Şimdi Ara

1 Mayıs 2017 Çukurbostan Parkı Güvenlik Görevlisinin Tehditi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Konu dışına açamadım, buraya açıyorum, umarım taşınır konu, ya da biri oraya açarsa sevinirim. Ekşi sözlüğe yazan olursa daha da sevinirim, güvenlik görevlisinin fotoğrafını çektim lazım olur diye.

Bugün istanbul Fatih'te Çukurbostan Şehir parkında otururken saat 13 civarı iki üç sıra ilerimde sadece sarılarak oturan sevgili iki gence; parkın girişinde görevli saçlarının önü kel, çatık kaşlı, kilolu bir güvenlik görevlisi yanlarından geçerken şöyle dedi:
    "Hey, gençler düzgün oturun şurda, edebinizle oturun. Bana buraya polis falan çağırtmayın, anladınız mı?"
    Ben o anda farkettim gençleri ve o görevliyi. Gençler ne diyeceğini bilemedi, zaten birşey yapmıyorlar, etrafta bir sürü insan var; tamam gibi birşey dediler; güvenlik cık cık cık giyerek gitti.

Bu güvenlik görevlisi bu cesareti nereden buluyor, kendisini ahlak bekçisi olarak mı aldılar parka, kafasına göre insanları tehdit etme yetkisi mi var?

Saat 14:10 gibi parktan çıktım, külhanbeyi güvenlik görevlisi parkın girişindeki kabininde telefonuyla oynuyordu, beni görünce telefonu bıraktı, etrafı izlemeye geçti. Ben de fotoğrafını çektim. İşini yapmaya değil de caka satmaya gelmiş bu dünyaya; ülkemizde ne çok var değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbullular -- 1 Mayıs 2017; 14:40:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gençlerin öldürülmesi mi gerekiyordu ilginizi çekmedi için.. yazık.

• Çalıştığı şirkete şikayet edin. Kendi kendinin ekmeği ile oynamış olsun. Fotoğraf değil de video olsaydı belki bir işe yarardı ama sanmıyorum ki sizin şahitliğiniz ile bir yaptırımı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Çalıştığı şirkete şikayet edin. Kendi kendinin ekmeği ile oynamış olsun. Fotoğraf değil de video olsaydı belki bir işe yarardı ama sanmıyorum ki sizin şahitliğiniz ile bir yaptırımı olsun.

Konuştuğu anda farkettim, anlık tepki koymadığıma pişmanım:(

• Aynı güvenlik görevlisinin orda gece alkol tüketen yada kafası kıyak gelip insanları tedirgin edenlere aynı atarı yapmasını bekliyorum. Hatta orda geceleri anıra anıra muhabbet edenlere direk atar yapmasını izlemek isterim. Tabiki böyle bir şey göremicem çünkü şekli anca bir çift sevgiliye kadar, metnimde belirttiğim tiplere sesini çıkarmaya yetmez bir tarafı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Aynı güvenlik görevlisinin orda gece alkol tüketen yada kafası kıyak gelip insanları tedirgin edenlere aynı atarı yapmasını bekliyorum. Hatta orda geceleri anıra anıra muhabbet edenlere direk atar yapmasını izlemek isterim. Tabiki böyle bir şey göremicem çünkü şekli anca bir çift sevgiliye kadar, metnimde belirttiğim tiplere sesini çıkarmaya yetmez bir tarafı.

Ekşi sözlüğe taşıyacak bir tanıdığı olan da mı yok :(

• istanbullular İ kullanıcısına yanıt
    Çarşambadan beklediğin performans...
  • Edepleriyle otursun onlarda haklı adam, ne bu batı özentiliğiniz
  • quote:

Çarşambadan beklediğin performans...

Çarşamba neree çukurbostan nere. Çukurbostan dediğin yer tam tersi çoğunlukla itin kopuğun mekanı. B*k atmak için kendine başka konular bulmalısın. Ya da bilgin olmayan konuda konuşmamalısın.

• karanlikmadde kullanıcısına yanıt
    Doğup büyüdüğüm, oturduğum, içinde sürekli gezdiğim yeri benden daha iyi bildiğini mi iddia ediyorsun? Çarşamba Eğitim Parkı adı alan bir yerin çarşambada olmadığını mı iddia ediyorsun? Doğru yerden bahsettiğine emin misin sen, hani arka kapısından dramana inişi olan, ön tarafından haliç caddesine bağlanan yokuşu olan yer. İçinde 2 tane halı saha olan yer hani.

Çarşamba nere Çukurbostan nere dediğin 2 yer arasında hani ön kapısını baz alınca cadde girdi araya desen desen 50 metre var. Ki çukur bostanın arka çıkışı çarşamba zaten.
  • nick-konu

• Vay be

O kadar sorun içinde adamın kafaya taktığına bakın

Millet güpe gündüz cadde ortasında kapkaç yapar, adam yaralar öldürür, vs. bunlara takmazsınınız bunamı takıldın.

Ayrıca o gençler kendisini savunsun, sizin meslek avukatlık ve ücret almayı düşünüyorsanız orası ayrı.

• quote:

Doğup büyüdüğüm, oturduğum, içinde sürekli gezdiğim yeri benden daha iyi bildiğini mi iddia ediyorsun? Çarşamba Eğitim Parkı adı alan bir yerin çarşambada olmadığını mı iddia ediyorsun? Doğru yerden bahsettiğine emin misin sen, hani arka kapısından dramana inişi olan, ön tarafından haliç caddesine bağlanan yokuşu olan yer. İçinde 2 tane halı saha olan yer hani.

Çarşamba nere Çukurbostan nere dediğin 2 yer arasında hani ön kapısını baz alınca cadde girdi araya desen desen 50 metre var. Ki çukur bostanın arka çıkışı çarşamba zaten.

19 sene fındıkzade de çukurbostan parkına 500 metre mesafede yaşadım.

Fatih çarşamba diyerek kastettiğiniz insanlar ile çukurbostan parkının zerre kadar alakası yok. Bir kere ikisinin arasında kafadan 3 km civarı mesafe var.

Fatih çarşamba son derece sakin bir yer iken. Çukurbostan it kopuk dolu. Parklarda içki içenler, esrar içenler, milletin karısına kızına laf atan apaçiler dolu. En son kardeşim dahil 7 çocuk aynı hafta çukurbostanın duvarına bakan sokakta gaspa uğradı ve 5 sene önce anadolu yakasına taşındık.

Bana yaşadığım yeri anlatmana gerek yok.

1 Mayıs 2017 Çukurbostan Parkı Güvenlik Görevlisinin Tehditi

Bu da birbirlerine uzaklıklarını gösteriyor.

• Bu ne ya tarih atmalar ekşiye taşımalar. Senin adamı harcamak için masal uydurmadığını nereden bileceğiz. Boş konuşma fazla kalabalık etme.

• Kaynak: zütüm..

• quote:

Orijinalden alıntı: wntd1903

Kaynak: zütüm..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.