Şimdi Ara

100 Kilometrelik yakıt verilerim 4lt/100km (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Multijet alt siniri 3.8 heralde Ben de bir sefer Ankara- Bolu arasini 90 km/s gittim surekli. Şehiriçi kisimlar dahil 3.9 yakalamistim (cok fazla sehirici yok tabi ki). Otobana girince sifirlasam muhtemelen 3.7 ya da 3.8 cikacakti. Hizi 105 civarina cikardigimda da 4.2- 4.3 gibi degerler goruyor kolaylikla. Astra H ile yaptım bunlari. Biraz basinca 5e yaklasiyor hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski kasa i20 ile Ankara İstanbul git gel 4.1 yakmıştık.110 km üstü seyir ettik,kassan daha da düşerdi.bi de yaz günü klima açık ve üzerinde kış lastiğiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

Multijet alt siniri 3.8 heralde Ben de bir sefer Ankara- Bolu arasini 90 km/s gittim surekli. Şehiriçi kisimlar dahil 3.9 yakalamistim (cok fazla sehirici yok tabi ki). Otobana girince sifirlasam muhtemelen 3.7 ya da 3.8 cikacakti. Hizi 105 civarina cikardigimda da 4.2- 4.3 gibi degerler goruyor kolaylikla. Astra H ile yaptım bunlari. Biraz basinca 5e yaklasiyor hemen.

Hayır hocam geçen sefer ankara-konya arası 90-100 km degişkenli hız ile 3.5 yaktım.
    Punto 2012 1.3 Multijet 75hp
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    Hangi araç?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

Eski kasa i20 ile Ankara İstanbul git gel 4.1 yakmıştık.110 km üstü seyir ettik,kassan daha da düşerdi.bi de yaz günü klima açık ve üzerinde kış lastiğiyle

biz 100 110km/h araç 3 kişi bagaj dolu
    13.5 litre ile 355 km gidiyoruz

i20 dizel 75 lik :)
  • Fotolar çok büyük çıkmış simage yapın hocam.

Hız sabitleyici ne kadara takılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Fotolar çok büyük çıkmış simage yapın hocam.

Hız sabitleyici ne kadara takılıyor ?

Resime dikkat ederseniz airbag lambası yanıyor. Onun sebebide sinyal kolu arızasıymış. Puntolar için 2 çeşit sinyal kolu var biri hız sabitleyicili biri normal sinyal kolu aralarında 100 lira gibi bir fark oluyor ve ekstra olarak arabaya hız sabitleyici için bir yazılım atılıyormuş bu işi izmirde ve ankarada çok iyi bir şekilde yapanlar varmış. Ortalama maliyeti 400-500 arası fakat benim illaki sinyal kolu değişmem gerektiği için bana maliyeti 200 lira gibi bir rakam olacak.
  • Benim araçta da aynı motor var. Ortalama 45 km hızla 4.5 lt yakıt tüketimi var. Memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Kazasız belasız kullanın 👍 bende 95lik euro5 evo var. Bu değerlere pek yaklaşamadım.

Teşekkürler, sizede kazasız belasız bol kilometreler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

Multijet alt siniri 3.8 heralde Ben de bir sefer Ankara- Bolu arasini 90 km/s gittim surekli. Şehiriçi kisimlar dahil 3.9 yakalamistim (cok fazla sehirici yok tabi ki). Otobana girince sifirlasam muhtemelen 3.7 ya da 3.8 cikacakti. Hizi 105 civarina cikardigimda da 4.2- 4.3 gibi degerler goruyor kolaylikla. Astra H ile yaptım bunlari. Biraz basinca 5e yaklasiyor hemen.

Hayır hocam geçen sefer ankara-konya arası 90-100 km degişkenli hız ile 3.5 yaktım.
    Punto 2012 1.3 Multijet 75hp

Egim farki, agirlik farki, şanzıman farki vs. etkili olmuştur tabi ki. Astra'nin 3.8den asagi inecegini sanmiyorum ama.

• Ben dizel 1.6 bravo ile gaziantep-mersin arası 360 km mesafede 3.7 litre yaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Hangi araç?

2011 xtrail dci

• Ankaradan Adapazarına kadar 3,9 lt ile gelmişliğim var
    1,6 linea m jet ile ,gel gör ki İstanbul trafiğine girdim mi
    6,5-7 lt ,kışın 8,5 bile oluyor
  • Dün aynı yolu tekrardan yaptım yine aynı 4 ortalamayı gördüm fakat bu sefer sürüş esnasında biraz daha rahattım sanırım sürüş karakterim değişiyor tahminime göre yavaş yavaş dahada az yaktıracağım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.