Şimdi Ara

1 inci zh.tug. kh. ve kh.bl. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
15
Favori
112.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar varmı buraya düşenler gelin konumuza tanışalım arkadaşlar böyle bi liste hazırladım bilgileri eksik olanlar benle iletişime geçsin

1:freestylermode // Volkan Hacıoğlu (İSTANBUL)
    2:SETAASİ [ // İsa ateş (KONYA )
    3: geth // Oğuzhan (İSTANBUL)
    4:SARSUNT // Çağlar (İSTANBUL)
    5:mrtglr55 // Murat (SAMSUN)
    6:tugay yavuz // Tugay yavuz (ÇORLU )
    7:nbd_ // Burak (KAYSERİ)
    8:byotantik // [ Fatih (BURSA )
    9:Volkan sinan // Volkan sinan (İSTANBUL)
    10:akrobat // (İSTANBUL)
    11: craft35 // Murat (İZMİR)
    12:karoten // Hakan van (SAMSUN)
    13:musa3262 //Musabüyükyarma(KARAMAN)
    14:CONDO1N // Lokman (İSTANBUL)
    15:abdullah01 // Abdullah (ADANA)
    16: akif60 // Akif (TOKAT)
    17:chabbi1905 // Engin (İSTANBUL)

18:Dayı06 // Mert (ANKARA)
    19:hoylu bey // Mehmet huylu (OSMANİYE)
    20:Gıcırbey // Yahya hancı (İSTANBUL)
    21: leoelf // Levent eksert (TRABZON)
    22:hüseyin_88 // hüseyin özkul (DENİZLİ
    )
    23:fatihdgn // Fatih doğan (İSTANBUL)
    24:Furknnnozn41 // Furkan (İZMİT)
    25:Maslan03 // Mücahit aslan (İSTANBUL)
    26: rock_ipsiz // Bekir sarısakal (DENİZLİ
    )
    27: judge01 // Ramazan akcan (ANKARA)
    28: Tepe23 // Mustafa (ANKARA)
    29:erol52 // Mustafa erol (İSTANBUL)
    30:atarxx // İsmail siverekli (İSTANBUL)

31: webroker // Fatih motor
    32: emirganlı_34 // Oktay çakır ( İSTANBUL )
    33:UMTBJK // Umut ekinci (İSTANBUL)
    34: ak1986 // Alaaddin (İZMİR)
    35:_Baros_ // Dostol (İSTANBUL)

Arkadaşlar yaptığım listeyi yazıcıdan çıkarmanızı tavsiye ederim orda birbirimizi daha rahat buluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestylermode -- 5 Kasım 2013; 10:43:35 >

• Herkese şimdiden hayırlı teskereler
    Ben bedelli olarak ekim ayının 18 inde kırklareli babaeskide askerliğimi tamamladım.
    Gitmeden önce biraz araştırdım, fazla bilgi bulamadım o yüzden tecrübelerimi yazma gereği hissettim.

İlk önce teslim olurken Özden kışlasına teslim oluyorsunuz orda giriş işlemleri yapılıyor ve kamufulajlar dağıtılıyor sorasında sizi genellikle Unimoglarla(Askeri araç kendinizi Call Of Dutty de hissedeceksiniz) Eldeniz kışlasına getiriyorlar (erken teslim olmakta fayda var sıkış tepiş gitmemek adına, erken derken saat 2 gibi). gitimeden önce hangi koşuğuşta kalacağınız kaç numaralı yatakta yatacağınız dolabınız falan belli herkesin bir numarası var ona göre yerleşiyorsunuz.

-Yanınıza KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE açık mavi renginde yastık kılıfı hatta alabiliyorsanız çarşaf ve yorgan kılıfı alın ben bir hafta boyunca yorgana kokudan sarılamadım. Oraya vardığınızda yıkanmış olacaklardır ama artık yıkamayla da kokuları geçmiyor baya eskimişler.

- atlet haricinde yeşil renkte 4-5 tane tişört alın yanınıza kamuflajın içerisine sadece yeşil renkte tişört giymenize izin veriyorlar 1 tanede onlar vericekler zaten. (kamuflaj haricinde 1 adet boxer 1 adet çorap ve banyo havlusu veriyorlar)

-Bize 4 çeşit bot dağıtmışlardı 2 model siyah renkte ve 2 model de kahverengi botlar, benimkisi kahverengi olandı inanın çok rahattı (içerisine tabanlıkta koymuştum) siyah renk denk gelirse size Bot Vatkasına ihtiyaç duyabilirsiniz.

-Yanınızda nakit bulundurmanıza GEREK YOK . Her şey kredi kartıyla alınıyor, eğer nakde ihtiyacınız olursa içeride zaten Vakıfbank ATM si mevcut. Kredi kartınızın Temassız özelliğini açtırmayı unutmayın daha da rahat edersiniz.
    Eğer Langırt veya PlayStation oynarım derseniz yanınızda 1 tl lik götürmeniz de fayda var :)

-Bu aylardan sora gidecek arkadaşlar kesinlikle yanlarında içlik götürsünler soğuk olacaktır. 2 takım eşofman takımı getirin rahat edersiniz biri kirlenince diğerini giyersiniz. terliği, tuvalet kağıdını, ıslak mendili de unutmayın. Başka yerlerde askerlik yapan arkadaşlarım kantinlerde herşey var demişlerdi bana ama eldeniz kışlasındaki kantinlerde iç giyim falan yok bilginiz olsun, sadece aburcubur ve sigara.

