Şimdi Ara

1 TB WD Harici Harddsikten Veri Kurtarma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
18.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ne diyorsun yani, dünya kadar para vermeyi gözden çıkardım, çıkarma mı diyorsun? Seninki gibi bi sorunum yoksa ne yapıcaz? İyice zarar vermiş olurum, masraf ederim BELKİ. Ama meramımdan bi soru sormak istiyorum; bağlantı kablosunu masaüstüne bağladın değil mi? Ben bu bağlama işinde epey acemiyim, bilgisayarcı yardımıyla yaparım heralde. Bir de bağlamak için ekstra bir aparat kullanıyor musun, yoksa masaüstünün (artık her neye bağladıysan) kablosuyla falan kullandın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheAnalyzer

Hocam ne diyorsun yani, dünya kadar para vermeyi gözden çıkardım, çıkarma mı diyorsun? Seninki gibi bi sorunum yoksa ne yapıcaz? İyice zarar vermiş olurum, masraf ederim BELKİ. Ama meramımdan bi soru sormak istiyorum; bağlantı kablosunu masaüstüne bağladın değil mi? Ben bu bağlama işinde epey acemiyim, bilgisayarcı yardımıyla yaparım heralde. Bir de bağlamak için ekstra bir aparat kullanıyor musun, yoksa masaüstünün (artık her neye bağladıysan) kablosuyla falan kullandın?

hocam kasayı kır demiyorum zaten ya yapıştırılmıştır yada tırnakları vardır. youtube da kesin senin diskin nasıl açıldığının videosu vardır. kırmadan halledebilirsin. ben kasayı açtım sonra diski tutan bir metal çerçeve vardı onuda çıkardım. usb girişinin olduğu kısım sökülebilir bir parça. satayı usb ye çeviren bir aracı. onuda çıkarıp taktım daha sonra tekrar birleştirmeden deneyim dedim kendi usb kablosunu bağlayıp çalıştırdım. tabi ben sökerken dediğim gibi usb girişini kırmıştım yanlışlıkla. dikkatli bir şekilde takıp sabitledim çalıştı.
    en fazla benim yaptığım gibi usb girişi kırılır o da bir şekilde takılıyor sorun değil. zaten kurtarmak için bir profesyonel şirkete verseniz sizin parçaladığınızdan daha fazla parçalayacaklar. siz açarken yere düşürmeyin yeter.
    bağlamak için ekstra aparat kullanmadım normal nasıl takıyorsam öyle taktım tek farkı disk çıplak kaldı kutusuzken taktım. usb ile olmazsa 5 liraya bir sata kablo alır öyle denersiniz. (ben öyle yapacaktım)
    bu arada laptopa bağladım. masaüstüne kablo aldıktan sonra sabitleyeceğim.

• cihat_ozturk kullanıcısına yanıt
    Yaptım fakat şöyle bi hata aldım

1 TB WD Harici Harddsikten Veri Kurtarma
  • cihat_ozturk kullanıcısına yanıt
    Kasayı kolay bi şekilde çıkardım, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi görünüyor (fotoğrafın benimle ilgisi yok, Google görsellerinden buldum ama bendekiyle birebir şekilde aynı). Yalnız ben de bunun sata girişi yok, usb girişinin olduğu kısım çıkarılamaz gibi duruyor. Üzerindeki yeşil tabakaya bağlı. Kırmak pek mantıklı olmaz :) Nedir tavsiyen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAnalyzer -- 30 Eylül 2013; 17:24:37 >
  • quote:

Kasayı kolay bi şekilde çıkardım, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi görünüyor (fotoğrafın benimle ilgisi yok, Google görsellerinden buldum ama bendekiyle birebir şekilde aynı). Yalnız ben de bunun sata girişi yok, usb girişinin olduğu kısım çıkarılamaz gibi duruyor. Üzerindeki yeşil tabakaya bağlı. Kırmak pek mantıklı olmaz :) Nedir tavsiyen?

bendekinde bu usb nin olduğu kısım çıkıyor altta sata girişi var. o dediğim kısmı söküp taktım oldu ama sizdeki sabit sanırım. tabiki kırmak mantıklı değil :) ama mutlaka başka bir şekilde bağlamak mümkündür. bence bu şekilde bir bilgisayarcıya gidin ve ona uygun bir kablo mutlaka vardır bir bakın derim. ben şimdi topladım tekrar ve gayet iyi çalışıyor. hatta bozulmadan önce çok sesli çalışıyordu çok cızırdıyordu şimdi hiç ses yok gayet iyi çalışıyor. sadece usbnin pinlerini tutan kısım kırıldığı için biraz hassas oldu kablo sabit olmazsa hemen bağlantısı kopuyor. bende docka koydum sabit gibi kullanıyorum şimdilik.

