Şimdi Ara

100 w audiosonic ekolayzer hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hayırlı akşamlar, elimde aciko tarzı eski audiosonic 100w 4 kanal ekolayzerim var. ses sistemim;
    kenwood kdc4051urm anaünite
    jbl yuvarlak coax
    6985
    infinity ref 1260 sub
    macoustic 800.4 amfi.

amfimin arka kanalında bridge modda sub, önde ise 6985ler bağlı yani 4 kanalda dolu, yanlız amfinin 80w rms vermesi ve 6985lerin 50w rms değerlerinin olması aklımda soru işareti bırakıyor. şimdi ben bu aşağıda resimlerini verdiğim ekolayzer ile 6985leri ve öndeki hoparlörlermi beslesem daha iyi net bir sesmi alırım yoksa amfiyle devammı etmeliyim? amfime deck çevirici ile bağladım 6985leri (sub rca sı teybin amfi çıkışına bağlı)

sorularımın biri yukardaki diğeri ise,
    bu ekolayzerin çıkış güçleri tahmini nasıldır? kaç rms verir verebilir?
    arkasındaki kablolar sizce bedir ne işe yarar? 2 adet rca girişmi yoksa teyp çıkışı bağlanan yerden rca ya çeviricimidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkller -- 1 Nisan 2013; 23:25:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: painkller

hayırlı akşamlar, elimde aciko tarzı eski audiosonic 100w 4 kanal ekolayzerim var. ses sistemim;
    kenwood kdc4051urm anaünite
    jbl yuvarlak coax
    6985
    infinity ref 1260 sub
    macoustic 800.4 amfi.

amfimin arka kanalında bridge modda sub, önde ise 6985ler bağlı yani 4 kanalda dolu, yanlız amfinin 80w rms vermesi ve 6985lerin 50w rms değerlerinin olması aklımda soru işareti bırakıyor. şimdi ben bu aşağıda resimlerini verdiğim ekolayzer ile 6985leri ve öndeki hoparlörlermi beslesem daha iyi net bir sesmi alırım yoksa amfiyle devammı etmeliyim? amfime deck çevirici ile bağladım 6985leri (sub rca sı teybin amfi çıkışına bağlı)

sorularımın biri yukardaki diğeri ise,
    bu ekolayzerin çıkış güçleri tahmini nasıldır? kaç rms verir verebilir?
    arkasındaki kablolar sizce bedir ne işe yarar? 2 adet rca girişmi yoksa teyp çıkışı bağlanan yerden rca ya çeviricimidir ?

Hocam bu çok eski bir ekolayzıra benziyor o yüzden kaliteli ses vereceğini sanmıyorum. 4 çıkışı var sanırım üzerindede 100 watt yazıyor kanal başına versin 20 rms bu da 6985 leri beslemez. Rca çevirici olabilir tahminim ama rca çıkışıda olabilir hiç bir şey net değil.

6985 lere bir şey olur diye korkmayın anfinizin üzerinden 6985 lere giden kanalın gain ayarını hafif kısın hiç bir sorun olmaz

• dediğiniz şekilde kullanıyorum ama meşhur alet oldukları bir nevide klasik oldukları için bir göz atayım dedim. Lakin bunu arabanın üstünde kullanırken gayet net temiz ses alıyordum birde teypten daha fazla ses veriyordu. ekolayzer ayarsızken bu açık şekilde o yüzden rms değeri hakkında fikir sordum. :)

amfiye devam ozaman :)
  • quote:

dediğiniz şekilde kullanıyorum ama meşhur alet oldukları bir nevide klasik oldukları için bir göz atayım dedim. Lakin bunu arabanın üstünde kullanırken gayet net temiz ses alıyordum birde teypten daha fazla ses veriyordu. ekolayzer ayarsızken bu açık şekilde o yüzden rms değeri hakkında fikir sordum. :)

amfiye devam ozaman :)

Dediğiniz doğrudur ama anfi kadar tam güç vermez hocam o yüzden dediğim gibi anfi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ediyorum :) bunuda bir ara açıp baktırmalıyım, devre takibi yapılması gerekiyor. sonuçta klasik eski ürünler. birde zamanının ürünleri bunlar.

teşekkür ediyorum yorumunuza, alakanıza. gerçekten bilginizi esirgemeden herkese yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. en çok taktire şayan yanınız ise hiç bir zaman kesin hükümlü olmamanız :) iyi forumlar sağolun :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

teşekkür ediyorum :) bunuda bir ara açıp baktırmalıyım, devre takibi yapılması gerekiyor. sonuçta klasik eski ürünler. birde zamanının ürünleri bunlar.

teşekkür ediyorum yorumunuza, alakanıza. gerçekten bilginizi esirgemeden herkese yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. en çok taktire şayan yanınız ise hiç bir zaman kesin hükümlü olmamanız :) iyi forumlar sağolun :)

Dediğiniz gibi bu ürünler ilerde dahada değerlenir iyi korunmalı ve bakılmalı

Önemli değil hocam elimden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya çalışıyorum

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR

• Acaba bu ekolayzerların bağlantıları nasıl yapılıyor bilen birisi yardımcı olur mu elimde bir tane var bağlantısını yapamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaz 100w dahili amfili bir ekolayzer sanırım. Amfisiz eski tip güç çıkışı düşük olan teyplerde iş görür. Fakat teknoloji şimdi çok gelişti işlemcili teyp işlemcili amfi işlemcili crossoverlar varken bu tip bir cihaza gerek kalmadı bence. Teybinizde çift rca çıkışı varsa 2. bir amfi gibi kullanmanız mümkün fakat yüksek güce sahip hoparlörler kullanmanız pek mümkün değil. Nostaljik bir cihaz çalışır durumdaysa alıcısı bulunabilir. Ne kadar eder bilemem ama elde edeceğiniz nakiti de başka şeyler için kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.