Şimdi Ara

100 Mbit hıza sahip olanlar hangi sağlayıcı ve tarife kullanıyorlar paylaşalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
4.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyatlara yine zam mı geldi nedir anlam veremedim.Modem kirası,sabit hat ücreti derken saçma bir noktaya geldik.Bu konu altında hali hazırda 75-100 Mbit hızlarda tarife bilgilerimizi paylaşalım geçiş yapmak isteyenler veya yeni abonelik açacaklara faydalı olacaktır.Ben ORİS Telekom kullanıyorum fiyatlar her ay değişkenlik gösteriyor ve iyice tepem atmaya başladı.Aşağıdaki şekilde paylaşım yapalım dostlar.

Oris Telekom
    100 mbit 110 TL
    10 tl sabit hat ücreti mevcut.
    9 tl modem kirası mevcut

7/24 müşteri desteği yok.İletişim kötü genelde yardımcı olmazlar.

( Ağustos ayında 140 tl fatura geldi bugun itibari ile yarın müşteri hizmetlerini arayıp ne olmuş anlayacağım.)

• Milleni SoL FTTH altyapısı- 89.90 - 100 Mbps/5 Mbps -Sınırsız - 24 ay taahhüt
    Milleni TT VDSL altyapısı - 69.90 - 100 Mbps/4 Mbps - Sınırsız - Taahhütsüz
    VDF SoL FTTH altyapısı - 69.89 - 100 Mbps/5 Mbps - Sınırsız - 24 ay taahhüt

Milleni SoL FTTH ile CGNat konusunda biraz sıkıntılar oldu ancak son 1 aydır normal IP verdiler sorun yok.9 aydır kullanıyorum.
    Milleni TT VDSLde 1-2 sefer sorun yaşadım (hat kopması, yavaşlama, ping spike) 1 seneden fazladır kullanıyorum.Saha kabininine mesafem yaklaşık 300m.Bence kabullenilebilir problemler, açıkcası ben daha kötü olacağını düşünüyrodum.
    VDFnin MH numarasını dahi bilmiyorum açıkcası, 1 seneden fazla oldu kullanıyorum daha 1 kere bile sorun yaşamadım.Nazar değmesin ;)

EDiT : Vodafone'a nazar değmesin dedim ama son 1 hafta 10 gündür yurtdışı çıkışları özellikle 19:00'dan sonra berbat oluyor.Gün içerisinde 104-105 Mbps aldığım Frankfurt Speedtest'im akşamları 5-6 Mbps'e düşüyor ve MH bu durumu anlamak istemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 6 Ekim 2019; 21:35:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• VDF SOL altyapısı 87₺ (modem kirası dahil)
    Taahhütüm Kasım 2020’de bitiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millenicom TT Fiber (FTTB) altyapısı - 100Mbps Taahhütsüz - 85₺ Aylık ücret + 9₺ modem kirası 94₺'ye kullanmaktayım.

CGNat yok, hız düşmesi, ping artışı vb. sorunlar yok. 3 ayı geçti 94Mbps (Ethernet limiti yüzünden) altında hız görmedim henüz. Nazar değmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Millenicom TT Fiber (FTTB) altyapısı - 100Mbps Taahhütsüz - 85₺ Aylık ücret + 9₺ modem kirası 94₺'ye kullanmaktayım.

CGNat yok, hız düşmesi, ping artışı vb. sorunlar yok. 3 ayı geçti 94Mbps (Ethernet limiti yüzünden) altında hız görmedim henüz. Nazar değmesin
    Cng ip durumu genel olarak mı yok? yoksa siz mi bir tek bunun dışındasınız.Ping değerleri ne durumda yurtdışı kaynaklardan ölçüm yaptığınızda? bir de hangi modemi verdiler.

Arkadaşlar sizce hangi firmaya, pakete geçmemi tavsiye edersiniz? Oris sıkıntı yaratmaya başladı fatura tutarlarında kafalarına göre bazı ücretler eklemişler.Temmuz ayında ödediğim fatura için hala borçlu göstermekte.Türk Telekom Fiber mevcut.Cng ip olmayan var mı özellikle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 15 Ağustos 2019; 20:37:33 >

• 100Mbps VDF SOL altyapısı 78₺ (modem kirası dahil)

• 75 mpbs Türknet 64,99 tl ye kullanıyorum (engelsiz tarife)

• boras06 kullanıcısına yanıt
    CGN'de olanlar var elbet. Ancak ben CGN'ye girmek için Alper Bey'e de millenicom'a da mesaj attım. Almadılar beni. Konya'da ikamet ediyorum ve 3 aktif aboneliğim var. 3'ü de Türk Telekom omurgasını kullanarak yurt dışına bağlanıyor. Normalde Millenicom Superonline omurgasını kullanmakta. Ping değerleri oyunlarda şu şekilde:

LoL TR: 21ms stabil.
    LoL EUW: 58-62ms.
    CS:GO: 50-70ms.

