Şimdi Ara

104' 4K ekranda GTA 5 ve Pes 2018 keyfi 'BenQ gerçek 4K projeksiyon' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 20 bin az daha koy üstüne araba al çok daha azına 4K tv al çok pahalı lüzumsuz.

• Ulaşamayacağım bir alet ya o yüzden beğenmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr nin en büyük teknoloji forumusunuz ama ilk kez projeksiyon görmüş gibi yorumlamissiniz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Tr nin en büyük teknoloji forumusunuz ama ilk kez projeksiyon görmüş gibi yorumlamissiniz:)

Merhaba,

Yalan yok ilk defa gerçek 4K bir projeksiyonu profesyonel perdeye yansıtıp oyun oynadım :D Bu denli yüksek kalitelisini ilk defa deneyimliyorum. Kamerada fark etmesi çok zor ama aletin yansıttığı görüntü televizyon ekranındakinden çok daha net. Büyük bir keyif ve sadece o anlık yaşadık şimdi kutusunda alınmayı bekliyor

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • serafon kullanıcısına yanıt
    480p yada 720 yi hangi uzaklıktan ve ne kadar büyük ekrandan izlediğiniz ile ilgili bir durum. Bu konuda bir değişken yok yazdığım iki değişken var. Sabit olan insan gözünün algılayabildiği çözünürlük ve net şekilde olanı biteni gördüğü (focuslayabildiği) + algılayabildiği alan. Algılanan alana gözü oynatmak yeterli olmalı kafa oynuyorsa zaten sorun var rahatsız eder.

Konuyu biraz daha genişletiyim bilgisayar başına geçtiğinizi varsayıyorum 320p video var tam ekran yaptınız çamur gibi geldi ve detayları farkedemez duruma geldiniz. Ancak ufak bir pencere de videoyu açarsanız resim karesinin bütününe hakim olursunuz ve “izlenebilir” olur. Tekrar belirtiyorum izleme mesafesi + görüş açısı + çözünürlük kendi içinde dengede olduğu sürece keyif alırsınız. Fazlasını almak ileriye dönük yatırım yapmak, bazen maç atıyoruz yakına otu rup atatız gibi zevk ve renk kullanıcıya kalmış bir durum.

Son bir örnek : biraz yanlış film downloadlarımada değinmiş olucam. 51” tv var arkaşımda 4m mesafeden film izliyor. Bütün filmleri 1080p indiriyordu. Aynı filmi 720p indirip açtırdım. Fark olmadığını gördü. Ama 1,5 -2m mesafeye yaklaştığımızda alt detaylar yakalanbilir ve görülebilir olduğunu gördük. Biraz olsun çözünürlük konusunda bilgimi paylaşmaya çalışıyorum kimse kırılmasın lütfen. Dipnot: download derken legal diyoruz

• tepki süresi nasıl oluyor bunlarda

• Tam 23 defa üşenmedim sayfım gerçekten demiş mesut çevik
    Gerçektende biraz fazla gerçekten değil mi?

• 20K nasıl çöpe atılır
  • Bu teknoloji 20 bin lira etmez arkadaşlar, fiyatı çok abartılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Tr nin en büyük teknoloji forumusunuz ama ilk kez projeksiyon görmüş gibi yorumlamissiniz:)

Merhaba,

Yalan yok ilk defa gerçek 4K bir projeksiyonu profesyonel perdeye yansıtıp oyun oynadım :D Bu denli yüksek kalitelisini ilk defa deneyimliyorum. Kamerada fark etmesi çok zor ama aletin yansıttığı görüntü televizyon ekranındakinden çok daha net. Büyük bir keyif ve sadece o anlık yaşadık şimdi kutusunda alınmayı bekliyor

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Ses seviyesi ne düzeyde bilgi verebilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.