Şimdi Ara

1'İNCİ OR. HRK. KUR. YBŞK. MU. A. K.LIĞI EDİRNE/KEŞAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • acemi birliğimi dün bitirdim ve dağıtıma çıktım
    usta birliğim edirne keşana düştüm lakin bir sorun var
    izin kağıdımda düştüğüm birlik bu gözüküyor
    1'İNCİ OR. HRK. KUR. YBŞK. MU. A. K.LIĞI TASMUS TABURU 2. TASMUS BÖLÜĞÜ EDİRNE/KEŞAN
    lakin keşanda böyle bir birlik yok bu birlik istanbul yarımburgazda gözüküyor
    keşanda 4.mekanize tugayı diye bir yer var sadece

bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

• Merhabalar,

Bende aynı bölükte askerliğimi yaptım ve bende gitmeden önce bu mesajı görüp cevap verenleri görememiştim :) şimdi terhis olalı 2 ay oldu ve benden sonra geleceklere yardım amaçlı cevap veriyorum.

2. Tasmus Bölüğü, İzzetiye köyüne yakın Topçu Kışlasının içerisindedir (GENERAL FEVZİ MENGÜÇ KIŞLASI - 4. MEKANİZE TOPÇU TABURU)

Buraya özel aracınız yok ise nasıl gidersiniz, keşan merkezde itfaiyeyi bulun yanından Minübüslerin kalktığını göreceksiniz, topçu kışlasına hangisi gidiyor diye sorun yönlendirirler, ama hafta sonu gitmiyorsanız minübüsler kışla önüne kadar gitmeyecektir o sebepten en yakın yerde inip yürürsünüz yada taksi :). aşağıda map adresinide paylaşayım tam olsun :)

https://www.google.com/maps/dir/40.8527266,26.631836/Unnamed+Road,+22880+%C4%B0zzetiye%2FKe%C5%9Fan%2FEdirne,+T%C3%BCrkiye/@40.8185341,26.6344441,7823m/data=!3m1!1e3!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x14b3c5b8f9dc46e1:0x220d1839740e0ae6!2m2!1d26.6403328!2d40.7988464!5i1

• kendi kendime cevap vereyim :)
    dış birlik olarak burada bulunuyormuş dediğim gibi ana yeri istanbuldaymış.
    muhabere sistemleri ile ilgili bir bölük. sürekli anten kuruyorsun falan ben yazıcı olarak yaptım ancak diğer takımdaki arkadaşlarda öyle fazla zorlanmadı.
  • Kardeşim benim de şimdi oraya çıktı askerlik.

Orayla ilgili detay paylaşır mısın. Zorluktan, cep telefon koymaya.

Önerdiğin şeyler varsa onları da yazar mısın.

Vazife almayla ilgili öneri. Hangisini yapıp hangisini yapmamak falan.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gelisim04 kullanıcısına yanıt
    Birkere sıkıntı yapma en güzel yere çıkmış askerliğin, önce şükret :) eğer değişmediyse komutanlarda çok iyidir dert etme. hangi takımda olursan ol görev almaya bak, ben oradayken 3 takım vardı bölük; karargah ve 3 takımdan oluşuyor. karargah takımı yazıcılardan ve oradaki işlerden sorumlu olanlar, diğer takımlar ise aralarında görevler paylaşıyor. örneğin görevlerden gece koğuşculuğunu 1. takım, gündüz koğuşcuşculuğunuda 2. takım üstlenmiş ise bu görevler takımlardan en uygun olan askere veriliyor. işte bu görevlerin yanında başka görevlerde var kendi bünyesinde kantin, silahlık gibi, o sebepten görev al :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ser.can -- 13 Haziran 2017; 0:44:10 >
  • Önerdiğin görev var mı, hangi görevleri önerirsin.

Ayrıca akıllı telefon kullanımı için ne dersin?

• Öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar bende askerliğimi burda yaptım 98/1 olarak gitmeden önce burda yazılanları bende okumuştum askerliğim biteli yaklaşık 2 yıl bende bir şeyler yazmak istiyorum
    Arkadaşlar tasmus bölüğü yaklaşık 7-8 yıldır kaydırma birlik olarak Fevzi Mengüç kışlasındaymış normalde İstanbul asıl yeri gelelim askerlik yaptığım zamana tasmus bölüğündeydim asker sayısı 130 lara çıkmıştı koğuşlarda ranzaların arası yarım metre anca vardı botlukta yer olmadığından botlarımızı felan yatağımızın altına koyardık haliyle koku yapardı ve insan teriyle birlikte içeride baya bir pis koku oluşuyordu kışın özellikle cam açılmadıgında şimdi belki asker sayısı azalmıştır bilmiyorum
    Kendine ait kantini vardı yemekler genelde kötü geldiğinden buradan yiyordum ve yemegın gelmesini beklemek başka kışladan geldiğinden dolayı yarım saate yakın beklediğimiz zamanlar olurdu iştima halinde
    Askeriyenin içinde asfalt sadece girişte var malum botların sürekli boyalı olması lazım cebimde boyayla gezdigim zamanlar bile oldu :)
    Komutanların hepsi iyi niyetlidir askere yardımcı olurlar o konuda çok kasmayın ama sonuçta onlarda erlerle uğraşıyor bazen eğitim spor bölüğü disiplinini korumak için yaptırırlar
    Duş konusu biraz sıkıntıydı istediğin zaman duş alamazsınız belki 2 hafta bile duş alamicanız zamanlar olur yazın soğuk suyla bir şekilde idare edersiniz
    Gece 3-5 nöbeti kış aylarında çok zorluyordu 3 adet çorap giydiğim halde üşüdügümü bilirim gündüz nöbetlerini felan kasmayın 2 saat kafanızı dinlersiniz
    Karargah veya kademeye geçerseniz rahat olursunuz gerçi şimdi 6 ay oldu
    Askerlik bitince 2 hafta boyunca her sabah yatağımı malum alışkanlık ;) İzmirli uzman çavuşumuz İlker komutan kendisi çok iyi bir insandır Allah ondan razı olsun
    Arkadaşlar zor ama güzel günlerim geçti 2019 yılına nöbet tutarak girmiştim Yozgatlı devremle
    Giden arkadaşlar sağ salim tezkere almanız dileğimle 👍

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.