenize gerek yok vevam edebilirsiniz böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6Clas

donmlar takılmalar konusunda pc parçalarından ekran kartı rem ve işlmeci önemlidir işlemciniz yeterli görüküyor remlerinizde yeterli fakat remleriniz cl kaç yani gecikme süreleri ne?ekran kartınız gayet yeterli akıcı ve hızlı bir şekilde oyun ynarsınız fakat o ekran kartı 128 bit fazla netlik ve görüntü kalitesi beklemeyin ama o plazmayı uçurur o kart yeterli aslında herşeyiniz hiç bir şeyi değirmenize gerek yok vevam edebilirsiniz böyle.

herşey yeterli diyorsunda adam diyorki 24 de sorun yok 106 da kasıyor nasıl devam etsin :D
  • quote:

1920*1080p(ixel) bir filmin takılmadan çalışmasının kullanılan monitörle pek bir alakası olduğunu düşünmüyorum.. Nasıl bir monitör kullanılırsa kullanılsın gpu'ya ya da cpu'ya (programa göre) düşen video işleme görevi aynı olacaktır. Yani monitörün büyüklüğü ekran kartına ya da diğer donanıma extra yük bindirmez. söylediğiniz ancak eyefinity sistemleri için geçerli o da çözünürlük arttığı için..

peki normal monitörde sorunsuz çalışırken büyük ekrana takınca takılmasının sebebi nedir o zaman madem öyle birşey mümkün değil monitördeki çözünürlük 1024x768 di sorunsuz çalışıyor takılmadan büyük ekranda çözünürlüğü düşürdüğümüz halde 800x600 e kadar düşürdük 1080p filmlerde takılma yapıyordu oyunları söylemiyorum bile sadece film :D bu nasıl oluyor o zaman bi açıklayabilirmisin

• hd5830 kullanıcısıyım, hdmı la 106 ekran da oyunları mı filmleri mi çok rahat oynuyor ve izliyorum, ne atlama ne takılma hiç bi sorunum yok. bunun senin kullandığım ekranla bi sorununun olduğunu zannetmiyorum. güncellemeleri yapıp eğer mümkünse power ını yükselterek denemeni öneriyorum (yükseltemessen ekran kartına ek bi power tak). power ın ekran kartını tam performans da doyurmuyor ola bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunGuN

Selam . bende 106 ekran led philips 100hz tv var ve pc yi ona bagladım. full hd monitor var bide 24". aynı ayarlarla 106 ekrana takınca oyunlarda takılma olşuyo. normal bi trakılma deil, ekrandan kaynaklı sanırasm. goruntuyu dusurunce fazla olmuyo ama oyununa göre deişiyo. mesela crysis 2 de hiç olmuyo, dirt 3 te cok az. cod mod 3 de cok fazla. tuşa basıyorum 3 sn sonra yürüyo ve maus oynatırken ekran da takılmalar oluşuyo. hani ekran kartının sürücüsünü yüklemezsnz de pencereleri sürüklerken bi takılma oluya, o şekil. ne yapmam gerek. ati hd6950 almak isityorm ama bu şekilde takılacaksa yani ekrandan kaynaklı ise hevesim kacıyo. 100hz yenileme hızı var. zaten 60 hz yi gecmiyo ekran kartı o yuzdenmi acaba. bilen arkadaşlar varsa yardım etsin. teşekkürler şimdiden

bende son arkadaşın yazdığı gibi 5830 kullanıcısıyım yani seninkinin bir üst modeli 106 ekrana bağladığımda herhangi bir takılma olmuyor ki sendede crysis 2 de olmuyormuş bence bi yazılımlarını kontrol et eğer alabilecek bütçen varsa 6950 çok iyi olur performansın baya bi artar bende yakın bi zamanda 6950 ye geçmeyi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: FOXXTR

quote:

1920*1080p(ixel) bir filmin takılmadan çalışmasının kullanılan monitörle pek bir alakası olduğunu düşünmüyorum.. Nasıl bir monitör kullanılırsa kullanılsın gpu'ya ya da cpu'ya (programa göre) düşen video işleme görevi aynı olacaktır. Yani monitörün büyüklüğü ekran kartına ya da diğer donanıma extra yük bindirmez. söylediğiniz ancak eyefinity sistemleri için geçerli o da çözünürlük arttığı için..

peki normal monitörde sorunsuz çalışırken büyük ekrana takınca takılmasının sebebi nedir o zaman madem öyle birşey mümkün değil monitördeki çözünürlük 1024x768 di sorunsuz çalışıyor takılmadan büyük ekranda çözünürlüğü düşürdüğümüz halde 800x600 e kadar düşürdük 1080p filmlerde takılma yapıyordu oyunları söylemiyorum bile sadece film :D bu nasıl oluyor o zaman bi açıklayabilirmisin

bu duruma buradan yorum yapmak saçma olacaktır. zaten full hd bir tvde çözünürlüğü 800*600e düşürdüğünüzde görüntüde bir deformasyon olmaması garip olacaktır. Normal çözünürlükte de 5770-5830 civarı bir kartın 1080p bir filmi işlerken ekran büyük diye zorlanması mümkün değil ki arkadaşımız da crysis2 de bile sorun yaşamadığını söylemiş.

• evet optimizasyon bozuklugundan da olabilirmi. anlamadım bi türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunGuN

evet optimizasyon bozuklugundan da olabilirmi. anlamadım bi türlü

driveri kurcalamayı deneyebilirsin olmadı sil bir daha yükle, önce kartın kendi cdsinden dene sorun devam ederse internetten daha güncel driverlere bakarsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.