Şimdi Ara

1000 - 1400 ARASI TOPLAMA PC TAVSİYESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
2.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %25 indirim olayını bilemiyorum. Eğer öyle bir şey varsa sakın bu sistemi alma, geri dön bize haber ver sana 1800 liralık sistemi 1350 Liraya getirelim :)

Ayrıca vatandan alırsan 20-30 lira gibi bir oynama olabilir. Bende oldu. Bunun sebebi USD'nin artıp azalması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrDante

%25 indirim olayını bilemiyorum. Eğer öyle bir şey varsa sakın bu sistemi alma, geri dön bize haber ver sana 1800 liralık sistemi 1350 Liraya getirelim :)

Ayrıca vatandan alırsan 20-30 lira gibi bir oynama olabilir. Bende oldu. Bunun sebebi USD'nin artıp azalması.

Eyvallah. Sen kendi sistemini kaç tl'ye aldın nereden aldın ?
  • bcallame B kullanıcısına yanıt
    İmzamdaki sistemi vatandan monitör hariç 1700 liraya aldım. Faresi klavyesi mousepadı monitörü masası sandalyesi kulaklığı kulakiçi kulaklığı speakeri fanı soğutucusuyla 3000 lirayı buldu. :D Tabi sen sadece kasayı alacaksan yaparız 1400e iyi bir şey. APU yapalım istersen ekran kartını sonra iyi bir şey alırsın.
  • 3.000 TL'ye herşey dahil o sistemi topladıysan yazık olmuş paraya, herşey dahil i5 toplanır o bütçeye.

En performanslı sistem korkusuzun, onu düşün bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApexiRubber -- 18 Temmuz 2015; 20:06:35 >
  • ApeXiRubbEr kullanıcısına yanıt
    Kasaya 1700 lira ayırdım diyorum. Önce bir okusan.
  • Önce bir okudum zaten sonra cevap verdim. 1700 TL i5 sistem git üstüne aldığın parçaları koy 3.000 TL. Mevcut sistemin daha üstün performans verir.
     1000 - 1400 ARASI TOPLAMA PC TAVSİYESİ
    deep cool kasa koymuşsun :D Sırf i5 koyacağım diye tüm parçalardan kısmışsın ben öyle yapsaydım GTX 960 bile koyardım. R9 270 sapphire alacağıma R7 265 powercolor alırım daha iyi.
  • Oyunu kasa oynatıyor doğru diyorsun daha kaliteli bir kasa koymak lazım, i5 yerine i3 alıp kasayı kaliteli yaparsak oyunlarda akarız.
    Hala i3 i5 i7 kafasındasın sen. exper'de falan mı çalışıyorsun ? i3 bilgisayarın i7 bilgisayardan kat be kat performanslı olacağını biliyor muydun ?

FX 6350 kullanıyorum bu arada. Battlefield 3'te ultra her şey açık 1080p'de 60fps en az , 80fps ortalama, 110fps en yüksek alıyorum. CSGO'da ultrada 300fps :)

Ne isteyim daha ?
  • AMD 6100 ve 5770 (Senin bilgisayarından daha düşük ) kartla bende cs:go'da bf3'de akıcı oynuyordum sıkıntı yok, bununla örneklemen yeterince saçma zaten. Sana 1.700 TL ye i5 topluyorum senin bilgisayarından daha performanslı konuyu farklı yerlere çekiyorsun. Zalman z11 kasa olsa ne olacak deepcool kasa ne olsa ne olacak? 2012 yılında çıkan oyundan bi zahmet o fps yi all yani, gidip cs:go'dan mı örnek veriyorsun?

i7 ne içindir önce onu bir öğren sen sonra performans farkına gel. Aynı donanımla i3 ve i7'nin aynı performansda olacağını düşünüyorsun tebrikler.

Edit :http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4790-vs-Intel-Core-i3-4160/2293vs2816 (benchmark, yeterince açık mı?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApexiRubber -- 18 Temmuz 2015; 23:27:08 >

• quote:

deep cool kasa koymuşsun :D Sırf i5 koyacağım diye tüm parçalardan kısmışsın ben öyle yapsaydım GTX 960 bile koyardım. R9 270 sapphire alacağıma R7 265 powercolor alırım daha iyi.

