Şimdi Ara

1 Mayıs tan bi haber Superonline (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet tablo da eğer senin ki max da ise yani tm orda yazan a göre düşer hız

Ama 25 alt sınır 24 üst sınır 50 yani 25Mbit 16Mbit e düşücek

Bide haksızlıktan bahsetmişsiniz 24-50 arası diyor 50 alan da 35 felan alsın o kullanıcıya kalmış

Ve sol bu akk şeysi açıklandığın da 25 lik paketi 24 yaptılar ama bu yeni müşteriler için geçerli. Atıyorum mesela ben 4 ay önce 25 Mbit paket almışım beni 24 e düşüremezler 16 olur
  • Aynen hocam böyle bişi yapamazlar zaten eger 25 megabit de tahütün varsa tahütün bitene kadar 25 megabit kullanırson tahütümüz bitene kadar 16 megabit tertemiz 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sendika ile patron anlaşmış işçilere belirledikleri bir oranda zam verecekler sadece uygulama gününü bekliyorlar. Siz şimdi gidip patrona günü gelince o zammı vereceksiniz değil mi diyip durursanız patron sinirlenir. Bırakın patron günü geldiğinde zammı versin vermedi mi o zaman sorunu yine sendika çözecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim yorumuma göre burda hız düşümlerinde baz alınacak bağlantı hızı "max. bağlantı hızı" oluyor. Yani 25 Mbps kullanan kişinin zaten max. hızı 25 tir. Tabloda 16 Mbps hıza düşmesi için kullanıcın hızının max. 50 olması gerektiği belirtilmiş. Ama sen kullanıyorsun max. 25 hız. E nasıl olacak peki? 24 kullanan 8 olacak 25 kullanan 16 olacak. Sizce bu ISS ler böyle bişey yapar mı bir düşünün? Sanki hep kullanıcıları düşünüyorlar. Bu şirketlerin hepsi çakal. Bir düzenleme yapıp hızları ona göre ayarlarlar. Demedi demeyin. Keşke dediğiniz gibi iyi niyetli düşünseler ve öyle yapsalar.

Ama tekrar belirtiyorum. Tabloda hız düşümlerinde max. hızı dikkate alın. Şu an kullandığınız hız ve tablodaki max. hız belirleyici olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavericKFive -- 19 Nisan 2017; 12:18:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Benim yorumuma göre burda hız düşümlerinde baz alınacak bağlantı hızı "max. bağlantı hızı" oluyor. Yani 25 Mbps kullanan kişinin zaten max. hızı 25 tir. Tabloda 16 Mbps hıza düşmesi için kullanıcın hızının max. 50 olması gerektiği belirtilmiş. Ama sen kullanıyorsun max. 25 hız. E nasıl olacak peki? 24 kullanan 8 olacak 25 kullanan 16 olacak. Sizce bu ISS ler böyle bişey yapar mı bir düşünün? Sanki hep kullanıcıları düşünüyorlar. Bu şirketlerin hepsi çakal. Bir düzenleme yapıp hızları ona göre ayarlarlar. Demedi demeyin. Keşke dediğiniz gibi iyi niyetli düşünseler ve öyle yapsalar.

Ama tekrar belirtiyorum. Tabloda hız düşümlerinde max. hızı dikkate alın. Şu an kullandığınız hız ve tablodaki max. hız belirleyici olacak.

Aynen katılıyorum bence 50 16 ya 25 de 8 e düşecek bir ayar çeker bunlar

• öylebi olay yok ne yazmış orda 24 ile 50 megabit arası 16 demiş bana satarken 25 sattılar 2 yılda tahüt yaptılar okdar şimdi bu düzenleme ile ben 16 alıcam ama artık 25 megabit paket satmazlar

