Şimdi Ara

1 Milyon Yazılımcı Projesi Çöktü! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
6
Favori
12.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Onu geçtim yaptığınız emekler 1 dakika içerisinde çöpe çok güzel gider.

Amiriniz size gıcık olur burnunuzdan getirir."

haklısın kardeşim bu konuda, ama şuna da dikkat etmek gerekir, kendini geliştirmek isteyen için yeterli miktarda size zaman kalıyor. ama özel sektörde bir proje üzerine aylarınızı verirsiniz, gece gündüz çalış sonra patronun ağzından çıkacak bir kelimesiyle işinden olma korkusu, patronun yeterli derecede yaptığın yazılımların kıymetini bilmemesi, ek mesailerin bazen gecelere kadar uzadığı, ki tr şartlarında mühendislik maaşlarının özel sektörde iyi olması gibi durumları göz önüne aldığımızda en iyi yerin devlet kapısı olduğunu düşünebiliriz. ancak yeterli imkanlara sahip olduktan sonra kendini geliştirebilir ve kendi işini kurabilirsin. şu şartlarda ise çoğu yazılımcı için imkansız malesef.

• sırf aqp yapıyor diye niye herşeyi baltalamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum aq. chp de bununla ilgili ileri geri laf etmişti yok ibb nin kaynakları damada peşkeş çekiliyo falan diye, gerçekten mide bulandırıcı bir ülke olmaya başladı burası. herkeste bir at gözlüğü anasını satayım.

proje sonuna kadar getirilip 1 milyon yazılımcı yetiştirilirse çökme falan olmaz, bu gençler ya Türkiyede ya başka ülkelerde iş bulabilirler, kaldı ki 1 milyonun yüzde 10 farklı meslek seçer, kalanın da yüzde 50 si gerçekten kalifiye eleman olabilir. örnek diye mebin aradığı şartları koymuşsun, ben de özel sektörden daha ağır şartlar isteyenleri bulup koyabilirim, bu projenin çöktüğünü gösterir di mi. maşallah beyin bedava

• Okulda senelerce yüz yüze uğraşıyoruz ve vasat bir öğrenci ancak vasat olarak programlamayı öğrenebiliyor. Yazılımcı projesinin anlatıldığı kadar başarılı olması pek mümkün değil.

Maalesef Yazılım Mühendisliğini çok hafife alınıyor. Sanılanın aksine beyin kullanımı açısından en zor mesleklerden biridir.

Bildiğim kadarı ile henüz tek bir tane bile Yazılım Mühendisi milletvekilimiz yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 21 Ağustos 2020; 9:35:22 >
  • Tr rekabetin en üst düzeyde olduğu bir ülke çünkü istihdam sayıları çok düşük adam 100 kişi alacaksa 100 bin başvuru geliyor ee ne oluyor senden ekstrem şeyler bekleniyor.

Ne yazık ki ülkenin %80 çok düşük hayat standartlarında yaşamaya mecbur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende merak ediyordum bu projeye noguldu diye cunku bende kayit yaptirmistim internetten ve napacaz bilmiyordum ortaya sadece vidio atiliyor sasirtmadi herhangi bir sonuca gitmemesi suan sadece merak ettigim konu sahibi neden ban yemis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3645D418B -- 21 Ağustos 2020; 10:15:54 >
  • ransomware1234567 kullanıcısına yanıt

Neden açsın? Ne gerek var? Oy oranları değişecek mi?

• Sonra neden beyin göçü oluyor, yazılımcılar yurtdışında kapak atmaya çalışıyor sebep ortada işte
    Zaten kimsenin umurunda da değil ya neyse

• Vasat bir yazılımcıysanız özel sektörde tutunmak zor olacaktır o yüzden devlet düşünebilirsiniz. Ancak iyi bir yazılımcıysanız, kendinizi devlette harcamayın. Zaten max 6-7bin civarı veriyorlar. Özelde iki katını rahat kazanabilirsiniz ki max konusunda ucu çok açık.

