Şimdi Ara

1050ti gpu sıcaklık limiti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

merhaba forum ahalisi.Dell inspiron 7567 notebook sahibiyim. 1050ti mevcut.Yeni aldım bu cihazı ve aldığımdan beri 73-74 derece sıcaklık değerlerinin üstüne çıkmak nasip olmadı.İşin kötü yanı oyunlarda grafik kalitesini yükseltirsem gpu frekans düşürüyor. Velhasılkelam bu sıcaklık limiti için yapabilceğim bir şey var mı çünkü 74 derece biroyun bilgisayarı için tehlikeli bir sıcaklık değil ben üstüne çıkmak istiyorum.

• Soğutucu alın ekstra olarak. Bu kadar sıcaklık yeter ötesine gittikçe zaten git gide hız kırar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gpu boost 3.0 ile ilgili olabilir, sıcaklık el verdikçe frekans arttırıyor ya.
  • Şu dandik low profile karta +100mhz core +250 mhz memory OC yaptığım halde 65 derecenin üstüne çıkmıyor bu 1050 Ti ile 70+ derecelere çıkabilenler nasıl başarıyor acaba?

• Bildiğim kadarıyla Msi Afterburner ile bu sıcaklık limiti ayarlanabiliyor ama laptoplarda nekadar işlevsel bilemem, denemediysen deneyebilirsin veya aynı durumu Msi afterburner yerine kurulum bile gerektirmeyen nvidia driver tweak & overclock yazılımı olan nvidiaInspector ile'de deneyebilirsin.

Download linki : http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 20 Şubat 2018; 20:43:48 >

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    sağol hocam önerin için MSİ afterburner da sıcaklık yada voltaj vs ayarları değiştirilmiyor.Aynı şekilde önerdiğin proğramda da sıcaklık limitini bir derece artırsam bile eski haline dönüyor.Anlamıyorum donanımsal bir limit olması çok saçma.Ayrıca şun söyleyeyim.Nvidia kendi sitesinde max temperature olarak 94 yazmış.Tehlikeli sıcaklık ise 100 ve sonrası ben sadece 80 leri görmek istiyorum ve bunun bir gaming book için tehlikeli olduğunu düşünmüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.