Şimdi Ara

10 EKİM 2015 EHLİYET SINAVI [ANA KONU] DİREKSİYON SINAVI 7-8-14-15-21-22 KASIM (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
2
Favori
6.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam parayı emniyete ödemiyoruz vergi dairesine ödüyoruz o yüzden emniyetten yatırılmıyor diye biliyorum ben ve tanıdığım herkes bankadan yatırdı ama ankarada emniyetten de yatırılıyorsa bilmiyorum öyle yapın isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar ehliyetler değişecekmiş 1 ocaktan sonra bir daha mı başvuracağız yani

• 04.01.2016 tarihi itibariyle yeni Tip Sürücü Belgesi işlemlerine başlanılacağından dolayı, randevu planlamaları 04.01.2016 tarihinden sonra yapılacaktır.
    15.12.2013 - 04.01.2014 tarihleri arasında sürücü sertifikası alan vatandaşlarımız, 30.12.2015 tarihine kadar, her hangi bir Trafik Tescil birimine randevu almaksızın başvuru yapabilirler.

http://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/Default.aspx

Bu arada ben kan grubu kartımı sağlık ocağından aldım ama bana kart değilde bir belge verdi o geçerli olur mu yoksa kart şeklinde yazılı olması şart mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwdark -- 14 Aralık 2015; 20:36:41 >
  • poseidon_TR kullanıcısına yanıt
    muameleciyi nasıl bulacagız ? :)
  • evoo.9 kullanıcısına yanıt
    Şubenin etrafında plaka işlemleri yapılır dosya satılır vs yazılı dükkanlara sorarsanız yardımcı olurlar.

• Birazdan ehliyeti almaya gidiyorum beyle

• Ehliyetimi biraz önce teslim aldım.Eylül'de başlayan bu macera böylece sona erdi.Herkesin bir gün ehliyet sahibi olması dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwdark -- 25 Aralık 2015; 18:19:05 >
  • Oha biz aday sürücü işlemine kaldık daha önümüzde yazılı sınav ve direksiyon sınavı var arkadaş. Ayın 1 gibi 60 tl yatırılcak bakalım direksiyon sınavıda 300 tl falan diyorlar başka ne yatırılcak peki? Kart ücreti falanda var herhalde anasını her şey para arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Oha biz aday sürücü işlemine kaldık daha önümüzde yazılı sınav ve direksiyon sınavı var arkadaş. Ayın 1 gibi 60 tl yatırılcak bakalım direksiyon sınavıda 300 tl falan diyorlar başka ne yatırılcak peki? Kart ücreti falanda var herhalde anasını her şey para arkadaş.

Direksiyon sınavı 300 lira mı

Hocam kursun sizden aldığı eğitim ücreti dışında 60 lira teorik sınav 60 lira direksiyon sınavı ücreti var eğer direksiyondan kalırsanız yasal olarak 2 saat direksiyon dersi almak zorundasınız 60 lira sınav ücretine bunun ücreti de eklenebiliyor 130 lira falan olur tahminen sınavı geçtikten sonra ziraat bankasına b sınıfı ehliyet harcı yatırıyorsunuz 2015'te 381,70 liraydı 2016 da artacak 30 lira falan daha fazla olur dosyayı emniyete verip 119 lira kart ücretini de veriyorsunuz bu da 2016 da artabilir. Bunlar dışında kurs sizden dosya ücreti isteyebilir cüzi bir miktar onun dışında birşey yok.

• Oha. 2016 'dada dahada azalcak diyorlardı artacaksa yuh arkadaş şu işe bak ya resmen soygun. 700 tl kursa verdik zaten. Dosya ücreti neymiş hiç söylemediler. Zaten direksiyon sınavıda zor arkadaş adamlar kıldan tüyden nem kapıyor müfettişler.
  • quote:

Oha. 2016 'dada dahada azalcak diyorlardı artacaksa yuh arkadaş şu işe bak ya resmen soygun. 700 tl kursa verdik zaten. Dosya ücreti neymiş hiç söylemediler. Zaten direksiyon sınavıda zor arkadaş adamlar kıldan tüyden nem kapıyor müfettişler.

