Şimdi Ara

10 yıllık bilgisayarı ucuz yollu adam etme?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuanda kullandığım bilgisayardan farklı olarak eski 10 yıllık bir bilgisayarım daha var. Yarı atıl durumda şuanda. Ben bu bilgisayara max 200-300 tl harcamak istiyorum. Bilgisayarın uçup kaçmasına gerek yok. İnternette 3-4 sekme açsın, kasmasın donmasın, youtubedan hd video izletsin yeterli.

Buraya özelliklerini yazıyorum. Hangi parçaları değişeyim, neyle değişeyim? 200-300 tl ile en çok nasıl performans artışı yakalarım? Link ile birlikte ürünleri belirtirseniz sevinirim, yurtdışında ucuzsa parçalar oradan internetten getirtebilirim. Parçaların uyumluluğuna dikkat ederseniz sevinirim. Bir de şuan windows xp var, donanım güncellemesinden sonra windows 7 yükleyeyim mi?

Intel pentium 4 3.40ghz işlemci
    Intel d34223-001 işlemci fanı
    Foxconn n15235 anakart
    Ati x550 256mb ekran kartı
    Kingston kvr533d2n4/512 512mb 533mhz ddr2 bellek
    Samsung sp1243n 120gb 7200rpm harddisk
    switching power supply atx-400w power

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakapaca37 -- 24 Temmuz 2016; 19:38:12 >

• işlemci ram ekran kartını sat fazla etmez ama yine eline 50 100 geçer diye düşünüyorum.anakartın core 2 duo işlemci destekliyor desteklediği core 2 duo modellerinden ikinci elden al.4 gb a kadar ram desteği var ddr2. ramı 4 yap ikinci elden yine.birde ekran kartı gt630 falan bulursan ikinci el 300 e sistem olur diye düşünüyorum
  • Eski pc ye en iyisi ssd ilk ssd almaya bak bence...
    4gb yap rami ve seni windows a bağlayan bişey yoksa linux da kullanabilirsin windows dan daha hafif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluelife07 -- 24 Temmuz 2016; 22:03:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uLtRaMaRiNe

işlemci ram ekran kartını sat fazla etmez ama yine eline 50 100 geçer diye düşünüyorum.anakartın core 2 duo işlemci destekliyor desteklediği core 2 duo modellerinden ikinci elden al.4 gb a kadar ram desteği var ddr2. ramı 4 yap ikinci elden yine.birde ekran kartı gt630 falan bulursan ikinci el 300 e sistem olur diye düşünüyorum

yukarıdakinden fazlasını düşünüyorsan zaten yeni bilgisayar al
  • Aynı sistemden bende var evde, ben de senin gibi güncellemeyi düşünmüştüm ama inan değmez.
    Bir kaç parçayı değiştirip güncellesen dahi seni en fazla 2 sene götürür o sıkıntılı götürür.

Bunu kaça satabiliyorsan sat, üzerine 3 - 5 daha ekle ve sahibinden i3 işlemcili bir masaüstü bak kendine derim.

500 TL'ye çok işine yarayabilecek sistemler var sahibinden.com sitesinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.