Şimdi Ara

1 inci zh.tug. kh. ve kh.bl. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ BURAYA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
15
Favori
112.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VolkanSinan

quote:

Orijinalden alıntı: freestylermode

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freestylermode

quote:

Eğitim Birliği1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    Esas Birliği1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI MKNZ.P.TB. 3 ÜNCÜ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

bende geliyorum istanbul'dan, adım volkan tüm tertiplere selam olsun...

vay adaş hoşgeldin esas birliğimiz seninle tamamen aynı hasi hayırlısı

Hayırlısı olsun adaş sen ne zaman teslim olacaksın

5 inde olmayı düşünüyorum

bende 4 veya 5'inde düşünüyorum, inşallah görüşürüz adaş.

inş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: geth

tatil değil mi pazartesi? şubeler açıksa ben de p.tesi gidebilirim. yok olmayacaksa çarşamba yüklenicem artık:))

evt doğru söylüyosu tatil olabilr çarşambaya kaldı

• çok soğuk bir yere gidiyoruz tertipler. termal ya da yün içlikleri sakın unutmayın.
  • Merhaba arkadaşlar İstanbuldan geliyorum bende. Hepimize hayırlı olsun :)

Eğitim Birliği 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.TOP.TB. 4 ÜNCÜ 203/37 MM.LİK K/M OB.BT. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

Sınıf : TOPÇU
  • quote:

çok soğuk bir yere gidiyoruz tertipler. termal ya da yün içlikleri sakın unutmayın.

Aynen soğuk ve bol nöbet bizi bekliyor öğrendiğim kadarıyla. İçlik haricinde acemi eğitiminde bot vurmasını önlemek için yanınıza muhakkak vatka almanızı ve ayak taban sağlığı için ortopedik veya kauçuk tabanlık almanızı tavsiye ederim.

• Eğitim Birliği1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

Esas Birliği1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI 1 İNCİ TNK.TB. MKNZ.P.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

Murat İzmir Yaş 28

Herkese hayırlı olsun gençler :) İlk gönderimde bir liste yapalım isterseniz az da olsa tanımış oluruz birbirimizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrobatt

Merhaba arkadaşlar İstanbuldan geliyorum bende. Hepimize hayırlı olsun :)

Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.TOP.TB. 4 ÜNCÜ 203/37 MM.LİK K/M OB.BT. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

quote:

Orijinalden alıntı: byotantik

Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.TOP.TB. 1 İNCİ 155/52 MM.LİK K/M OB.BT. (FIRTINA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

İkiniz de Cebesoy Kışlasındasınız.

akrobatt sen 4. batarya(bölük), byotantik sen 1. batarya(bölük)tesin. Aklınıza takılan sorular varsa yardımcı olmaya çalışırım 351 KD olarak :) Bu arada TOP.TB. 3'ÜNCÜ şeklinde olan ve merak eden olursa forumda, ona herşeyi açıklayabilirim :)

• januz J kullanıcısına yanıt
    ben (lojistik destek bakım) neredeyim dede:) biraz genel olarak aydınlatırsan bizi seviniriz. nasıl bi yer bekliyor bizi genel olarak. rahat mısın sen şu anda nasıl geçiyor askerlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: januz

quote:

Merhaba arkadaşlar İstanbuldan geliyorum bende. Hepimize hayırlı olsun :)

quote:

Orijinalden alıntı: byotantik

Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.TOP.TB. 1 İNCİ 155/52 MM.LİK K/M OB.BT. (FIRTINA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

İkiniz de Cebesoy Kışlasındasınız.

akrobatt sen 4. batarya(bölük), byotantik sen 1. batarya(bölük)tesin. Aklınıza takılan sorular varsa yardımcı olmaya çalışırım 351 KD olarak :) Bu arada TOP.TB. 3'ÜNCÜ şeklinde olan ve merak eden olursa forumda, ona herşeyi açıklayabilirim :)

Bulmuşken hemen soralım :)
    Şartlar nasıl hocam devrecilik olayı varmı, yemekleri , havası, ulaşımı kolay mı
    Kısa dönem olarak gidenlere genelde hangi işleri verirler vs bizi biraz bilgilendirirsen sevinirim :)

• quote:

ben (lojistik destek bakım) neredeyim dede:) biraz genel olarak aydınlatırsan bizi seviniriz. nasıl bi yer bekliyor bizi genel olarak. rahat mısın sen şu anda nasıl geçiyor askerlik.

