Şimdi Ara

ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM. 1 İNCİ TNK.EĞT.A./BURDUR MERKEZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
37.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baktım ancak görmedim, yeni konu açmak zorunda kaldım. Burası hakkında bilgisi olan var mı ?

Edit:
    Gittim, gördüm ve şuan memleketteyim, bayram dolayısıyla bizi 7 gün erken gönderdiler. Normal zamanda 60 gün acemilik yapıcaksınız.
    ZPT, ZMA, GZPT şeklinde 3 farklı branş var. Bunlardan hangisi olursa olsun 60 gün acemiliğiniz var. 21 gün sonra yemin töreni yapıp, evci iznine çıkıyosunuz. Daha sonra ki 4 hafta çarşı iznini kullanabiliyorsunuz. Rahatlık olarak bölükten bölüğe çok farkediyor, ben 3. bölükteydim rahattım ancak 2. bölük askerleri Burdur'dan ayrılmak için dua ediyorlardı. 1'nci bölük ise tüm bölüklerden rahattı.
    Tamamen şans işi ancak kötü komutan yok, dayak kesinlikle yok, şahsa küfür duymadım görmedim. RDM, sabıkalı, piskopat asker yok denecek azdı. Yemekler şirket tarafından yapılıyor, bol bol patlıcan, et ve kuskus pilavı yiyeceksiniz. Çarşısında cidden güzel cafeler var, cafemania, yemen kahvesi ve hamur bişrevi tavsiye ederim. 3 kişi 30 liraya kahvaltı yaparsınız ve memnun kalırsınız.Gelelim ilk gün neler yapacağınıza,
    Nizamiyeden girdikten sonra, tankçı mı piyade olduğunuzu sorarlar. Tankçıyım dediğiniz an sizi alır bilgi işlemde bilgileriniz girilir.Bot numaranız, ne iş yaptığınız, anneniz sağ mı gibi sorular sorulup hepsi kaydedilir. Bunlar usta birliğinize sizden önce giden bilgileriniz oluyor. Ardından konferans salonuna alınırsınız, doğuda abisi askerlik yapan var mı ?, 1nci derece akrabası şehit olan var mı gibi sorular sorulur. Eğer var ise doğuya gitme olasılığınız yok gibi bişeydir. Ardından aynı salonda 30 lira vererek mehmetçik sigortanız yapılır, zorunludur. Daha sonra farklı bir yere gidip, şehit olursanız sigortanın verdiği 30 lirayı kime vereceğiniz hakkında yazı istenir. Anneme, babama, kardeşime gibi. Evrak ve imza işleriniz bittikten sonra, usta asker sizi alır ve giyindirmeye götürür. Orda ilk olarak usta asker belinizin ölçüsünü alır ve içerdee bunu söyle der. 55a 56b 57c gibi, bu sizin kıyafet ölçünüzdür. Benim gibi C numara alıp, çuval gibi gezebilirsiniz de, sivilde ki kotunuz kadar dar ve güzel bir kamuflajınızda olabilir. Peki size başka ne veriyolar ? Diş fırçası, çorap,don, atlet, kamuflaj, kulak tıkacı, köpük jilet, askınız vs veriliyor. Orda ki soyunma kabinlerinde üstünüzü değiştirip tam anlamıyla asker oluyorsunuz.
    Ardından koğuşlarınıza gönderilip bavullarınızı koyuyosunuz. Biraz istiharattan sonra bizde ilk gün içtimayı akşam 11de almışlardı. İçtimadan sonra yatarsınız ve sabah olur. Koğuuuuş kalkkkk ! :)
    2'ncü gün aşıyla uğraşırsınız ama olamazsınız. Gider gider gelirsiniz, biz 5'nci gün olmuştuk. Aşıdan sonra eğitimler başlar, takımınız manganız belirlenir. Selam verme, tekmil, komutlar, hiza alma, silah eğitimleri gibi eğitimler alırsınız 15 gün boyunca. Ardından yemin töreni hazırlıkları ve 21'nci gün yemininizi eder evciye çıkarsınız. Ve usta asker olursunuz.
    Evciden döndükten sonra tank eğitimlerine başlarsınız, 1 hafta bilgileri ezberletirler, 2nci hafta ileri geri yaparsınız, 8 çizersiniz, 3'nci hafta gece ileri geri, gece 8 çizersiniz, 4'nci haftada gidiceğiniz için çıkış işlemleriyle uğraşır ve 60 günü bitirirsiniz.