Normal sunucularda Frankfurt 50ms, Paris-Amsterdam 55-65ms, Londra 65-75ms arası değişiyor. İstanbul 14ms, Bursa 22ms, Ankara ise yeni açılan omurga hattı ile 3ms, eski hat ile 10ms. TT Fiber müşterileri ile aynı pingleri almaktayım 2-3ms oynuyor en fazla.

Halihazırda taahhütsüz ve en ucuz 100Mbps hizmeti şu an Millenicom'da. Denemekten zarar gelmez. Geçiş işlemlerinde ek ücret, internet kesilmesi vb. durumlar da meydana gelmiyor. Modem olarak da TT'nin bölgemde kendi müşterilerine verdiği modemi getirdiler. ZTE ZXHN H298A. Elimde de Xiaomi Mi Router 3 mevcut. Çekim gücü Xiaomi'den daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 15 Ağustos 2019; 21:41:43 >

• CGN'ye girmek için mesaj mı attın? Ben CGN'den çıkabilmek için yalvarmadığım platform kalmadı.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    TT altyapısından İstanbul'a erişimim bir çok sunucu için 21ms. En başta da LoL TR sunucuları için 21ms. 14ms'e düştü ancak bazı bağlantılar için sadece. SOL altyapısında ise Konya>İstanbul arası 10ms. CGN'den gelecek fazladan 3-4ms ile birlikte bile TT'den daha iyi oluyor. Bu yüzden girmek istemiştim ancak almadılar
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 5 Eylül 2019; 17:47:17 >
  • Üzgünüm ama bu haberi vermek zorundayım zam yapıldı hocam :( 1 2 ay a mevcut kullanıcılara yansıyacaktır 100tl oldu 100mbps

• Şuan millenicom 100mbps kullanıyorum memnunum fakat zam geldi yeni kullanıcılara, mevcut kullanıcılara da 1 2 ay a aynı zam gelir o yüzden 35mbpslik pakete 1 yıl taahhüt vericem 69.90tl teklif ettiler

• Modem dayatmayan fiber internet sağlayıcı yokmu aylık 9 lira kira istiyolar

• Oris telekom 100 mbit sınırsız 1000 dk ücretsiz telefon ve modem ücreti de içinde 69.90 tl
  • İlk mesajda bahssettiğim fatura sorunlarını ben iletişime geçmeden konumu görüp yazan @ORIS Telekom sayesinde çözdüm sayılır.Sıkıntı sistemsel olarak ödenen son faturanın ödenmedi olarak kalması ve bu yüzden gecikme bedelleri yansıtılmasıydı.Gelecek faturada düzenlenerek ORİS ile yola devam diyorum.Hız olarak,bağlantı stabilitesi olarak 1 yıl oldu galiba sorun yaşamadım..Ama kendilerine de defalarca söylediğim gibi iletişim tarafını kuvvetlendirmeleri gerek müşteri temsilcileri bence zayıf ve 09.00-18.00 saatleri arasında çalışmakta.
  • Türksat Kablonet 100Mbps + TV + telefon + modem = 107 TL

Türknet'ten geçiş yaptım 1 ay önce. Daha bir sıkıntı bile yaşamadım internetle ilgili. Ping hep sabit online oyunlarda. türknete göre 5-6 fazla ping alıyorum ama zıplayıp durmuyor, hep sabit. Denilen hızı her gün aynı alıyorum.
    Türknet psikolojimi bozdu, Kablonet düzeltiyor.
  • Uydunet

100 Mbps herşey dahil 94 tl ödüyorum

• Türksat Kablonet kullanıyorum

Kullandığım hizmetler:
    KabloTV Üst Paket+Altın Sinema Paketi
    National Geographic Plus
    Ev telefonu 100 dakika
    Kablonet 100 Mbps down 5 Mbps up (akıllı sınırsız değil direkt sınırsız)
    Modül kira
    Modem kira
    Sabit IP (para ödemiyorum ama ip adresim sabit)

Pratikte aldığım hız 99.8 download 4.50 upload

Ödenen ücret 149 TL

Fiyat memnuniyetim : 8/10
    Kalite memnuniyetim 9.80/10
    Tavsiye etme oranim: 9/10

Taahhüt verilen kampanya: "100 Güldüren Kampanya Taahhüdü
    (Ek 2)

Telekomdan sonra ilaç gibi geldi, akşam 22/sabah 9 fark etmez stabil alıyorum hızı. YouTube da 8k video oynatıyor, Netflix 4k açıyor...

Telekoma da 50 mbps için benzer ücret ödüyorduk, pratikte 35 ancak aliyorduk şimdi en azından 100 Mbps alabiliyoruz.

Tivibu EV ile KabloTV arasında ciddi bitrate farkı var, TV de görüntü kalitesi için KabloTV tavsiye ederim.

• Bi insan niye CGN ye girmek isterki Allah göstermisin beni CGN ye alacaklar diye çok korkmuştum Allah tan öyle birşey gelmedi başıma evde ufak çaplı kurduğum ftp http smtp sunucuları yakardık boşa giderdi yazık olurdu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.