• Eğer taktığınız bir pc deki elektrik sorunu yüzünden diskin kartının sata to usb ile ilgili bölümü ve bu bölümdeki diyotlar hasar almışşa profesyonel bir veri kurtarma şirketi diskin kartının belli noktalarından kablolar çekerek diski çalıştırabilirler.Olmadı aynı diskten bulup diskin kartını komple değiştirebilirler.Fakat sorun içerisindeki kafada ise kurtarma imkanı neredeyse kalmamış oluyor.

Ben yerinizde olsam aynı diskten bulup anakartını değiştirmeyi denerdim.Tabi yapmadan önce buradaki arkadaşlara danışmayı da ihmal etmezdim.
  • Durum nedir varmı bir gelişme? Ben hala beklemedeyim, vaktim olursa veri kurtarıcılara gideceğim
  • 007jami kullanıcısına yanıt
    Yaptığım en son şey; harddiski bilgisayarcıya götürüp recovery programlarıyla tarattıktan sonra ulaşamamamla birlikte hayal kırıklığına uğradım. USB girişinden başka bir giriş yolu arıyorum ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Umarsızca ve umutsuzca beklemedeyim.
  • quote:

merhaba 1 TB western dijital USB 2.0, 2.5" harici diskim açılmamaya başladı elektrik geliyor ama USB aygıt tanınmadı, diye bir uyarı alıyorum,
    ama ara ara çalışıyor. şuan da bağlı ve ışığı sabit aralıklı olarak yanıp sönüyor
    bir de kutunun içini açtığımda yukardaki fotodaki bir bağlantı şekli gördüm bunu nasıl normal sata yapabilirim.

• Biraz geç dönüş yaptım buraya ama, WD 500 gb harddiskimi bilgisayarcıya götürdüğümde harddiskime virüs bulaştığını, virüsü temizlediğini ve tüm dosyalar olmasada bazı dosyalara erişebildiğini söyledi. Daha sonra harddisk i bilgisayarcıdan geri alırken, ulaşabildiği dosyaların önemsiz olduğunu ve tümden harddiski biçimlendirmesini istedim. Hızlı biçimlendir yaparak harddiski formatladık. Daha sonra evde bilgisyarımdan dosyalarımı geri harddiske kopyalamaya başladım, buraya kadar herşey sorunsuzdu, yaklaşık 40gb boyutunda dosyayı sorunsuz kopyaladı, fakat kopyalama sırasında %20 lerde dondu kaldı. Kopyalamayı durdurdum. Harddiski usb den söküp tekrar pc ye taktım bu seferde randımanlı çalışmamaya başladı, geç görme, geç açılma vs... Ve şuan yaşadığım durum ise, harddiskin içerisine erişebiliyorum, içerisindeki dosyaları görebiliyorum, harddiskten pc ye kopyalama yapabiliyorum fakat pc den harddiske kopyalamaya çalışırken %2 de takılıp kalıyor, kopyalamıyor. Ne yapmalıyım sizce?

• Bence sorunu daha fazla büyütmeyin profesyonel destek alınhttp://harddiskkurtarma.com/
  • Hard diski düşürdüyseniz veya tak tak diye ses veriyorsa çok pahalıya mal olur.

Diğer durumlar için beni arayabilirsiniz.

Yanlış adaptör sonucu yanmış, hiç dönmeyen veya pc görmüyorsa yapabiliyorum genelde..

Aynı gün de teslim edebiliyorum inşallah.(aynı model elimde varsa)

0505 403 35 80

mikail1313@gmail.com

http://forum.donanimhab...erences.asp?memID=94826
  • Konu biraz eskimiş ama harddisk yere düşme sonucu okuyucu kafa yerinden oynadığından dolayı verilerin olduğu plağı çizme ve kurtarılması zor hale gelme olasılığı var. Bu durumlarda fiziksel onarım gerekmektedir. tavsiye firma veya başka veri kurtarma firmalarıda olabilir bunlardan destek almanızı öneririm.

