Şimdi Ara

10.000 TL ULTRABOOK ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ofis işlerinde kullanmak için, taşınabilir bir ultrabook alma hedefim var.

Laptoptan beklentim hafif ve sağlam bir kasaya sahip olmasıdır. Ayrıca ekranın çerçevesiz veya ince çerçeve olması da tercihimdir.

Daha ziyade word, excel gibi ofis programları için kullanılacak ancak arada film izleme veyahut football manager oynama gibi aktivite için de kullanabilirsem harika olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MateBook 14 serisi. (16-512 versiyon) ideal.

Fan sesi olmasın pil ömrü harika olsun denilirse M1 MacBook Air. Mümkünse 16gb versiyonu.

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa gerçekten 16 ram'e ihtiyaç var mıdır? Ben de bazen kodlama bazen de foto düzenleme (video değil) için kullanacağım bi ultrabook arayisindayim. Mba m1 baz model düşünüyorum. 8 ram yetersiz mi kalır bu gibi işlemler için?
  • tetriser T kullanıcısına yanıt

eger 2-2.5 sene sonra değişirim garantisi bitmeye yakın elden çıkarırım veya yenisini alırım derseniz gerek yok.

ama sonradan bir 8 GB ram daha ekleyemezsiniz.

kodlama için bildiğim kadarıyla web dev adına 8 GB kolayca yeterli gelir. Bir sorun yaşatmaz. Yine xcode android studio açısından başlangıç seviyesinde ilk 1-1.5 sene yeterli gelecektir. Yine basit seviyede işinizi sonradan da görecektir.

ama profesyonel (ileri düzey) düzeyde 16GB ram mobil app geliştirmede standart olduğunu unutmamak lazım.

diger konularda (kodlama açısından) bilgiye sahip değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free Man. -- 6 Ocak 2021; 3:4:59 >
  • macbook m1 düşünülebilir ama 11k fiyatı var hem sağlam kasa hafif şık touchpad'i süper diyorlar 2k ekran var çerçeveleri de iyi bence güzel bir seçim olabilir ben 10 gün sonra ayın 15'i civarı inş alıcam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.