Hocam her sene vergiler artıyor dosya ücreti benden 10 lira istediler belki senden hiç istemezler teorik sınav ücretini bankadan kendin yatırabiliyorsun direksiyon sınavı ücretini kurs yatırıyor o da 60 lira haberin olsun ama sen 2016'da gireceğinden belki o da artar en fazla 10 lira.

• Teorik sınav ücreti için bana mesaj geldi zaten atm'den yatırcam sonra şubat 13ünde yazılı sınav var ne zamana direksiyon sınavı olur bilinmez birde onun için 60 tl var. Tez zamanda şu ehliyeti alırızda kurtuluruz. Ehliyet harcını bana kurs 400 tl olmaz dedi bir genelleme gelicek dedi seneye artış olmucak dedi sadece kurs fiyatlarında artış olcakmış bende o yüzden 300 tl dedim.
  • Teorik sınav ücreti için bana mesaj geldi zaten atm'den yatırcam sonra şubat 13ünde yazılı sınav var ne zamana direksiyon sınavı olur bilinmez birde onun için 60 tl var. Tez zamanda şu ehliyeti alırızda kurtuluruz. Ehliyet harcını bana kurs 400 tl olmaz dedi bir genelleme gelicek dedi seneye artış olmucak dedi sadece kurs fiyatlarında artış olcakmış bende o yüzden 300 tl dedim.
  • quote:

Teorik sınav ücreti için bana mesaj geldi zaten atm'den yatırcam sonra şubat 13ünde yazılı sınav var ne zamana direksiyon sınavı olur bilinmez birde onun için 60 tl var. Tez zamanda şu ehliyeti alırızda kurtuluruz. Ehliyet harcını bana kurs 400 tl olmaz dedi bir genelleme gelicek dedi seneye artış olmucak dedi sadece kurs fiyatlarında artış olcakmış bende o yüzden 300 tl dedim.

Hocam ehliyet harcını en son dosyanı aldığında bankaya yatıracaksın kursa falan verme sakın fazladan kurs ücreti falan da verme bu sürücü kursları çok üçkağıtçı. İnşallah alırsın bir an önce.

• Eywallah saol öyle yapmak lazım. Direksiyon sınavıda baya bir zor zaten nerdeyse bir semti sınav parkuru olarak seçmişler.
  • quote:

Eywallah saol öyle yapmak lazım. Direksiyon sınavıda baya bir zor zaten nerdeyse bir semti sınav parkuru olarak seçmişler.

Derslerde zaten baya bi süreceksin oralarda ezberlersin. Sınavda da heyecan yapmazsan geçersin hocam. Başarılar.

• Direksiyon dersi aldım bitti genel olarak iyiydi zaten ben baya fazla almış oldum fakat parkur baya fazla ve trafiğin içinde oluyor bir tek parkuru zorlaştırmışlar dubaya değime kaldırıma çıkma 3 hamlede parket bir ayak boşluğunu kırmızı çizgiyi geçme.Stop ettirme olayı birde olmuyacak. U dönüşler çok fazla birde 30 dakka süre veriyorlar basılcak yerlerde var kısaca bir hız tutup o hızda gitsende yeterli olmuyor. Park etme bölümünde baya kalabalık olursa eğer beklemek zorunda kalıyon.

Mesela bende bir şey olmaz ama benimle birlikte kalkıcak 25 tane daha sürücü adayı var önüme geçer stop eder ışıkta geçemeyiz bir şey olur trafiğin ortasında şans biraz zaman kaybı olabilir her şey var. Niye bu kadar sıkı ve zorlu yapmışlar anlamadım eskiden bakkaldan alır gibi veriyorlardı.
  • quote:

Direksiyon dersi aldım bitti genel olarak iyiydi zaten ben baya fazla almış oldum fakat parkur baya fazla ve trafiğin içinde oluyor bir tek parkuru zorlaştırmışlar dubaya değime kaldırıma çıkma 3 hamlede parket bir ayak boşluğunu kırmızı çizgiyi geçme.Stop ettirme olayı birde olmuyacak. U dönüşler çok fazla birde 30 dakka süre veriyorlar basılcak yerlerde var kısaca bir hız tutup o hızda gitsende yeterli olmuyor. Park etme bölümünde baya kalabalık olursa eğer beklemek zorunda kalıyon.

