Şimdi Ara

10.000 tl için mevduat hesabı hakkında sorum var lütfen yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam dostlar. 10.000 tl gibi bir rakamı nasıl değerlendirebilirim? mevduat hesaplama sitelerinden baktığım kadarıyla 1 ayda 166tl veriyor. bu şekilde yatırdığımızda nasıl olacak? yani diyelim aylık faizde 10.000tl dururken, her ay aynı gün sanki maaş çeker gibi 166tl olarak parayı mı çekeceğiz? eğer böyle ise her ay tekrardan hesap mı açacağız? tam olarak açıklayabilir mi birisi acaba ? mevduat uzadıkça kar oranıda artıyor galiba. 1 yıl olarak bakınca 2298tl diyor. aylık tutmak daha mantıklı değil mi? acil nakit lazım olduğunda faiz bozulmaması için 1 yıl yerine 1 ayın dolmasını beklemek daha mantıklı gözüküyor. lütefn birisi aydınlatsın

• up
  • Pm
  • Hocam ben genelde 3 aylık sürelerle atıyorum örnek verıyorum bugun vade surem bittiyse hesabı kapatırım para normal hesabıma yatar tekrar açarım kaç günlük süre istiyorsam ona göre açar bırakırım insallah ayın 3'ünde vadem bitiyor bankayı değiştireceğim direk
  • ek bir talebiniz yoksa, ay sonu faizi anaparaya eklenir. Atıyorum 10000 tl yatırdın faizi 150 geldi, 32 gün sonu paran 10150 olur.

edit; 150 tl net faiz olarak yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 11 Şubat 2019; 16:1:39 >
  • ing bankada günlük yatıyor. :) enparada ayın dolmasını bejklerdim şimdi her gün hesabıma yatıyor.
  • Mevduat faizi sadece var olan paranızın değerini korur. Nedense çoğu kişi enflasyon faktörünü unutuyor. Maaş çeker gibi çekerseniz, ana paranız erir gider.
  • karamurat_670 kullanıcısına yanıt
    Enpara'da birikim hesabı açarak günlük faiz alınabiliyor.
  • Ne kadar risk almak istediğine ve ne kadar süre o paraya ihtiyacın olmayacağına göre değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.