Şimdi Ara

1 uzun 3 kısa bip sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Düğmeye basınca 1 uzun bip sesi geliyor ve kasa nın önünde kırmızı bi lamba yanıyor , aradan 10sn geçtikden sonra 3 kısa bip sesi geliyor ve kırmızı ışık sönüyor ve monitöre böyle bi ekran geliyor
     1 uzun 3 kısa bip sesi

bu hatayı bir pc den anlayan birisine sordum anakart üzerine çok az bi şekilde macun sür düzelir dedi sürdüm bu seferde pc açılmadı.

tamleri söküp tekrar taktım olmadı, başka yerlerede taktım.
    kabloların hepsini söküp tekrar aynı şekilde sıkı sıkı taktım.
    pili çıkartıp onuda geri taktım.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

• rapcat96 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla 1 uzun 3 kısa bip sesi ekran kartı arızasıdı ekran kartın tümleşik mi harici mi? Eğer hariciyse yerine oturtmayı dene olmazsa onborda tak öyle aç indir driverı kur sonra ekran kartını tak. Tümleşikse bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vxzkpytrwq -- 5 Şubat 2015; 19:07:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartı uçmuş geçmiş olsun kısa süreli çözümleri anlatırım ama kesinlikle sorum
  • 1 uzun 3 kisa bip bellek problemine isaret ediyor. Belleklerin yerini degistirin. Ise yaramazsa, bellekleri tek tek takarak sistemi baslatmayi deneyin. Sonucu tekrar buraya yazin ki daha da yardimci olabilelim ve diger insanlar da faydalanabilsinler
  • ram yada gpu(ekran kartı) sıkıntı var başka bir bilgisayara memtest 86 kurup onda ramler teste sok sorun çıkmazsa ekran kartında sorun olabilir , ondan önce jumper'ların yerlerini değiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahbeewah -- 5 Şubat 2015; 20:41:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.