Şimdi Ara

10 GB SQL UZANTILI YEDEK YÜKLEME DESTEK RİCA EDİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese kolay gelsin başlıkta belirttiğim üzere 10 GB'lık bir .sql uzantılı yedeği server üzerinden localhost mssql veritabanına nasıl aktarabilirim. Çoğu program açamıyor veya yüksek dosya boyutu hatası veriyor.

• "Çoğu program" dediğin örneğin MySQL'deki phpMyAdmin veya Navicat gibi yardımcı programlar mı? MSSQL olduğu için kesin yorum yapamam fakat aynı boyutta .sql uzantılı yedek MySQL'de normal bir bilgisayarda (C2D 2GHz, 4GB RAM gibi) olsaydı birkaç saat sürerdi ve MySQL'de komut satırında dump ve restore işlemlerinde kilerleme çubuğu veya bilgi metni olmuyor, sadece işlem bittikten sonra başarı mesajı dönüyor; sonuçta 10GB MySQL'e transfer edilirken tablolara yerleştirme işleminden de geçtiği için süreç zorlu oluyor; geçen ay sadece 50MB'lık bir MySQL vt 'yi dahi localhost'a yüklerken dahi işlemi dikkatlice takip ettim ; bir aksaklık/takılma olacak mı diye.

MSSQL cephesinde 10GB olsa dahi sorun olmaması gerek; sonuçta cok daha büyük vt 'leri büyük firmalar da tutuyor, yedekliyor. MSSQL'i uzun süredir kullanmadığım için nihai birşey diyemem; o yüzden Google diyorum : )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

"Çoğu program" dediğin örneğin MySQL'deki phpMyAdmin veya Navicat gibi yardımcı programlar mı? MSSQL olduğu için kesin yorum yapamam fakat aynı boyutta .sql uzantılı yedek MySQL'de normal bir bilgisayarda (C2D 2GHz, 4GB RAM gibi) olsaydı birkaç saat sürerdi ve MySQL'de komut satırında dump ve restore işlemlerinde kilerleme çubuğu veya bilgi metni olmuyor, sadece işlem bittikten sonra başarı mesajı dönüyor; sonuçta 10GB MySQL'e transfer edilirken tablolara yerleştirme işleminden de geçtiği için süreç zorlu oluyor; geçen ay sadece 50MB'lık bir MySQL vt 'yi dahi localhost'a yüklerken dahi işlemi dikkatlice takip ettim ; bir aksaklık/takılma olacak mı diye.

MSSQL cephesinde 10GB olsa dahi sorun olmaması gerek; sonuçta cok daha büyük vt 'leri büyük firmalar da tutuyor, yedekliyor. MSSQL'i uzun süredir kullanmadığım için nihai birşey diyemem; o yüzden Google diyorum : )

Cevabınız için teşekkür ederim. Çoğu program demekle yanlış yaptım belirteyim, MSSQL MYSQL NAVİCAT POSTGRESQL / BAZI SQL BÖLME PROGRAMLARI VE AKTARMA PROGRAMLARI İSİMLERİ AKLIMA GELMİYOR.

yedeği .bak olarak almayı düşünemedim .sql olarak aldığım için mssql programı dosyayı açamıyor bile yüklemeye başlasa herhangi bir sorunla karşılaşacağı sanmıyorum. Attığım server normal seviyededir. (Intel Xeon E5-2620 v3 - 64 GB RAM)

Ama tüm çabalarıma rağmen araştırmalarıma rağmen ne yazıkki çalıştıramadım. POSGRESQL programda baya yaklaştım oda sql açıyor fakat aktarmada problem yaşıyorum. SQL yedeği içinde önemli bilgiler {Firmanın Personel Bilgileri(tc,maas vs.)} olduğu için başkaları ile paylaşamıyorum. Her yerde araştırıyorum mağdur durumdayım yardımlarınızı bekliyorum ve talep ediyorum.

• MS SQL en son 2009'da çalıştığım firmada kullanılıyordu fakat MS SQL ile yedekleme hiç yapmadım cunku onları başka bir arkadaş yapıyordu. 2009'dan sonra kendi sunucumu işletmeye başladıktan sonra yedek tutmaya başladım fakat onları da hep MySQL ile yaptım.

Fakat Google'da bakınca MS SQL yedekleri hep .bak uzantılı olduğu görülüyor. .sql şeklinde skript te görülüyor, ancak o skriptin içinde yine .bak dosyasından çekiyor,

Bu durumda .sql uzantılı dosyanın içeriği önemli.

Önceki bahsettiğim 50MB .sql yedeğin içeriğine metin editörü ile baktım:

Bunun gibi birşey ise sonuçta geri yüklenebilmesi gerek fakat bu 50MB açarken dahi bilgisayar 5-6sn harcadı ki .sql 'in tamamı metin. 10GB içinde fotoğraf gibi binary dosyalar da dahil mi yoksa tamamı metin mi, ona göre de metin editörü ile açmak zorlaşabilir veya kolaylaşabilir. Benim 2009 öncesinde kullandığım bir Windows 2000 bilgisayar var; onda SQL Server 2000 de kurulu; onda bu .sql yedeği nasıl alınıyor içeriği nedir diye bir bakabilirim, zaman bulursam...

