Şimdi Ara

1 Litre LPG Kaç Km Yol Gider? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
33.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 92 concorde 2000cc brc marka lpg.şehiriçi1 lt ile 7.5km, şehirler arası 11 km klimalı
  • 93 model Spring aracımda Fema marka LPG dönüşüm kiti takılı...İçinde bulunduğumuz hava şartlarında 1lt.LPG ile şehiriçi 10 km yol yapıyorum.Otogaz dönüşümü yaptırdıktan sonra henüz şehirdışı yolculuk yapmadığım için rakam veremeyeceğim.İlk şehirlerarası yolculuğumu yaptıktan sonra onu da eklerim.
  • 1 litre tüple 10 km gidiyorum .
  • Clio II 1.2 16v Atiker sıralı sistem.Şehirler arası 6.3 lt yaktı 100-110 arası kullandım 1 yada 2 kez 120 ve üzeri kullandım.
    Son zamanlarda tam ölçüm yapmadım. tam doldurmak istemiyorum ondan ,ama tahmini şehiriçi 7- 8 lt yakıyo şehir içi o kadar yoğun diil.Ama İzmirde şehir içinde kullandım clio II 1.2 gerçekten iyi motor ve şanzımana sahip benzindeyken bile çok az yakıyodu.Şehirler arası 4.8 lt yakmıştım yine 90-100 kullanarak.Spor kullanmadıkça tüm araçlar daha az yakar ama Renault en az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 29 Nisan 2007; 15:22:25 >
  • Arkadaşlar görüş ve önerilerinize teşekkür ederim, sizlerin görüş ve önerilerinizi dikkate alarak eski marka beyin (Aldesa)'yı söktürüp,yeni(Voltran) marka beyin taktırdım. Arabam şu an benzinli araba gibi çekişi var, üstelik az yakmaya başladı.Şehiriçi net olçüm değeri oluşturmaz diye, oto yolda test yaptım, ortalama 100 - 110 km hızla.
    Sonuçta 1 Litre Gazla 12 km yol yaptı.Daha önce 1 Litre gazla 10 km yapıyordu.
    Eve geldiğimde eski beyini merak edip söküp parçaladım, diyafram denen süzgeç gibi alet, pis bir siyah yağ tabakası oluşturmuş bir şekilde idi.

Hepinize saygılar sunarım.
  • Arkadaşlar şehiriçi 24, ykrş şehirdışı:16 ykrş, tam gaz:30 ykrş araç imzamdakidir.
  • konu hortlayacak ama napalım
    uzun zamandır megane 1 araçları inceliyorum, yakıt tüketimleri fena değil
    şu anki aracım 2001 model 1.3 suzuki swift
    izmir'de yaz aylarında şehir içi tüketimim 100 km'de 7.5-7.6 lt , uzun yolda 5.8-6.0 lt civarı (kış aylarında bu sayı 1 lt. artıyor)
    yaklaşık 1 yıldan beri izmir'de yaşıyorum, şehirçi trafik oldukça yoğunlaşmaya başladı.
    bu sebepten otomatik bir araç almak farz oldu.
    lpg li otomatik megane 1 araçların (2001-2003 modeller) yakıt tüketimi nasıl acaba?
    herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pangolos -- 8 Ekim 2011; 11:38:03 >
  • kış ayında depoda 60 km kaybım var..

yazın 23 lt gazla 260-270 km giderken şuan 200 km gidiyorum.. kış çok fark ettiriyor, gerek sabahları ısıtma süresi gerek, kış lastiği, gerekse de yakıtın soğuk oluşu etkiliyor demekki...
  • 55 60 gibi degişyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.