-Telefon konusunda bedellilerin yarısında Akıllı cep telefonu mevcuttu, kimisinin valizini aramamışlar, kimisinkini aramışlar görmemişler bu size kalmış eğer götürürseniz ve girerken telefonunuz alınırsa bir daha çıkışta teslim ediliyor ve çok acil aramalarınızda yarım saat kullanmanıza izin veriyorlar. diyelim ki içeriye Akıllı bir cep telefonuyla girdiniz komutanların gözüne sokmadan kullanın bazıları görmemezlikten geliyor ama bazıları da görür görmez telefonu alıyor. Getirecek arkadaşlara söylüyorum telefonu gece şarja takıp yatmayın :)

-Komutanlara gelecek olursak, hepsi birbirinden iyi ve yardım sever o konuda şüpheniz olmasın.

-Sigara içenler kendi içtikleri sigaradan götürsünler onda hiçbir sıkıntı yok. içeride genelde camel ve chesterfield bulunuyor diğerleri çabuk tükeniyor.

-iştimalara ve yemekhane kuyruğuna hazır olun :) he bir de yemekler var yemekler kötü değil çok da iyi değil ama aç kalmıyorsunuz merak etmeyin. 2 tane kantinde tost çeşitleri mevcut Mekanize Unlu mamüller bir de yemekhanenin yanındaki kantinde.

Benim anlatacaklarım bu kadar :) Tekrardan, Gidecek olan arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum.
  • yok mu yahu kırklareliye düşen
  • olmazmı banada kırklareli çıktı
    Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. /
    KIRKLARELİ BABAESKİ /
    KIRKLARELİ
    1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI
    MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. /
    KIRKLARELİ BABAESKİ /
    KIRKLARELİ
    isa ateş
    memleket neresi benim konya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setaasi -- 29 Ekim 2013; 13:56:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestylermode

yok mu yahu kırklareliye düşen

Kirklareli var da babaeski degil pinarhisar var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: setaasi

olmazmı banada kırklareli çıktı
    Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. /
    KIRKLARELİ BABAESKİ /
    KIRKLARELİ
    1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI
    MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. /
    KIRKLARELİ BABAESKİ /
    KIRKLARELİ
    memleket neresi benim konya

ben istanbuldan gelicem tertip
  • ben de buradayım tertipler. istanbuldan geleceğim.

eğitim birliği: 1 inci zh.tug. kh. ve kh.bl. / kırklareli babaeski / kırklareli

esas birliği: 1 inci zh.tug.loj.des.k.lığı bkm.brl. / kırklareli babaeski / kırklareli

sınıf: bakım
  • quote:

Orijinalden alıntı: geth

ben de buradayım tertipler. istanbuldan geleceğim.

eğitim birliği: 1 inci zh.tug. kh. ve kh.bl. / kırklareli babaeski / kırklareli

esas birliği: 1 inci zh.tug.loj.des.k.lığı bkm.brl. / kırklareli babaeski / kırklareli

sınıf: bakım

hoşgeldin tertip istanbulun neresindensin ?
  • samsunlusemih S kullanıcısına yanıt
    bende varım kardeşim :)Bursadan katılıyorum irtibata geçelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: byotantik

. Ö.m. dan da iletisim kurariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunlusemih -- 25 Ekim 2013; 16:57:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byotantik

hoşgeldin tertip bilgilerini yazarsan daha iyi olur
  • beyler buraya düşenler adını soyadını falan yazsınlar daha iyi olur buraya yazmak istemeyenler pm den de yazabilirler daha iyi kaynaşırız
  • Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. İS.SVŞ.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

KISA_DÖNEM ER

Ben de buraya düştüm arkadaşlar, İstanbul'dan gidiyorum. Tanışmak isterim gidecek arkadaşlarla. Ayın 4'ünde teslim olacağım şubeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsunt

Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. İS.SVŞ.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

KISA_DÖNEM ER

Ben de buraya düştüm arkadaşlar, İstanbul'dan gidiyorum. Tanışmak isterim gidecek arkadaşlarla. Ayın 4'ünde teslim olacağım şubeye.

sende hoşgeldin tertip
  • Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

EVET ARKADAŞLAR BENDE VARIM:) SAMSUNDAN GELECEM..
  • Bende varım, kısa dönem.

Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
  • gittikçe çoğalıyoruz arkadaşlar herkes ismini söylerse daha iyi olur birbirimizi bulmamız daha rahat olur benim adım volkan istanbuldan gelicem
  • bende geliyorum ama benim Kırklareli Merkez

Eğitim Birliği : 55 İNCİ MKNZ P.TUG. KH. VE KH. BL. / KIRKLARELİ /MERKEZ
    Esas Birliği : 55 İNCİ MKNZ. P. TUG. K.YRD.LIĞI TNK. TB. 2 İNCİ TNK BL / KIRKLARELİ /MERKEZ
  • freestylermode kullanıcısına yanıt
    murat ben samsundan gelecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysberg_42

bende geliyorum ama benim Kırklareli Merkez

Eğitim Birliği : 55 İNCİ MKNZ P.TUG. KH. VE KH. BL. / KIRKLARELİ /MERKEZ
    Esas Birliği : 55 İNCİ MKNZ. P. TUG. K.YRD.LIĞI TNK. TB. 2 İNCİ TNK BL / KIRKLARELİ /MERKEZ

senin konun burası değil tertip 1. sayfada açmışlardı oraya takıl sen
  • S.a. Beyler BEnde GEliyorum KAYSERİDEN ;)

1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.