Birde harddiskler clearroom temiz odada açılarak profesyonelde müdahale edilmesi gerekir. Aksi durumda veriler kurtarılacak durumdaysa amatör müdahalelerde plağa zarar vererek hiç kurtarılmayacak duruma gelmektedir.
  • 2 Gündür aynı sorun bendede var. hdd 1 tb wd elemental 2.5 '' usb 3.0.
    surucuyu windows gormuyor pc goruyor. ısıgı yanıp yanıp sonuyor başka usb 3.0 kablo ıledede başka portlardada denedım başka pc dede ama surucu harfı çıkmıyor verılere ulaşamıyorum. Toıorentten ındırdıgım fılm dızı ve oyunlar vardı ıcınde ve oyun back up larım. Bende bılmıyorum ne yapıcagımı.
    https://www.acilverikurtarma.com
    şu firma ile iletişime geçmeyi düşünüyorum.
  • Yardımcı olabilirim.

Profosyonel cihaz kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

2 Gündür aynı sorun bendede var. hdd 1 tb wd elemental 2.5 '' usb 3.0.
    surucuyu windows gormuyor pc goruyor. ısıgı yanıp yanıp sonuyor başka usb 3.0 kablo ıledede başka portlardada denedım başka pc dede ama surucu harfı çıkmıyor verılere ulaşamıyorum. Toıorentten ındırdıgım fılm dızı ve oyunlar vardı ıcınde ve oyun back up larım. Bende bılmıyorum ne yapıcagımı.
    ben de aynı dertten muzdaribim

çözüm bulabildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fl0ral

ben de aynı dertten muzdaribim

çözüm bulabildiniz mi?

Alıntıları Göster
    cozum bulamadım forumdan bır arkadaş sanırım kartı degısecek dedı ve 1 ay oncesınde ,,, tl ıstedı. aslında uygun fıyat verıler kurtarılırsa veriler.
    sana ismini vereyim istersen istanbulda bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Aralık 2018; 21:35:13 >
  • WD lerde yaşanan klasik sorun.
    Windows ortamında verilere ulaşmak çok zordur.
    Windows ve dos ortamında yapılan denemeler sorunun daha da büyümesine neden olabilir. Verilerinizi görmeyi basarsanız bile verileri çıkarmak için programlar çok uzun süreler (1yil 2 yıl ) gibi yazar. Ve çıkan dosyalar sağlam olmayabilir.

Sorunun nedeni hard diskin iç yazılımının bad sector veya başka nedenle bozulması. Bu yazılıma müdahale etmek veya sorunu bypass ederek verileri almak gerekiyor.
    Özel cihaz ile verilerinizi geri getiririm.

Iletisim için pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalVeri -- 7 Aralık 2018; 20:4:7 >
  • Aradan zaman geçmiş bilgi amaçlı yazıyorum. Bu tür sorunlar genelde fiziksel olabiliyor yani okuyucu uç işlevini kayıp ediyor. Donör disk kullanılarak veri kurtarma işlemi yapılması gerekebilir. Fiziksel sorunlu disklerde içindeki veriler önemliyse diskin içini açmayın ve müdahale etmemenizi öneririm.

Veri kurtarma firmalarından profesyonel destek almanızı öneririm. Tavsiye veri kurtarma firması "acil veri kurtarma" dır.

Disk okuma head 0 1 2 3 yapısına göre değişmektedir. Okuyucu uç 0 zarar görse bile diskinizi bilgisayarınız görmeyecektir. Sorunun fiziksel olma ihtimali yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

2 Gündür aynı sorun bendede var. hdd 1 tb wd elemental 2.5 '' usb 3.0.
    başka kablo dene hocam düzelecektir bendeki de wd elements, yabancı kaynaklarda biri kabloyu değiştirin yazmış wd lerde oluyormuş bu sorun, usb 3.0 portuna takıp daha sonra usb 2.0 a takmaya çalışınca bendede görmeme sorunu oldu, kabloyu evdeki seagate in kablosuyla değiştirdim gördü bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 13 Mart 2019; 5:16:30 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.