Mesela bende bir şey olmaz ama benimle birlikte kalkıcak 25 tane daha sürücü adayı var önüme geçer stop eder ışıkta geçemeyiz bir şey olur trafiğin ortasında şans biraz zaman kaybı olabilir her şey var. Niye bu kadar sıkı ve zorlu yapmışlar anlamadım eskiden bakkaldan alır gibi veriyorlardı.

Hocam senin dersler baya erken olmuş inşallah sınava kadar unutmazsın sınavdan önce ek ders iste bence hatırlamak için. Sınavda sürücü adaylarından uzak dur kırmızı ışıkta falan geride bekle bende az kalsın stop ettiriyordum önümdeki yüzünden. Sınavda heyecan yapmazsan geçersin komisyon uyuz olmazsa aslında bu sınav sistemi iyi olmuş bende trafiğe çıktıkça anlıyorum önceden geçmesi kolaydı benim kuzenim almıştı önceden 1 den 2 ye takınca hayırlı olsun demişler kendisi bişey bilmediğinden ehliyeti olduğu halde 1 yıl trafiğe çıkamadı trafikte bişey bilmeyen acemi korkak sürücüleri gördükçe uyuz oluyorsun zaten kazaya sebebiyet verebiliyorlar mesela benim paralel parkı falan öğrenmem çok işime yarıyor önceden hiç beceremezdim şimdi her yerde park edebiliyorum.

• Aslında şu anki sistem iyi ama çok katı olmuş birazda şans diyebilirim adam kullanmayı bilse bile bir yerde sıkıntı olur herif kalır. Komisyon önemli tabi park sorununda bir sıkıntı olmaz ise ben geçerim diğerleri kolay ama sınav güzergahı çok sakat yerde hafta sonu birde kalabalık oluyor o bölge. Bende hiç bilmiyorum desem yeridir ama hoca allahtan o kadar iyiydiki ince ayrıntısına kadar anlatınca çözdüm.

Ama bazen heyecanda vitesleri karıştırdığım veya geç attığım oluyor artık neden bilemiyor 1den 3 atıyorum bazen veya 4 gibi. Hocadan özel ders alcam son 1-2 hafta kala o zaman iyi olur işte. Geçen hafta hoca bize izletti herkez nerdeyse kalmıştı geçen yoktu parktan kalan vardı ama genel olarak stoptan veya rampada dur kalk yapmada kalan oluyor.
  • quote:

Aslında şu anki sistem iyi ama çok katı olmuş birazda şans diyebilirim adam kullanmayı bilse bile bir yerde sıkıntı olur herif kalır. Komisyon önemli tabi park sorununda bir sıkıntı olmaz ise ben geçerim diğerleri kolay ama sınav güzergahı çok sakat yerde hafta sonu birde kalabalık oluyor o bölge. Bende hiç bilmiyorum desem yeridir ama hoca allahtan o kadar iyiydiki ince ayrıntısına kadar anlatınca çözdüm.

Ama bazen heyecanda vitesleri karıştırdığım veya geç attığım oluyor artık neden bilemiyor 1den 3 atıyorum bazen veya 4 gibi. Hocadan özel ders alcam son 1-2 hafta kala o zaman iyi olur işte. Geçen hafta hoca bize izletti herkez nerdeyse kalmıştı geçen yoktu parktan kalan vardı ama genel olarak stoptan veya rampada dur kalk yapmada kalan oluyor.

Hocam şans işi aynen komisyon çok uyuz değilse ve heyecan yapmazsan geçersin. Rampada ve parkta dikkat ol. Başarılar.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.