4 Mbit/sn 8 Mbit/sn 3 Mbit/sn
    8 Mbit/sn üzeri 16 Mbit/sn 5 Mbit/sn
    16 Mbit/sn üzeri 24 Mbit/sn 8 Mbit/sn
    24 Mbit/sn üzeri 50 Mbit/sn 16 Mbit/sn
    50 Mbit/sn üzeri 100 Mbit/sn 24 Mbit/sn
    100 Mbit/sn üzeri 500 Mbit/sn 32 Mbit/sn
    500 Mbit/sn üzeri 1000 Mbit/sn 64 Mbit/sn

bak orda ne yazmış 24 ila 50 arası 1 megabit farkla 16 alıcam okadar tahütüm bitene kadarda 16 megabit olarak devam edicem tahüt bittimide zaten 25 megabitlik bi tarifesi varsa onda devam ederim ha ben daha üst bişi istiyorum ozamanda 100 megabit alırım ve akk si az olan paketi alır geçerim bitti
    bide orda bak 24 megabit olan 8 e düsüyor yani 16 megabite düsme zaten 25 megabitten başlıyor dikkatli inceler isen

4-8 arasında hangi paketi kullanıyor isen direk 3 mps
    16-24 arası 24 de dahil 8mps
    24-50 arası 16 megabit 50 mps dahil yani 25 mps direk 16 düşer
    50-100 arası 100 dahil 24 mps
    100-500 arası 500 dahil 32 megabit
    500-1000 arası direk 64 megabit 500 megabit int in varsa 32 ye düsücek yani 64 e degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 19 Nisan 2017; 12:40:29 >

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Ah hocam keşke benim elimde olsa da kotaları komple kaldırsam. Ama bu şirketler çakaldır diyorum ve bu yazılanlara çok güvenme diyorum sadece.

Burda yazıyorum ama dikkatlerden kaçıyor heralde. Sizin kullandığınız hız 25. Ordaki tarifede 24-50 arası 16 ya düşer diyor. Ama sizin max. hızınız 25, 50 kullanmıyorsunuz ki! Ara hızı dikkate almayın bence max. aldığınız hızı dikkate alın.

Benim şu an kullandığım fiber hızım 100. O zaman tabloya göre 100-500 arası 32 olacak. Yani benim hızım 32 olacak sizin dediğiniz mantıkta. Tabloda öyle yazmışlar çünkü. Ne demiş 100-500 arası. Halbuki öyle değil. Benim hattımın max. hızı 100. O yüzden benim hızım 24 e düşecek. Durum bu.

Şu ISS lere güvenmeyin dalavere yaparlar. Bu tabloya güvenip te 25 taahhüt yaptırmayın. Anlaşma bittiyse Mayıs ayını beklemek en mantıklısı.
  • hocam bu ıss lerin allah kehretsin 3 megabit olmasında ne olursa olsun arkadaş bi video biel izleyemiyoruz ya 8 bile olsa tavım yeterki 3 olmasın bıktık yav ne olursa olsun 3 üzeri ne olursa kabulum 8 megabit int de 1080p video izletir yeter oyunda indirdir tek olsunda hocam artık bıktık da

3 megabit yeter bitsin bu zülüm 8 de olsa 16 da olsa artık tavım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

50mbps için VDSL'de 51200 tanımlanıyor diye belirsizlik vardı BTK 16'a düşmesine hükmetti.

24mbps'ler 8mbps'e düşerken 25mbps'ler 16mbps'e düşecek.

"50mbps için VDSL'de 51200 tanımlanıyor diye belirsizlik vardı BTK 16'a düşmesine hükmetti."

Bunun kaynagi nedir, fiberde tanımları değiştirdiler diye şüpheleniyorum.
  • Tabloda belirtildiği gibi daha konuyu uzatmanın anlamı yok.
  • Superonline 25 mbps yeni aboneliklerde nasıldır bilmem ama, eski aboneler taahhüt yenilerken yine 25ten yeniliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: derya78

quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

quote:

ben aradım süperonline sordum

1 mayıs 2017 den itibaren devlet ne derse ona uyacağız dedi

ben şimdi 25 mbps hız 50 gb akk kullanıyorum akk dolunca hızım 3 mbps düşüyor

1 mayıs 2017 den itibaren hzıım 16 mbps olacak akk doldurursam

Ben sizin 8 olacağını düşünüyorum benim de 50 şu an 16 olur diyorum sizin dediğinize göre benimde 24 olmalı