Kesinlikle dediğim gibi, Burdur Türkiye'nin en güzel alayı olabilir. Buraya çıkanalar asla üzülmesin.
    Tek problem su sorunuydu, şişeyle alır yatağımızın altına kor içerdik. Çeşme suyu içilmiyor deniyor ama içiliyor. Tadı cidden zehir gibi ancak bi sağlık problemi yaratmıyor. Hazır su almanızı öneririm. Banyo hafta da 2 kere yaparsınız, yemekleriniz güzeldir vs. Usta birliği nereye çıkıyor derseniz, &70-75 aralığında doğuya gönderiyor arkadaşlar, bunun bilince olun. Ben Trakya bölgesine çıktım illa doğu diye de birşey yok tabi ki. 3-4 günde bir nöbet tutarsınız, ancak nöbet dediysek silahlı değil, koğuşta terlikleri botları korursunuz 2 saat boyunca. Celp bölgesinde cola ve kahve makineleri var, yeterince kantin var. Ps, langırt var. Sigara da sorun yaşamazsınız alabilirsiniz bol bol, genelde torku marka bisküviler vardır, cips patos olur.

Başka sorusu olan buraya yazabilir, yada pm atabilir dostlar. Yazımlarda yanlışlık varsa kusuruma bakmayın biraz uykusuzum.

Edit
    Tırt: Tırtıllı araç demek.
    58 Piyade Alayı, Binbaşı Maruf Kışlasına teslim olucaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jipena -- 18 Temmuz 2017; 14:39:4 >

• Merhaba, Ankaradaki zırhlı birlikten 2 adet tabur Burdur iline görevlendirildi. 58.Piyade Alayı ile aynı kışladalar. @Jipena

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sumiltan -- 17 Nisan 2017; 6:46:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sumiltan S kullanıcısına yanıt
    Yeni bir yer olduğu için kimseden bilgi alamamıştım çok teşekkür ederim. Acemilik süresi hakkında bilginiz var mı ?

• 3 hafta diye biliyorum. Piyadelerle aynı yerde yemin ediliyor. Dolayısıyla hem kalabalık hem de misafirler için kalacak yer sıkıntısı yaşanıyor

• Sumiltan S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim size.

• Bende ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM. 1 İNCİ TNK.EĞT.A./BURDUR MERKEZ 'e düştüm sınıfım ULAŞTIRMA muv öz3liği sür 102 sürücü zpt acemilik kaç gün yapariz acaba bilgisi olan varmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüseyin onay

Bende ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM. 1 İNCİ TNK.EĞT.A./BURDUR MERKEZ 'e düştüm sınıfım ULAŞTIRMA muv öz3liği sür 102 sürücü zpt acemilik kaç gün yapariz acaba bilgisi olan varmi ?

21 gün veya 28 gün deniyor.

• 01.08.2017 Sevk Tarihi
    ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM. TIRT.ARÇ.SÜR.EĞT.A./BURDUR MERKEZ
    MUV. ÖZELLİĞİ: (SÜR-102) SÜRÜCÜ (ZPT)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sky2007

01.08.2017 Sevk Tarihi

Hocam aynı yerdeyiz giderken bi telefon numaranı bırak bana :) Bu muv özelliğini falan nerden görüyoruz asal sevk başvurusu mu yaptın sen ?
  • quote:

01.08.2017 Sevk Tarihi

hocam bendede bu yazıyor ama TIRT ne anlama geliyor çözemedim yardımcı olursanız :)
  • Sky2007 kullanıcısına yanıt
    Bende aynı yere gidiyorum bana 05446191419 ulaşın arayın devrelerim :D bide tırt noluyo onuda acıklarsanaız haber bekliyorum 1 ' inde teslim olucam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axor-2528

quote:

01.08.2017 Sevk Tarihi

Hocam aynı yerdeyiz giderken bi telefon numaranı bırak bana :) Bu muv özelliğini falan nerden görüyoruz asal sevk başvurusu mu yaptın sen ?

Aynen dostum asal sevk belgesi oluşturunca yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mmelmss

quote:

01.08.2017 Sevk Tarihi

hocam bendede bu yazıyor ama TIRT ne anlama geliyor çözemedim yardımcı olursanız :)

Tırtıllı araç demek oluyor

• Aslında bi haberleşşek iyi olur da hep birlikte asal sevk başvurusunu şimdi veya giderken yapsak fark eder mi hocam ?
  • Bu tırt ne ise ben de oradayım arkadaşlar

• Sky2007 kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende oraya gidiyorum da hangi alay nasıl bulcaz burayı

• Wp grubu varmı

• valla bende 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. TIRT.ARÇ.SÜR.EĞT.A. KH. VE KH.TK. / BURDUR a düştüm acemilik te usta birliği de aynı yer bi kaç sorum olacak

1-telefon ve sim kart konusunda işleyiş nasıl
    2-kısa dönem ve 91 doğumlu olduğum için pek sıkıntı yaşarmıyım

yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar hepinize şimdiden hayırlı tezkereler
  • 3 üncü p.eğt.tug. tirt.arç.sür.eğt.a. kh. ve kh.tk./burdur merkez 2019 Mayısta ordayım akıllı telefon konusunda bilgi verir misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurttas97

3 üncü p.eğt.tug. tirt.arç.sür.eğt.a. kh. ve kh.tk./burdur merkez 2019 Mayısta ordayım akıllı telefon konusunda bilgi verir misin
    reis aynı yere gidiyoruz bana ulaşır mısın?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.