Ek olarak projenin çökeceği daha en başından belliydi. İngilizce eğitimi olmadan öğrenilen yazılımdan hayır gelmez. Ezbere iş olur, yarın teknoloji değişim dönüşüm geçirdiğinde mal gibi kalırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 21 Ağustos 2020; 12:19:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alıntı

metni:
    Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına kadar

Yanlışım varsa düzeltin. Konuyu açan arkadaş 2400 TL gibi birşey bahsetmiş ama ilanda alıntı yaptığım gibi sözleşme ücret tavanın 2 misli maaş verileceği yazıyor. Bu sene bu tavan ücreti bilişim alanındakiler için 7000 TL civarıydı [1]. bu durumda 14.000 civarı "brüt" maaş verilecek demek bu. Kesintiler sonrasında da elinize net 11-12 geçer diye tahmin ediyorum. Bu sizce az bi maaş mı?

[1] https://www.memurlar.net/haber/877536/maas-katsayisindaki-artislar-memur-ve-emeklilerine-nasil-yansiyacak.html

• Yazılım Mühendisliği çok hafife alınıyor. Ortada el ile tutulan, somut bir şeyler üretilmediği için insanların kafası bu konu hakkında çok karışık. Emin olun sadece Eclipse IDE açıp 2 satır kodlama yapmaktan çok öte bir şey.

• Ülke çökmüş yav bunlar hangi atılım girişim dediği şey başarılı sonuçlandı gerçi hepsi lafta sözde.

• ya memur ol yada bir hiç.

• Köle arıyorlar

• şartlar abartı değil. saçma bir konu olmuş. ayrıca başlıkla içerik de alakasız.

• ASP.NET ve C++++ kullanan da ne bileyim yani.

• nexus can N kullanıcısına yanıt
    Bence burada fazla birşey istememişler temel yerlilik bu istenenler hiç birşey özel sektöre göre

• Siz gençler bu yazılım olayını nasıl bir şey zannediyorsunuz ki ? Ben onu anlamadım. Bu ilan Microsoft yazılımlarını kullanarak, web sitesi yapmak.

Web sitesi yapacaksan önyüz bileceksin. (HTML,CSS,Javascript(Jquery javascript kütüphanesi))

Arka yüz kodlayacaksın. C# .net zaten bilinen frameworkler. Database bilmeden zaten olmaz veriyi nereye kaydedeceksin ?

Veriyi kaydetmek için amele amele uğraşma diye sana ADO.net tarzı kolaylık sağlayan yapılar.

SOAP servis yada REST Servis , Başka bir yerden veri çekmek yada göndermek amaçlı. Günümüzün en gerekli şeyleri.

MVC mimarisi .

Kusura bakmayın ama hiç kimse mühendise hop işe girdin 6-7k maaş vermiyor.

Bizim sözde mühendisler ise kendini geliştirmeden , çok şey istiyor. Ülkenin hali bu.

Bir de diyorlar yurtdışına gideceğim . Git kardeşim seni tutan mı var ?

Sen bir yazılımcı olarak ülkende rüştünü ispatlamadan yurt dışına da çıkamazsın.

Gerçi öyle bir durumda da İngilizce öğrenmek zor geliyor bizim insanlara.

İster yazılımcı diyin, ister bilgisayar mühendisi çalışmayana ne ekmek var ne de iş. Piyasa bu halde. Elden gelen bir şey de yok.

• Zaten bu ozelliklere sahipsen freelance calisarak ortaligin a....

Yani ne diyeyim bilemedem...

• Çok saçma bir konu açmışsın zaten amaç video eğitimi vermekti iş değil. Bu dillerin yarısını öğren kendin özel şirkete girersin zaten illa gel bizle çalış diyen yok ki zaten bu bölüm zor herkesin yapabileceği bir bölüm değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.