Şimdi Ara

1 terra WD USB yi Pc görmüyor(KURTARANA 2 Adet (2x1 TERRA WD) (1 adet sıfır 1 ad kurtarılan WD)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
7.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatan bilgisayardan 2 ay önce aldım. USB den çalışan 1 terra byte hdd. İçine 450 gb arşiv dosyalarımı aktardım. Bugün çalışırken USB kablosunu mouse un kablosu diye çıkardım sonrasında bir daha görmedi. İçindekileri kurtaran bir program yada yazılım var mı? Yada bu işi Ankara'da para ile yaptırabileceğim bir adres firma adresi varmı? varsa acilen bilgi geçebilir mi? Dosyalar çok önemli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 24 Ocak 2013; 11:29:05 >

• Harddisk disk yönetiminde gözüküyor mu?
  • Aygıt yöneticisinde görünüyor
  • Aygıt yöneticisi- disk sürücüleri içinde görünüyor. Hatta çıkardığımda oradan siliiyor . Orda kaldır seçeneğini denedim kaldırdım yeniden takınsa pc ınn en sağ altında disk sürücü başarı ile yüklendi diyor ama bilgisayarıma giriyorum orda yok .evrensel seri yol denetleyicine de görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

Aygıt yöneticisi- disk sürücüleri içinde görünüyor. Hatta çıkardığımda oradan siliiyor . Orda kaldır seçeneğini denedim kaldırdım yeniden takınsa pc ınn en sağ altında disk sürücü başarı ile yüklendi diyor ama bilgisayarıma giriyorum orda yok .evrensel seri yol denetleyicine de görünüyor
    Ben sorunu şu linkteki Active Partition Recovery for Windows programı ile çözmüştüm. İsterseniz bir göz atın.

http://resim.donanimhaber.com/m_23280095/mpage_1/key_//tm.htm#23280095

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirable

Ben sorunu şu linkteki Active Partition Recovery for Windows programı ile çözmüştüm. İsterseniz bir göz atın.

http://resim.donanimhaber.com/m_23280095/mpage_1/key_//tm.htm#23280095

Alıntıları Göster
    Active File Recovery for Windows u çalıştıryorum
    Local sytem dives altında;
    WD Elements 1042 yi görüyor.
    Sağ tuşla ''Super Scan'' i çalıştırınca

From 0 Sectors Size 1 görünüyor
    yani hiç bir işlem yapamıyorum. tara dediğimde de birşey yapmıyor
    buralara benmi bazı rakamlar girmem lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 21 Ocak 2013; 11:25:43 >

• quote:

Active File Recovery for Windows u çalıştıryorum
    Local sytem dives altında;
    WD Elements 1042 yi görüyor.
    Sağ tuşla ''Super Scan'' i çalıştırınca

From 0 Sectors Size 1 görünüyor
    yani hiç bir işlem yapamıyorum. tara dediğimde de birşey yapmıyor
    buralara benmi bazı rakamlar girmem lazım?

Alıntıları Göster
    From sectorsun sıfırdan başlaması normal ancak sağ tarafta sonuncu sectorun kaç olduğunu tam bilmiyorum. Onu kendisi çıkarmıştı bende.

• quote:

From sectorsun sıfırdan başlaması normal ancak sağ tarafta sonuncu sectorun kaç olduğunu tam bilmiyorum. Onu kendisi çıkarmıştı bende.

Alıntıları Göster
     1 terra WD USB yi Pc görmüyor(KURTARANA 2 Adet (2x1 TERRA WD) (1 adet sıfır 1 ad kurtarılan WD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 21 Ocak 2013; 12:28:26 >

• quote:

Alıntıları Göster
    ekran bu hocam.
    resmi pc'nizin masa üstüne kaydederek büyütebilirsiniz. hiç bir şey yapamıyorum. burda tıkandım kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 21 Ocak 2013; 12:32:07 >

• quote:

ekran bu hocam.
    resmi pc'nizin masa üstüne kaydederek büyütebilirsiniz. hiç bir şey yapamıyorum. burda tıkandım kaldım

Alıntıları Göster
    from 0 Sectors 1953525168
    yazdım. google dan 1 terrabyte WD nin sektör sayısına baktım 1953525168 diyor onu yazdım
    bu değeri yazdıktan sonra scan diyorum alttaki siyah ekran geliyor içi boş. alet hiç bir işlem yapmıyor gibi

• quote:

from 0 Sectors 1953525168
    yazdım. google dan 1 terrabyte WD nin sektör sayısına baktım 1953525168 diyor onu yazdım
    bu değeri yazdıktan sonra scan diyorum alttaki siyah ekran geliyor içi boş. alet hiç bir işlem yapmıyor gibi

Alıntıları Göster
    1 adet aynısından alsam WD 1 terra byte .. hdd sini yeni olana taksam okurmu=?
  • quote:

1 adet aynısından alsam WD 1 terra byte .. hdd sini yeni olana taksam okurmu=?