• quote:

MS SQL en son 2009'da çalıştığım firmada kullanılıyordu fakat MS SQL ile yedekleme hiç yapmadım cunku onları başka bir arkadaş yapıyordu. 2009'dan sonra kendi sunucumu işletmeye başladıktan sonra yedek tutmaya başladım fakat onları da hep MySQL ile yaptım.

Fakat Google'da bakınca MS SQL yedekleri hep .bak uzantılı olduğu görülüyor. .sql şeklinde skript te görülüyor, ancak o skriptin içinde yine .bak dosyasından çekiyor,

Bunun gibi birşey ise sonuçta geri yüklenebilmesi gerek fakat bu 50MB açarken dahi bilgisayar 5-6sn harcadı ki .sql 'in tamamı metin. 10GB içinde fotoğraf gibi binary dosyalar da dahil mi yoksa tamamı metin mi, ona göre de metin editörü ile açmak zorlaşabilir veya kolaylaşabilir. Benim 2009 öncesinde kullandığım bir Windows 2000 bilgisayar var; onda SQL Server 2000 de kurulu; onda bu .sql yedeği nasıl alınıyor içeriği nedir diye bir bakabilirim, zaman bulursam...

İlgi gösterdiğin için gerçekten teşekkür ederim. Zamanını ayırdığın içinde. Dosya içeriği sizin belirttiğiniz resimdeki gibidir create table vs. kodları içermektedir. MSSQL'de .sql yedeği almak şu şekildedir. .bak tüm veritabanın yedeğini alıyor .sql ise sadece istediğiniz tabloları vs diye biliyorum. Bende tüm tabloları .sql olarak aldım. Daha önceden yaptığım işlemdi ama yüksek boyutta hata vereceğini zannetmemiştim. .sql yedeğini geri yüklerken new query oluşturup verdiği dosyayı atınca çalıştırdığımda yüklüyordu. ama şimdi dediğim gibi böyle bir problem ile karşılaştım.

• Express sürüm ile açamazsın.
    Tam sürümü denemelisin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Express sürüm ile açamazsın.
    Tam sürümü denemelisin.

Tam sürümü hangi oluyor acaba "Developer" sürümünü kullanıyorum ama bu benim bildiğim max. özellikleri veren sürümü hangisini indirmem gerekiyor ?
  • Ufak bir tool yaz stream olarak alarak parça Parça işlet komutları.

• textfile dan sql server ile komut çalıştırmak için
    Komut satırındayken
    sqlcmd -S <server> -i C:\<your file here>.sql  

Kaynak:

http://stackoverflow.com/questions/431913/how-do-you-import-a-large-ms-sql-sql-file

textfile acmak ve çalıştırmak istersen ram hata alabiliyorsun buyuk txt filelar acmak biraz zor. o yüzden konsol kullanırsan o kendisi halleder bitince sana bildirimde bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanardal53

quote:

MS SQL en son 2009'da çalıştığım firmada kullanılıyordu fakat MS SQL ile yedekleme hiç yapmadım cunku onları başka bir arkadaş yapıyordu. 2009'dan sonra kendi sunucumu işletmeye başladıktan sonra yedek tutmaya başladım fakat onları da hep MySQL ile yaptım.

İlgi gösterdiğin için gerçekten teşekkür ederim. Zamanını ayırdığın içinde. Dosya içeriği sizin belirttiğiniz resimdeki gibidir create table vs. kodları içermektedir. MSSQL'de .sql yedeği almak şu şekildedir. .bak tüm veritabanın yedeğini alıyor .sql ise sadece istediğiniz tabloları vs diye biliyorum. Bende tüm tabloları .sql olarak aldım. Daha önceden yaptığım işlemdi ama yüksek boyutta hata vereceğini zannetmemiştim. .sql yedeğini geri yüklerken new query oluşturup verdiği dosyayı atınca çalıştırdığımda yüklüyordu. ama şimdi dediğim gibi böyle bir problem ile karşılaştım.

Çok yavaş olur bu olsa bile. Backup restore veya kopyalama sonrası attach dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanardal53

quote:

Çok yavaş olur bu olsa bile. Backup restore veya kopyalama sonrası attach dene

Aynen. Tüm tablo ise backup restore.

• Sorunun cevabı şöyle;

Mssqlde yedek alırken task-backup dediğinde bu bütün dbyi backup olarak alıp .bak uzantılı kayıt ediyor o yüzden sen her halukarda yeni Mssql inde sag tıklayıp restore dersen aynısını oldugu gibi geti getirir ( AMA SEN GÖRSELLERİDE SAKALDIYSAN İÇİNDE OZAMAN VERİ KAYBIN OLABİLİR. BİRDE MAKİNANIN YANİ MSSQL ÜN KURULU OLDUGU MAKİNANDA İYİ OLMASI LAZIMKİ O SÜRECİ KALDIRABİLİP YARIDA KESİLMESİN )

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.