anlamıyormusun kanuna göre benim akk dolarsa hızım 8 değil 16 mbps olacak

16 mbps olacak

Kanunu Buraya atarmısın hepbirlikte bakalım

buyur oku

buyur gör

1 Mayıs tan bi haber Superonline

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Kararı%2f(518)_(10)+Adil+Kullanım+Noktası.pdf

bu nedemek simdi ben 8 mbite kadar 50 gb kotali internet kullaniyorum taahhutsuz 51 tl oduyorum

simdi 1 mayis sonrasi benim hiz 3 mbitemi dusecek degisen bir sey olmuycakmi

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hocam bu ıss lerin allah kehretsin 3 megabit olmasında ne olursa olsun arkadaş bi video biel izleyemiyoruz ya 8 bile olsa tavım yeterki 3 olmasın bıktık yav ne olursa olsun 3 üzeri ne olursa kabulum 8 megabit int de 1080p video izletir yeter oyunda indirdir tek olsunda hocam artık bıktık da

3 megabit yeter bitsin bu zülüm 8 de olsa 16 da olsa artık tavım :D

hocam ben 8 megabite kadar 50 gb kota kullaniyom

1 mayis sonrasi yine 3 mbps olacak ?

• nofearl N kullanıcısına yanıt
    Niye değişsin yahu. Tek fark 50mbps'de o arta kalan 24bitlerin 1Mbps oluşturabilecek hadde gelmesiydi. Yoksa değişn bir durum yok 16'ya düşecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Niye değişsin yahu. Tek fark 50mbps'de o arta kalan 24bitlerin 1Mbps oluşturabilecek hadde gelmesiydi. Yoksa değişn bir durum yok 16'ya düşecek.

eski ve yeni superonline farki

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-hizlarda-oynama-yapti--123936133
  • Tek korkum bir dalavere yapıp tahahhütlü üyelerin hız düşümünü eskisi gibi aynı hızda devam ettirmeleri.İnşallah bu olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: c_._s

Tek korkum bir dalavere yapıp tahahhütlü üyelerin hız düşümünü eskisi gibi aynı hızda devam ettirmeleri.İnşallah bu olmaz.

Aynen 4 Mayısta bitecek olan taahhüdüm için diken üstündeyim. Acaba 25 lik paketleri 24e çekerler mi? Ya da şimdi taahhüt verirsek "senin taahhüt uygulamadan önce başlamış 3mbps'se düşer" derler mi? Bu sorulara cevap bulamıyorum.
  • Taahhüdüm 16 Haziran'da bitiyor, beni de dün aradılar 25 mbit AKK'sız pakedi kakalamaya çalıştılar. Tam kabul etmeyi düşünüyordum ki şu hız düşmeleri aklıma geldi, zaman istedim...

1 Mayıs'ı beklemekte fayda var sanırım ama benim gibi 25mbit AKK'sız düşünenler; 100 mbit + en düşük AKK'yı alıp bir süre sonra 24mbit AKK'sız şeklinde kullanmak çok daha mantıklı sanırım.

Mevcut kampanyalardan 100mbit + 75GB AKK + Apple TV aylık 80 TL'ye geliyor 36 ay sözleşmeyle, gece 2 ve sabah 8 arası indirmeler AKK'ya yansımıyor ve 1 Mayıs'tan sonra AKK'yi aştıktan sonra da 24mbit sınırsıza dönüşüyor. 1 Haziran'a kadar daha makul bir kampanya gelmezse ben bunu seçeceğim sanırım. Hem de Apple TV edinmiş olurum :)

Tavsiyelere de açığım bu arada...
  • Benim anlamadığım bunlar halen reklamlarda akk sonrası 3 mbs olur yazıyorlar şunun şurasında 10 gün kalmış bari reklamında yeni değerleri yaz bilmeyenlerin ilgisini çek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.