Sapphire'a olan sıkıntınız nedir?
  • quote:

İmzamdaki sistemi vatandan monitör hariç 1700 liraya aldım. Faresi klavyesi mousepadı monitörü masası sandalyesi kulaklığı kulakiçi kulaklığı speakeri fanı soğutucusuyla 3000 lirayı buldu. :D Tabi sen sadece kasayı alacaksan yaparız 1400e iyi bir şey. APU yapalım istersen ekran kartını sonra iyi bir şey alırsın.

1400 ' iyi bir kasa söyler misin hocam 1350 de olabilir ama sınır 1400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcallame -- 19 Temmuz 2015; 0:34:06 >
  • Hocam bide topladığım sistemin kötü olan parçaları neler ? Dediğim gibi bütçem kısıtlı o yüzden ucuz ama yeterli şeyler toplamaya çalıştım. Hangilerini değiştirirsem sistem daha iyi olur
    Bütçeyi 1500 yapsak çok rahat olur. 2 sene götürür seni. Ama 1400'e toplasak 1.5 sene falan gidersin çünkü kısmak zorunda kalacağım. Öyle bir sınırdasın.
  • quote:

Bütçeyi 1500 yapsak çok rahat olur. 2 sene götürür seni. Ama 1400'e toplasak 1.5 sene falan gidersin çünkü kısmak zorunda kalacağım. Öyle bir sınırdasın.

Nasıl sadece 1.5 sene mi ? Niye öyle olsun ki hem kurbaan bayramında yükseltirim parçaları sen 1400 ' e topla sonra yükseltirim para buldukça
    Ekran kartını yükseltmek o kadar kolay olmuyor işte. Şimdi 300 liralık alırsan, onu upgrade etmek çok zor olur. 150 civarı satarsın ve zarara uğramış olursun. Baştan ekran kartını falan iyi almak gerekiyor. RAM 4 almalısın, işte ram upgrade edilir. Sana tavsiyem, uzun yıllar kullanmak istediğin bir sistem varsa parça parça al. Mesela ben sistemimi şöyle topladım :

500 lira elime geçti, ekran kartı aldım.
    1 ay sonra elime 400 lira geçti, işlemci aldım.
    elime 100 lira daha geçti, ram aldım. Sonra en sonunda sistemi topladım. Para gitmemiş gibi oldu :D Ama 4-5 ay sürdü.
  • Şu an en fazla arıza oranı Sapphire'de olduğundan ve soğutması eskisi kadar iyi olmadığından tercih edilmiyor ve malzeme kalitesi + soğutma sistemi yüzünden ömrü uzun olmuyor.

yok bende 3850 var 35 yıldır kullanıyorum demeyin, SOĞUTMASI ESKİSİ KADAR iyi değil diyorum.
  • quote:

Şu an en fazla arıza oranı Sapphire'de olduğundan ve soğutması eskisi kadar iyi olmadığından tercih edilmiyor ve malzeme kalitesi + soğutma sistemi yüzünden ömrü uzun olmuyor.

yok bende 3850 var 35 yıldır kullanıyorum demeyin, SOĞUTMASI ESKİSİ KADAR iyi değil diyorum.

Hocam bu sistem iyi mi ?
    AMD A8 5600K QUADCORE GERÇEK 4 ÇEKİRDEK İŞLEMCİ
    ASUS A58M-K , SATA 3, DVI,VGA ÇIKIŞLI ANAKART
    AMD RADEON HD R7560D-128 BİT 4GB O/B EKRAN KARTI
    8 GB KİNGSTON DDR3 RAM
    1000 GB HDD
    KASA 300 W TOWER KASA
    APU topluyorsan ek ekran kartını şimdi almanın anlamı yok. Ya APU toplama, ya ekran kartı alma.
  • quote:

APU topluyorsan ek ekran kartını şimdi almanın anlamı yok. Ya APU toplama, ya ekran kartı alma.

Hocam dediğini daha da açıklar mısın ? APU ne bide özele bakar mısın lütfen
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.