Alıntıları Göster
    Kasadan kaynaklı bir sorun olmadığını düşünüyorum. İsterseniz daha başka veri kurtarma programlarını da deneyin. Scan yapmaması çok ilginç.
  • quote:

Kasadan kaynaklı bir sorun olmadığını düşünüyorum. İsterseniz daha başka veri kurtarma programlarını da deneyin. Scan yapmaması çok ilginç.

Alıntıları Göster
    önereceğiniz hangi program olabilir?
    FAT32 olarak 3 ay önce formatlamıştım. 3 aydır kullanıyordum. dosya yüklemesi yaparken usb kablosunu çıkartım sonrasında bir daha görmedi
    içindeki dosyalarda önemli idi yoksa ne parasındayım nede alet arızalandı diye kaygım var.
    açıkcası biri çıkp bu forumda düzeltse 1 terra WD yi ona direk hediye ederim. yani bu diskten artık kıl kaptım düzelsede kullanmam. içindeki yeni birine aktardıktan sonra direk ÇÖPE atacağım bird dahada WD almam.
    Asılnda ürünü gidip Vatanbilgisayara geride verebilirim ama bu durumda içindeki dosyaları kurtarma şansım olamaz.
    sonuna kadar devam er-geç birgün kurtulacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 21 Ocak 2013; 14:42:45 >

• quote:

önereceğiniz hangi program olabilir?
    FAT32 olarak 3 ay önce formatlamıştım. 3 aydır kullanıyordum. dosya yüklemesi yaparken usb kablosunu çıkartım sonrasında bir daha görmedi
    içindeki dosyalarda önemli idi yoksa ne parasındayım nede alet arızalandı diye kaygım var.
    açıkcası biri çıkp bu forumda düzeltse 1 terra WD yi ona direk hediye ederim. yani bu diskten artık kıl kaptım düzelsede kullanmam. içindeki yeni birine aktardıktan sonra direk ÇÖPE atacağım bird dahada WD almam.
    Asılnda ürünü gidip Vatanbilgisayara geride verebilirim ama bu durumda içindeki dosyaları kurtarma şansım olamaz.
    sonuna kadar devam er-geç birgün kurtulacak

Alıntıları Göster
    Tam bir program önerim yok ancak şu konuda ve internette chkdsk komutunun işe yaradığını yazılmış. Biraz daha detaylı araştırıp yapabilirsiniz aslında.

http://forum.donanimhaber.com/m_58468132/tm.htm

• quote:

Tam bir program önerim yok ancak şu konuda ve internette chkdsk komutunun işe yaradığını yazılmış. Biraz daha detaylı araştırıp yapabilirsiniz aslında.

http://forum.donanimhaber.com/m_58468132/tm.htm

Alıntıları Göster
    ordaki bilgileride denedim.
    chkdsk a-l hrifne kadar hepsini yazdım
    doğrudan erişim için birim açılamıyor
    dyor

• quote:

ordaki bilgileride denedim.
    chkdsk a-l hrifne kadar hepsini yazdım
    doğrudan erişim için birim açılamıyor
    dyor

Alıntıları Göster
    yanlıs hatırlamıyorsam bu tıp durumlarda harddıskın altındakı elektronık devreyı degıstırerek cozuyorlardı..sanırım elektronık devre bozuldugu ıcın bu tıp sorunlar oluyormus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

yanlıs hatırlamıyorsam bu tıp durumlarda harddıskın altındakı elektronık devreyı degıstırerek cozuyorlardı..sanırım elektronık devre bozuldugu ıcın bu tıp sorunlar oluyormus.

Alıntıları Göster
    elektronik devrede sorun var ise yeni bir alet alıp bunun elektronik devresi ile değiştirsem olur mu?

youtube da nasıl yapıldığına dahir bir video var mı (bildiğiniz?)
  • quote:

elektronik devrede sorun var ise yeni bir alet alıp bunun elektronik devresi ile değiştirsem olur mu?

youtube da nasıl yapıldığına dahir bir video var mı (bildiğiniz?)

Alıntıları Göster
    Bilgisayarıma sağ tıklayıp / yönet / disk yönetimine tıklayınca orda hard diski görüyorsanız sağ tıklayıp "sürücü harfi ve yolu değiştir"e basıp yeni harf vermeyi dener misiniz.
  • quote:

Bilgisayarıma sağ tıklayıp / yönet / disk yönetimine tıklayınca orda hard diski görüyorsanız sağ tıklayıp "sürücü harfi ve yolu değiştir"e basıp yeni harf vermeyi dener misiniz.

Alıntıları Göster
    Live Linux denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Live Linux denediniz mi?

Alıntıları Göster
    ..........Orda kaldır seçeneğini denedim kaldırdım yeniden takınsa pc ınn en sağ altında disk sürücü başarı ile yüklendi diyo..............

kaldırdıktan sonra pc yi restrat ettiniz mi ?

device manager dan , Universal Serial Bus controllers altında ne kadar USB controller varsa hepsini tek tek uninstall edin .

sonra pc yi restrat edin . bir de böyle deneyin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.