Lojistik destek yanlış bilmiyorsam İldeniz Kışlasında olması lazım. En azından benim acemilikten lojistikçi olan arkadaşlar oraya gitmişti. Babaeski'deki en kötü kışla deniliyor ama benimkiler de sadece duyum. Ben 351'im, Benim askerlik biteli 1.5 ay oluyor kardeş, ben mi? diyenlerdenim yani :)

quote:

Şartlar nasıl hocam devrecilik olayı varmı, yemekleri , havası, ulaşımı kolay mı
    Kısa dönem olarak gidenlere genelde hangi işleri verirler vs bizi biraz bilgilendirirsen sevinirim :)

Babaeski'deki en iyi kışlaya düştünüz öncelikle. Devrecilik eskiden çokmuş ama bizim zamanımızda bitmeye yüz tutmuştu. Zira gelen alt devre kalmadı. Benim terhisime yakın tüm topçu taburunu dağıtmaya başlamışlardı, Suriye olayları yüzünden doğuya asker ve rütbeli kaydırmaya başlamışlardı ama bitmiş o durum. Hatta giden rütbeliler de dönmeye başlamış. Ben ölü celp (nisan-eylül) döneminde gittiğim için en büyük derdim nöbetlerin çokluğu idi, onun dışında amelelik çok. Karın tokluğuna çalışan amele olacaksınız, kendinizi buna hazırlayın. Ben sıva da yaptım, harç ta kardım, leş te gömdüm vs. Çok yani :)

Yemekler çok değişken. Bizim son zamanlarımza doğru Tugay Komutanı değişmişti, yemekler biraz düzelmişti ama yine yiyemediğiniz şey çok damak zevkinize göre. Mercimek çorbası en güzel yaptıkları şey, mutlaka için :) Ramazan ayından itibaren dışarıdan yemek söylemeyi serbest bıraktılar. Siparişi verip gidip nizamiyeden alabiliyorsunuz siparişinizi(akşam için konuşuyorum tabi).

Havasına gelirsek tabiri caizse bokunuz donacak. Ben eylül başında daha havalar iyi iken bile donabildiysem üstümde o kadar şey varken, allah yardımcınız olsun. Kışın o kadar soğuk oluyor ki nöbetler 2 saatten 1 saate iniyor diye anlatiyordu bize uzun dönemler. Muhtemelen yine öyle olur.

Kısa dönemleri öyle aman aman el üstünde tutmuyorlar, hiç öyle birşey beklemeyin. En azından Cebesoy'da öyle birşey yok başka yerlerde varsa bile. Ne yapıp edin mutlaka yazıcı olmaya çalışın, bunu bilir bunu söylerim. Aşağıda iştimadan sonra direk ayrılıp yazaneye geçip yatış yaparsınız. Tek cuma günleri koşuşturmacısı oluyor ama o da çok zor değil diğer ameleliklere göre. Yazıcı olamazsanız da EPÖM cü olmaya çalışın. İkisine de bilgisayar ve excel kullanmasını bilenleri veriyorlar. Bunu da sadece biliyor musunuz diye sorarak karar veriyorlar. Her haftasonu çarşınız var, kafa rahat. Ama denetleme olacaksa bu sene ki en son olacak deniliyordu, spordan yeterli başarıyı gerçekleştiremezseniz yarım çarşı alıyorsunuz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, varsa daha spesifik sorunuz, yazın ben cevaplarım elimden geldiğince.

• 1inci zh.tuğ.kh ve kh.bl/kirklareli-babaeski hakan van ekleyin faceden kaynaşalım SAMSUN :)
  • Esas Birliği 1 İNCİ ZH.TUG.TOP.TB. 1 İNCİ 155/52 MM.LİK K/M OB.BT. (FIRTINA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

bende karamandan geliyorum ismim musa tüm tertiplerime selam olsun
  • 1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    1 İNCİ ZH.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BRL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ
    İstanbul'dan geliyorum. İsim Lokman. Sanırım esas birliği Bakım olan 1 kişi var. Tüm tertiplere slm.
  • quote:

quote:

Lojistik destek yanlış bilmiyorsam İldeniz Kışlasında olması lazım. En azından benim acemilikten lojistikçi olan arkadaşlar oraya gitmişti. Babaeski'deki en kötü kışla deniliyor ama benimkiler de sadece duyum. Ben 351'im, Benim askerlik biteli 1.5 ay oluyor kardeş, ben mi? diyenlerdenim yani :)

quote:

Babaeski'deki en iyi kışlaya düştünüz öncelikle. Devrecilik eskiden çokmuş ama bizim zamanımızda bitmeye yüz tutmuştu. Zira gelen alt devre kalmadı. Benim terhisime yakın tüm topçu taburunu dağıtmaya başlamışlardı, Suriye olayları yüzünden doğuya asker ve rütbeli kaydırmaya başlamışlardı ama bitmiş o durum. Hatta giden rütbeliler de dönmeye başlamış. Ben ölü celp (nisan-eylül) döneminde gittiğim için en büyük derdim nöbetlerin çokluğu idi, onun dışında amelelik çok. Karın tokluğuna çalışan amele olacaksınız, kendinizi buna hazırlayın. Ben sıva da yaptım, harç ta kardım, leş te gömdüm vs. Çok yani :)

Yemekler çok değişken. Bizim son zamanlarımza doğru Tugay Komutanı değişmişti, yemekler biraz düzelmişti ama yine yiyemediğiniz şey çok damak zevkinize göre. Mercimek çorbası en güzel yaptıkları şey, mutlaka için :) Ramazan ayından itibaren dışarıdan yemek söylemeyi serbest bıraktılar. Siparişi verip gidip nizamiyeden alabiliyorsunuz siparişinizi(akşam için konuşuyorum tabi).

Havasına gelirsek tabiri caizse bokunuz donacak. Ben eylül başında daha havalar iyi iken bile donabildiysem üstümde o kadar şey varken, allah yardımcınız olsun. Kışın o kadar soğuk oluyor ki nöbetler 2 saatten 1 saate iniyor diye anlatiyordu bize uzun dönemler. Muhtemelen yine öyle olur.

Kısa dönemleri öyle aman aman el üstünde tutmuyorlar, hiç öyle birşey beklemeyin. En azından Cebesoy'da öyle birşey yok başka yerlerde varsa bile. Ne yapıp edin mutlaka yazıcı olmaya çalışın, bunu bilir bunu söylerim. Aşağıda iştimadan sonra direk ayrılıp yazaneye geçip yatış yaparsınız. Tek cuma günleri koşuşturmacısı oluyor ama o da çok zor değil diğer ameleliklere göre. Yazıcı olamazsanız da EPÖM cü olmaya çalışın. İkisine de bilgisayar ve excel kullanmasını bilenleri veriyorlar. Bunu da sadece biliyor musunuz diye sorarak karar veriyorlar. Her haftasonu çarşınız var, kafa rahat. Ama denetleme olacaksa bu sene ki en son olacak deniliyordu, spordan yeterli başarıyı gerçekleştiremezseniz yarım çarşı alıyorsunuz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, varsa daha spesifik sorunuz, yazın ben cevaplarım elimden geldiğince.

Çok teşekkür ederiz bilgiler için. Oldukça faydalı oldu en azından gitmeden az çok ne ile karşılaşacağımızı tahmin ediyoruz.
    Bayağı araştırdım ama pek fazla bilgi bulamamıştım burası ile ilgili. Sürgün yeri demiş bi kaç kişi onun dışında pek olumlu bişey göremedim :)

s.a arkadaşlar bende adanadan gelıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah01

1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

s.a arkadaşlar bende adanadan gelıyorum.

as kardeş sende hoşgeldin
  • konumuz biraz daha kalabalıklaşsında bi isim listesi yapacağım ondan dolayı herkes ismini ve memleketi söylerse iyi olur
  • quote:

quote:

quote:

hocam mrb benim esas birliği hakkında bi bilgin varmı ? bide burdaki herkes aynı kışlaya mı düştü acaba tşklr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestylermode -- 26 Ekim 2013; 11:04:36 >

1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

kısa dönem er

arkadaşlar bende tokattan geliyorum akif
  • Arkadaşlar Selamın Aleykum.

1 İNCİ ZH.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

1 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ BABAESKİ / KIRKLARELİ

KISA_DÖNEM ER PIYADE

Engin ben 25 yaşındayım :) bende istanbuldan geliyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.