Şimdi Ara

1. Vitesteyken boşa alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2002 toyota corolla 1.6 terra vvt-i aracım var 142bin küsür kilometrede. Benim sorunum şu şekilde:

-Aracı çalıştırdıktan sonra 1. vitese takıyorum 2-3 bin devir aralığında yani normal devrinde 2. vitese almak için debriyaja bastığımda vitesi boşa alamıyorum. Aynı şekilde yüksek devirde de sorun olabiliyor; devir farketmiyor.

-Motor sıcak/soğuk farketmiyor.

-Her zaman da yapmıyor ama sıklaşmaya başladı. Trafikte zorlanıyorum, devrin bin küsürlere kadar düşmesini bekliyorum araç kendiliğinden rahatlıyor(bu ana kadar ayağım debriyajda) o zaman boşa alıp ardından 2. vitese takabiliyorum.

-Geçici bir süre için Ankara'ya geldim okul dolayısıyla, kuzenimin gittiği ustaya gittim baskı balata değişti sorun devam ediyor. Forumdan okuduğum tavsiyeler üzerine AISIN marka baskı balata almıştım.

-Bugün tekrardan sanayiye gittim ve toyotacı bir arkadaşına götürdük birlikte, sorun şanzıman 1. vites dişlisinde olabilir dedi. (500-600tl ve aynı zamanda çıkma)
    -Aynı şekilde AISIN markayı beğenmedi 330tl'ye aldığım ürünün kaçak olduğunu ve kendisde aynı ürünün 580tl'ye satıldığını söyledi ve ekledi: valeo marka alman lazımdı dedi.

-Bu konuda kendisinin veya bir tanıdığının başına aynı durum gelmiş olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

-Biraz uzun bir yazı oldu sabrınız ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.